drgania/szarpanie przy dodawaniu gazu 1.9 tdi ATD 101 km

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

picotto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob wrz 05, 2015 18:49

drgania/szarpanie przy dodawaniu gazu 1.9 tdi ATD 101 km

Post autor: picotto » wt mar 01, 2016 22:59

witam,
może ktoś miał podobny problem i podsunie trafną diagnozę. Mianowicie odpaliłem rano auto (dzień po tym jak wróciłem z trasy ok 1500 km) i zauważyłem od razu dziwną pracę silnika (klekot charakterystyczny dla starego diesla) oraz delikatne falowanie obrotów. Przy dodawaniu gazu trzęsie i tak jak by przerywało moc, na dwójce i trójce jeszcze dało się jechać natomiast na czwórce tragedia, po puszczeniu gazu (hamowanie silnikiem) wszystko ok. Na postoju (bieg jałowy) trzęsie klekocze i tak jak wspomniałem delikatnie falują obroty.
Co najdziwniejsze bynajmniej dla mnie godzinę później wszystko wróciło do normy i tak jest już od 3 dni. Sprzęgło raczej wykluczam, poduszki chyba też skoro objawy ustały. Filtry wszystkie zmieniane 4 miesiące temu.

Silnik 1.9 tdi ATD 101 km VW Bora pompowtrysk

z góry dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

drgania/szarpanie przy dodawaniu gazu 1.9 tdi ATD 101 km

Post autor: rotkeh » czw mar 03, 2016 11:09

Jak masz możliwość to podłącz kabelek i zrób logi. Wszystko masz opisane w dziale diagnostyka viewtopic.php?f=80&t=562817" onclick="window.open(this.href);return false;
Może wtyczki na pompowtryskach nie kontaktują i w efekcie takie szarpanie, żeby je poprawić trzeba zdjąć pokrywę klawiatury i po doginać blaszki we wtyczkach. Logi zawęziłyby poszukiwania , a to tylko domysły.


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

robert14-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 12:49
Lokalizacja: sucha beskidzka
Auto: VW Golf VII 1.4 TSI
Silnik: CXSA

drgania/szarpanie przy dodawaniu gazu 1.9 tdi ATD 101 km

Post autor: robert14-83 » czw mar 03, 2016 21:51

jak dla mnie powietrze w układzie paliwowym...



picotto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob wrz 05, 2015 18:49

Re: drgania/szarpanie przy dodawaniu gazu 1.9 tdi ATD 101 km

Post autor: picotto » czw mar 10, 2016 23:41

problem rozwiązany, wymiana wiązki załatwiła sprawę i póki co jest! Pompki swoją drogą w nie najlepszym stanie- ledwo co ale mieszczą się w wartościach poprawnej pracy ale silnik klekocze jak stary Diesel.
Chyba trzeba pomyśleć nad wymianą.

Dzięki za pomoc ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości