Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

luki3105
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr lis 21, 2007 17:26
Lokalizacja: pomorze

Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: luki3105 » ndz mar 06, 2016 19:09

Witam
Na wstępie od niedawnego czasu jestem posiadaczem golfa 1,9 TDI ALH, teraz się go uczę. Wczesniej był 1,6 D ale miał bliskie spotkanie z busem:(
Do rzeczy, mam problem notlaufem.
Co zorbiłem:
Uszczelniłem kruciec Vacum
Wymieniłem wężyki co dziwne żaden nie szedł do turbo ale wtedy jeszcze nie widziałem ze tam powinno cis isc...
Wyczyściłem EGR
Dziś wyczyściłem N75, po czyszczeniu i montażu wg tego jak były założone, przejechałem się autem i po zgaszeniu słyszę jakby wiertarka chodziła, okazało ze poprzedni właściciel zaślepił wężyk który powinien iść do dolotu ( powietrze, gruby czarny króciec) śrubą, po wyjęciu śruby wiercenie ustało, co dalej wężyk który był w gnieździe out w N75 podłączony został do powietrza, wężyk od VAC, podłączony pod pompę Vacum czyli ok, znalazłem na forum schemat jak podłączyć wężyki zrobiłem tak jak trzeba czyli
Czarny króciec z N75 - powietrze (trójnik idący to filtra powietrza,
VAC - pod pompę Vacum
OUt- do gruszki od turbo.
Co dziwne poprzedni właściciel miał połączoną gruszkę krótki wężykiem do krocca z turbo, zmieniłem to i teraz do krócca od turbo nie mam nic podłączone.
Notlauf jak był tak był, wiem ze turbo do regeneracji ale mam pytanie co dawało poprzednie podłączenia tzn N75 wyjście out połączone z powietrzem, powietrze z N75 zaślepione śrubą, gruszka połączona z turbo, przecież w tym przypadku nic turbiną nie sterowało???
Czy teraz mam dobrze podłączone: króciec N75 czarny pod powietrze, wyjście VAC pod pompę vacum, wyjście out pod gruszkę turbo?
Dzieki za pomoc mam nadzieje ze za mocno nie zagmatwałem.
Aha dodam ze nieraz czuć przy hamowaniu jakby sinik schodził z obrotów przed uszczelnieniem króćca Vacu było to bardziej odczuwalne, czym to może być spowodowane?



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: Łuki_79 » ndz mar 06, 2016 19:44

luki3105 pisze:Co dziwne poprzedni właściciel miał połączoną gruszkę krótki wężykiem do krocca z turbo, zmieniłem to i teraz do krócca od turbo nie mam nic podłączone.
W turbosprężarce od ALH nie powinno być króćca przy niej.
Domyślam się,że masz założoną turbosprężarkę z zaworem WG (od AGR) a nie VNT a podłączenie wężyka od króćca na stronie zimnej do gruszki było po to aby było można jeździć na tzw baypasie (bez sterowania zaworem N75,który w tej turbosprężarce nie będzie poprawnie regulował poprawnie ciśnienia doładowania).

Zapewne masz taką turbosprężarkę(ta akurat jest bez kolektora wydechowego):

Obrazek

W ALH jest taka:
Obrazek


Obrazek

luki3105
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr lis 21, 2007 17:26
Lokalizacja: pomorze

Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: luki3105 » ndz mar 06, 2016 20:21

Dzięki za odpowiedz
Czyli ta sprezarka nie ma prawa dzialac w tym smochodzie ?
Bo teraz to nie iwem czy ja mam to regenrowac czy szukac innego turbo od ALH, czy to możliwe żeby ALH miał turbo ze stałą geometria ?
Jak to sprawdzić czy to turbo będzie moglo normalnie działać bo już naprawdę mam dość tych notlaufow



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Re: Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: krzycho85 » ndz mar 06, 2016 20:24

znalazłem na forum schemat jak podłączyć wężyki zrobiłem tak jak trzeba czyli
Czarny króciec z N75 - powietrze (trójnik idący to filtra powietrza,
VAC - pod pompę Vacum
OUt- do gruszki od turbo.
Co dziwne poprzedni właściciel miał połączoną gruszkę krótki wężykiem do krocca z turbo, zmieniłem to i teraz do krócca od turbo nie mam nic podłączone.
Notlauf jak był tak był
Jeśli masz turbo z WG to pompa vacum nie powinna być podłączona do N75. Króciec zimnej części turbo ma być wpięty do metalowego króćca N75.



luki3105
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr lis 21, 2007 17:26
Lokalizacja: pomorze

Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: luki3105 » ndz mar 06, 2016 20:32

Witam
Czyli ten krociec z dolu turbo ma isc do N75 tylko ja nie mam zadnego metalowego krocca mam 2 biale z opisem (VAC i OUT) oraz czarny (chyba ze to ten czarny jest metalowy, pisząc czarny to taki jak obudowa zaworu).
A co z tym króccem co jest przy takiej puszce w turbo gdzie go podlaczyc ?
Jak waszym zdaniem ma szanse wogóle działać ta turbina w tym samochodzie, czy to jest oryginalne rozwiązanie?
Z tego co czytałem to do ALH tylko turbo ze zmienna geometria?
Bardzo dziekuje za odpowiedzi, poprosiłbym jeszcze o prosta opinie czy dalej kombinować z tym turbo czy szukac turbo VNT od ALH ?
Ma ktoś może namiar na pewne turbo od ALH?
Czy wiecie jak jeszczem można sprawdzić typ silnika w samochodzie oprócz wlepki w bagażniku ?
Co dziwne VCDS pokazywał mi jak czytałem bledy sinika cos AGR ale byłem przekonany ze to jakiś blad bo na wlepce mam ALH, możliwe ze to jest AGR?
Golf rocznik 1999
Ostatnio zmieniony ndz mar 06, 2016 20:38 przez luki3105, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: Łuki_79 » ndz mar 06, 2016 20:36

luki3105 pisze:Czyli ta sprezarka nie ma prawa dzialac w tym smochodzie ?
Ja się tylko domyślam z twojego opisu,że może być założona taka turbosprężarka,musiałbyś to potwierdzić/sprawdzić/zrobić foto i wtedy byłaby pewność.

Nie ma prawa działać przy tym sposobie sterowania ciśnieniem doładowania za pośrednictwem zaworu N75 jakie jest w ALH.Tutaj zawór steruje za pomocą podciśnienia a w turbosprężarkach z zaworem WG sterowanie odbywa się za pośrednictwem nadciśnienia.
Oczywiście same zawory N75 różnią się od siebie.
luki3105 pisze:czy to możliwe żeby ALH miał turbo ze stałą geometria ?
ALH ma suszarkę ze zmienna geometrią.


Obrazek

luki3105
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr lis 21, 2007 17:26
Lokalizacja: pomorze

Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: luki3105 » ndz mar 06, 2016 20:46

Patrząc po zdjęciach to jest oto turbo z 1 zdjęcia, wkład wężyka mnie zaniepokiol.
Jutro wejde pod auto i sprawdze, co do zaworu N75 to mam taki http://obrazki.elektroda.net/77_1224056590.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Czy jest możliwe żeby był przeszczep silnika ?
Jest może jakiś sposób jak odróznic ALH od AGR?
Co robic w tej sytuacji kupować turbo od ALH czy regenrowac to jak i tak nie ma prawa dzialać ?



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: Łuki_79 » ndz mar 06, 2016 21:00

luki3105 pisze:Czy jest możliwe żeby był przeszczep silnika ?
Tylko turbosprężarki :hmm:
Silniki są takie same,różnią się tylko osprzętem, m.in turbosprężarką.
luki3105 pisze:Jest może jakiś sposób jak odróznic ALH od AGR?
Sprawdź sobie oznaczenie na naklejce na obudowie rozrządu oraz na wlepce w bagażniku (pod dywanikiem,przy kole zapasowym).
luki3105 pisze:Co robic w tej sytuacji kupować turbo od ALH czy regenrowac to jak i tak nie ma prawa dzialać ?
Będziesz musiał zakupić turbosprężarkę od ALH/AHF/ASV,jeżeli wyjdzie,że masz niewłaściwą.


Obrazek

luki3105
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr lis 21, 2007 17:26
Lokalizacja: pomorze

Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: luki3105 » ndz mar 06, 2016 21:02

Dzięki za pomoc Łuki_79, a powiedz jak to możliwe ze czasem auto idzie pod 170 i ok 4 tys obr, a czasem 120 i koniec ?



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: Łuki_79 » ndz mar 06, 2016 21:16

luki3105 pisze:jak to możliwe ze czasem auto idzie pod 170 i ok 4 tys obr, a czasem 120 i koniec ?
Jak sterownik wejdzie w tryb awaryjny to więcej jak te 120 km/h nie pojedziesz.
Jeżeli dzieje się to mimo iż sterownik nie jest w trybie awaryjnym musiałbyś wykonać logi dynamiczne aby to zdiagnozować/ocenić powód braku mocy.

Na chwilę obecną podłącz wężyk od króćca na turbosprężarce do gruszki sterującej WG - tak jak miałeś. Będziesz miał lekkie niedoładowanie,ale lepiej niż przeładowanie z racji niewłaściwego sterowania ciśnieniem doładowania.
Wężyki zostaw jak są tylko koniecznie zaślep wężyk idący z zaworu N75 (ten z dolnego króćca OUT) do gruszki.


Obrazek

luki3105
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr lis 21, 2007 17:26
Lokalizacja: pomorze

Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: luki3105 » ndz mar 06, 2016 21:20

Mam jeszcze jedno pytanie czy jak podłączę te węzyki tak jak mi radzisz to będzie to działało ?
Czy już zacząć szukać turbo od ALH z VNT, żeby to wszystko miało ręce i nogi...



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: Łuki_79 » ndz mar 06, 2016 21:28

luki3105 pisze:Mam jeszcze jedno pytanie czy jak podłączę te węzyki tak jak mi radzisz to będzie to działało ?
Na tzw baypass'ie będziesz miał niedoładowanie ok 100-150m mbar,także moc nie będzie pełna,ale będzie to bardziej korzystne dla suszarki aniżeli przeładowanie pod sufit.
luki3105 pisze:Czy już zacząć szukać turbo od ALH z VNT, żeby to wszystko miało ręce i nogi
Aby to miało ręce i nogi to musiałbyś wymienić suszarkę na właściwą.
Jak pisałem wyżej turbosprężarki od AHF / ASV (wersje 110KM) również podejdą do ALH.


Obrazek

luki3105
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr lis 21, 2007 17:26
Lokalizacja: pomorze

Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: luki3105 » ndz mar 06, 2016 22:00

Jeszcze raz wielkie dzięki jutro sprawdzę to turbo. Mam pytanie czy najlepiej zaglądać z kanału czy muszę demontować jakieś osłony żeby znaczyć turbo. Jeszcze jedno pytanie czy jak będę kupował turbo z vnt to nabyć odrazu kolektorem? Czy ten kolektor ci mam podejdzie?



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: Łuki_79 » ndz mar 06, 2016 22:08

luki3105 pisze:Mam pytanie czy najlepiej zaglądać z kanału czy muszę demontować jakieś osłony żeby znaczyć turbo.
Od góry dasz radę ocenić,ewentualnie fotkę telefonem z lampą dasz radę zrobić również z tej samej pozycji.
luki3105 pisze:Jeszcze jedno pytanie czy jak będę kupował turbo z vnt to nabyć odrazu kolektorem?
W ALH będziesz miał zintegrowaną turbosprężarkę razem z kolektorem dolotowym jako całość (jak na drugim foto).


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości