Silnik w oleju, brak turbo, coś cieknie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wojas21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 14, 2015 13:26

Silnik w oleju, brak turbo, coś cieknie

Post autor: wojas21 » pn gru 14, 2015 13:40

Witam wszystkich forumowiczów, zgłaszam się do was z pewnym problemem, który mnie mocno zaskoczył dzisiejszego ranka, bardzo liczę na waszą pomoc.

Otóż jak to wygląda - rano wsiadam do swojego auta (VW Golf 3 1.9 TDI 1Z) które stoi zawsze w garażu, chcę go odpalić i nie da rady. Pokazała się ikonka świec, poczekałem aż zgaśnie, gdy zgasła, silnik przy kręceniu jakby się dusił, najpierw bardzo ciężko, jakby nie miał prądu, nagle się rozpędził, ale nadal się dusił i nie chciał zaskoczyć a zegarek i TRIP na zegarach się zresetował. No to zgasiłem go, odczekałem chwilkę i za drugim razem już bez problemu zaskoczył, wyjechałem z podwórka i kolejny problem - gaz do dechy i nic, w ogóle się nie rozpędza, moja pierwsza myśl "turbina nie kręci, zacięła się albo padła całkowicie". Wróciłem do garażu, zgasiłem go i jeszcze raz odpaliłem, rozpędziłem się na podwórku na próbę i wtedy już turbina normalnie kręciła. Będąc nadal mocno zdziwionym o co chodzi, zajrzałem pod maskę i widzę, że prawie wszystko co znajduje się pod pokrywą silnika jest wilgotne, uwalone olejem jakby i na dodatek z tej okolicy cieknie ten olej, zauważyłem jak kapie z tej okolicy na ziemię, w garażu też znalazłem świeże plamy oleju, ale nie jestem w stanie zlokalizować źródła tych wycieków. Auto odstawiłem do garażu i czeka na wstępną diagnozę, mam nadzieję, że ktoś może wiedzieć co jest nie tak.

Wybaczcie jeśli się za mocno rozpisałem, ale chciałem podać jak najwięcej szczegółów. Liczę na was! :)



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Silnik w oleju, brak turbo, coś cieknie

Post autor: VW_seller » pn gru 14, 2015 16:46

poka foto skąd leci


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

wojas21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 14, 2015 13:26

Re: Silnik w oleju, brak turbo, coś cieknie

Post autor: wojas21 » pn gru 14, 2015 18:10

Byłem już u pobliskiego mechanika, okazało się że jest nieszczelność w pompie wtryskowej, czyli nie lał się olej a paliwo. Mój błąd, wybaczcie. Jutro się okażę czy skończy się tylko na uszczelnieniu czy na wymianie całości.



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Silnik w oleju, brak turbo, coś cieknie

Post autor: VW_seller » pn gru 14, 2015 18:28

wojas21 pisze: Jutro się okażę czy skończy się tylko na uszczelnieniu czy na wymianie całości.
uważaj do kogo oddajesz ,żebys 10x tego nie robił


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości