[MK3 1Z]Dziwna sprawa po wymianie poduszek :/

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lukasz3k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 08, 2005 22:03
Lokalizacja: Karniewo/Wawa
Kontakt:

[MK3 1Z]Dziwna sprawa po wymianie poduszek :/

Post autor: Lukasz3k » śr sie 23, 2006 21:18

Witam,
Wymienilem sobie poduszki przy skrzyni i silniku. Troche sie zeszlo ale to juz nie wazne, ale nie spodziewalem sie ze bedzie gorzej niz przed wymiana. Silnik siedzi sztywno, wczesniej moglem go bujac jak chcialem, ale po pierwszym odpaleniu to widzialem dwie kierownice ;) potem sie ustawilo ale tak czy siak dwa razy bardziej drzy niz przed wymiana. Szczegolnie na jalowym i przy ruszaniu, przy normalanej jezdzie juz tak nie czuc. Ktos moze wymienial te poduszki? Moze gdzies popelnilem blad albo ktos zna przyczyne?

--
Pozdrawiam
Lukasz3k



Awatar użytkownika
marekos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:48
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: marekos » czw sie 24, 2006 07:43

U mnie było podobnie jak u Ciebie telepało kierownicą na jałowym, zaczołem wymieniać poduszki najpierw od skrzyni okazało się że ta poduszka mogła by być, a ktoś wczesniej źe przykrecił łapę tą od skrzyni do poduszki (poprzedni właścicel chyba wyjmował skrzynie i źle to poskładał) po porawnym zamontowaniu znikneły wszystkie drgawki i telepanie.


[img]http://img113.imageshack.us/img113/6610/img23312uz2.jpg[/img]

miki5454
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob lis 12, 2005 22:19
Lokalizacja: Wałmia i mazuły
Kontakt:

Post autor: miki5454 » czw sie 24, 2006 09:04

Z tego co wiem to jak się wymienia poduszki to trzeba dać sie silnikowi ułozyć.Jak założysz nowe poduszki to nie dokrecać ich odrazu do łap silnika i skrzyni , tylko odpalic na chwile samochód albo poruszć mocniej silnikiem (te dwie wersje słyszałem) i wtedy dopiero podokrecać śruby.
Nie jestem tego pewny czy tak się powinno robić bo tylko tak słyszałem, wiec może niech ktoś bardziej obeznany w temacie sie na ten temat wypowie.



Awatar użytkownika
Lukasz3k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 08, 2005 22:03
Lokalizacja: Karniewo/Wawa
Kontakt:

Post autor: Lukasz3k » czw sie 24, 2006 12:07

marekos pisze:U mnie było podobnie jak u Ciebie telepało kierownicą na jałowym, zaczołem wymieniać poduszki najpierw od skrzyni okazało się że ta poduszka mogła by być, a ktoś wczesniej źe przykrecił łapę tą od skrzyni do poduszki (poprzedni właścicel chyba wyjmował skrzynie i źle to poskładał) po porawnym zamontowaniu znikneły wszystkie drgawki i telepanie.
rozebralem ta łape od poduszki przy skrzyni i jest ok, skrecilem spowrotem i to samo.
No to zaczalem wracac spowrotem do poduszek wymienilem tylko jedna ta przy silniku od strony chlodnicy i juz jest super nic nie drga, tylko tak delikatnie troche mniej niz bylo wczesniej przed wymiana. Moze cos jest nie tak z ta poduszka za twarda czy co :/

--
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » czw sie 24, 2006 12:21

raczej za miekka - na pewno dobre kupiłes?


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
Lukasz3k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 08, 2005 22:03
Lokalizacja: Karniewo/Wawa
Kontakt:

Post autor: Lukasz3k » czw sie 24, 2006 12:42

wlasnie guma jest w tej nowej duzo twardsza niz w tej starej co byla, napewno dobre, wygladaja identycznie

--
Pozdrawiam

[ Dodano: Czw Sie 24, 2006 15:13 ]
wsadzilem spowrotem ta nowa i jest ok :) widocznie tak jak kolega wyzej napisal musialy sie ulozyc chociaz pobujalem troche silnikiem, ale jednak. Najwazniejsze ze wsio jest ok :)

--
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 198 gości