Silnik szarpie i gaśnie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kayttt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 14, 2016 10:22

Silnik szarpie i gaśnie

Post autor: kayttt » wt lis 01, 2016 13:30

Witam wszystkich,
Jeśli podobny taki problem gdzieś był to bardzo proszę o odesłanie. Jestem posiadaczem golfa 4 z silnikiem 1.9 tdi 101km 2002r. Mój problem polega na tym, że po odpaleniu po paru minutach auto wpada w wibracje, występuje szarpanie, po czym gaśnie i jest problem z odpaleniem. Trzeba dość długo kręcić rozrusznikiem by załapał, po czym pracuje w miare normalnie, ponieważ podczas normalnej pracy silnika można wyczuć minimalne szarpnięcia. Problem występuje dość często na zimnym silniku, lecz nie zawsze. Mechanik sprawdził pompowtryski na komputerze, stwierdził że są wporządku. Wszystkie filtry wymienione, olej, rozrząd, czujnik temperatury, termostat. Paliwo leje aktualnie niemieckie bo przebywam w niemczech, w polsce taktuje dobre paliwo. Może ktoś miał taki problem? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam!



kayttt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 14, 2016 10:22

Re: Silnik szarpie i gaśnie

Post autor: kayttt » śr lis 02, 2016 21:06

Nikt nic nie wie??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

Silnik szarpie i gaśnie

Post autor: władek111 » śr lis 02, 2016 23:55

Wygląda na cofające się paliwo



kayttt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 14, 2016 10:22

Re: Silnik szarpie i gaśnie

Post autor: kayttt » czw lis 03, 2016 13:11

Jak temu zaradzić? Może być coś z pompowtryskami?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

Silnik szarpie i gaśnie

Post autor: władek111 » czw lis 03, 2016 23:22

Spróbuj postawić auto na noc tak aby tył auta był wyżej i zobacz czy coś się zmieni. Żeby stwierdzić czy z pompkami coś się dzieje trzeba zrobić logi i wtedy będzie można coś powiedzieć.



kayttt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 14, 2016 10:22

Re: Silnik szarpie i gaśnie

Post autor: kayttt » pt lis 04, 2016 17:50

Ciezko powiedziec czy jest różnica, wczoraj np zrobiłem krótką trasę, gdy silnik chodzil na wolnych obrotach zaczęły się wibrację, przytrzymałem go na wyższych obrotach i po chwili ustało, w momencie kiedy bym puścił gaz auto by zgasło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



kayttt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 14, 2016 10:22

Re: Silnik szarpie i gaśnie

Post autor: kayttt » ndz lis 06, 2016 15:52

Nic to nie dało, auto stoi cały czas na małym wzniesieniu oprócz tego, że padl mi akumulator, a po odpaleniu na kable auto pracowało jakieś 3minuty po czym obroty zaczęły spadać i silnik zaczynał szarpanie. W momencie kiedy dodałem gazu było ok lecz gdy puściłem lekko pedał auto zgasło i już nie chciało odpalić. Po naładowaniu aku poszedłem odpalać auto po długim kręceniu rozrusznikiem odpaliło lecz momentalnie zaczął się problem po czym zgasło i znów to samo kilkukrotnie. w końcu przytrzymałem go na obrotach przez kilka minut aż się lekko zagrzał i pracował w miarę normalnie, w miarę ponieważ podczas pracy silnika wyczuwalne są małe szarpnięcia. Takiej sytuacji jeszcze nie miałem bo praktycznie dziś samochód nie chciał wgl odpalić, u mnie jest w granicach 7°C. Bardzo proszę o jakieś odpowiedzi i pomoc, pozdrawiam. Ponawiam pytanie, czy problem może leżeć w pompowtryskach?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

Silnik szarpie i gaśnie

Post autor: władek111 » ndz lis 06, 2016 16:31

Na odległość nie można stwierdzić czy to pompowtryski do tego potrzebne są logi.



kayttt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 14, 2016 10:22

Re: Silnik szarpie i gaśnie

Post autor: kayttt » ndz lis 06, 2016 16:57

Czyli raczej obstawiasz cofanie się paliwa bądź problemy z układem paliwowym?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

Silnik szarpie i gaśnie

Post autor: władek111 » ndz lis 06, 2016 18:44

Znajdź kogoś kto zrobi ci logi i wtedy będzie można coś powiedzieć



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 210 gości