Dżwięk "kamyczków" w okolicy podszybia w 1.9TDI 110KM

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Yokerman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt lut 08, 2011 22:50
Lokalizacja: okolice Nałęczowa

Dżwięk "kamyczków" w okolicy podszybia w 1.9TDI 110KM

Post autor: Yokerman » pt sty 13, 2017 20:57

Witajcie spece
mam problem z moim TDi-kiem, po tygodniu silnych mrozów odpaliłem auto odpaliło po chwili kręcenia za pierwszym, i wszystko było fajnie do czasu gdy przy dodawaniu gazu z okolicy podszybia (wskazuje na nagrzewnicę) słychać przelewanie wody, lub też dźwięk podobny do bulgotania. Zawsze w zakresie 1200-2000 obr./min. bez względu czy jest zimny czy rozgrzany, auto nagrzewa się po dystansie ok.3km, bombli jak i ciśnienia (poza naturalnym sprężeniem gorącego płynu) nie ma w układzie chłodzenia, płynu nie ubywa, olej w normie. Można powiedzieć że stało się to praktycznie z dnia na dzień :/
Znajomy mechanik wykluczył uszczelkę, lecz zauważył zimne (bardzo zimne) przewody wychodzące u dołu chłodnic, w zbiorniczku płyn jest co najwyżej letni, górny wąż jest gorący. Temperatura wzrasta prawidłowo do chwili gdy opadnie do 79'C by ponownie wrócić do 90'C i tak pozostaje w miejscu do zakończenia jazdy.
Prócz bulgotania zauważyłem że auto odrobinkę ciężej odpala po nocy (może to przez niską temperaturę oscylującą poniżej zera), i na postoju kilka razy w kilkunastu sekundowych odstępach obroty same zachowują się jakby silnik na moment był obciążony (identyczne zachowanie jak przy włączaniu w pojeździe urządzeń jak światła, czy wentylacja)...
Po za tym wszystko w stanie prawidłowym łącznie z pracą silnika,

kompletnie nie mam pomysłu co ten mróz nawywijał, zgroza :/


był: Vento 1.8 AAM CLX 95r.
Golfik III 1.9TDi AFN CL 97r.
Volvo S70 2.5TDi AEL limited 00r.
Passat B5 1.9TDi AFN 98r.
jest: Audi A4 B5 1.9 TDi AFN 98r.

Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Dżwięk "kamyczków" w okolicy podszybia w 1.9TDI 110KM

Post autor: AndrzejP4 » sob sty 14, 2017 00:35

Miałem taką samą sytuację rok temu - padła uszczelka pod głowicą. Nie było ciśnienia ani ubytków płynu - jedynie dźwięk przelewania i "kamyczków " .



Awatar użytkownika
Yokerman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt lut 08, 2011 22:50
Lokalizacja: okolice Nałęczowa

Re: Dżwięk "kamyczków" w okolicy podszybia w 1.9TDI 110KM

Post autor: Yokerman » sob sty 14, 2017 03:16

AndrzejP4 pisze:Miałem taką samą sytuację rok temu - padła uszczelka pod głowicą. Nie było ciśnienia ani ubytków płynu - jedynie dźwięk przelewania i "kamyczków " .
a miałeś może jakieś inne objawy?? bomble po jeździe lub po nocy w układzie chłodzenia?? bo w sumie gdzieś to ciśnienie musi walić... musi być widoczne, no chyba że gdzieś się schowało i czeka na mocny finał :/
Ja mam po nagrzaniu auta bardzo zimną chłodnice i przewody u jej dołu łącznie i chłodny zbiorniczek wyrównawczy... to w sumie nie mam takiej pewności czy to uszczelka

P.S. a robiłeś test na Co2 w układzie chłodzenia??


był: Vento 1.8 AAM CLX 95r.
Golfik III 1.9TDi AFN CL 97r.
Volvo S70 2.5TDi AEL limited 00r.
Passat B5 1.9TDi AFN 98r.
jest: Audi A4 B5 1.9 TDi AFN 98r.

Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Dżwięk "kamyczków" w okolicy podszybia w 1.9TDI 110KM

Post autor: AndrzejP4 » sob sty 14, 2017 16:09

no właśnie nie było żadnych innych objawów. Przez długi czas nie wierzyłem, że to może być UPG - na forum passata jest obszerny temat, w którym podawane są różne rozwiązania tego problemu. Niestety finalnie najczęściej okazuje się, że to UPG.

Nie robiłem testu na co2. Węże były miękkie, płyn nie wybijał. Na początku "kamyczki" słychać było tylko na zimnym silniku, ale później objawiało się co coraz częściej, nawet na rozgrzanym.



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Dżwięk "kamyczków" w okolicy podszybia w 1.9TDI 110KM

Post autor: indyczes » ndz sty 15, 2017 13:52

Tak jak przedmówca twierdzi skończy sie to wymiana UPG.



Awatar użytkownika
Yokerman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt lut 08, 2011 22:50
Lokalizacja: okolice Nałęczowa

Dżwięk "kamyczków" w okolicy podszybia w 1.9TDI 110KM

Post autor: Yokerman » sob sty 21, 2017 00:36

łoj! AndrzejP4 to u mnie bez różnicy czy zimny czy ciepły... przelewa się podobnie, i to po tygodniu stania na mrozie :rozpacz: a teraz właśnie miałem dostać prace 40km dojazdu. Wymieniłem termostat ale bez różnicy... zostało jeszcze może przepłukanie nagrzewnicy (wiem to tylko głupie odwracanie uwagi... chęć zweryfikowania wszystkiego co po drodze i próba zredukowania kosztu :panna: ) ...no ale niebawem się okaże, i będąc pewnym dam znać.


był: Vento 1.8 AAM CLX 95r.
Golfik III 1.9TDi AFN CL 97r.
Volvo S70 2.5TDi AEL limited 00r.
Passat B5 1.9TDi AFN 98r.
jest: Audi A4 B5 1.9 TDi AFN 98r.

indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Dżwięk "kamyczków" w okolicy podszybia w 1.9TDI 110KM

Post autor: indyczes » sob sty 21, 2017 21:14

Yokerman pisze:no ale niebawem się okaże
Tak okaże się padnięta UPG :jezor: :jezor: .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości