Duże spalanie ...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

riders62
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob gru 12, 2015 17:23
Lokalizacja: Płock

Duże spalanie ...

Post autor: riders62 » sob gru 12, 2015 17:33

Witam wszystkich.

Tydzień temu kupiłem golfa IV 1.9 TDI 101 koni. Po 300 kilometrach średnia wynosi 8.7. Chciałem zapytać czy to normalne, głownie robie miasto, ostatnio z ciekawości sprawdziłem spalanie na trasie i wyszło ponad 7, moim zdaniem troszkę przy dużo. Dziwi mnie fakt, że nawet gdy jade np. 80km/h na czwórce i trzymam gaz tylko by trzymać tą prędkość to chwilowe nie schodzi poniżej 7. Miałem wcześniej walnięty termostat, wczoraj założony nowy, więc może coś spadnie, do tego dochodzi u mnie lekki problem lewego powietrza podczas pracy turbo. Mogą być to przyczyny takiego stanu rzeczy, czy problemów mam poszukać gdzieś indziej ? Dodam tylko, że autko jest dynamiczne, nie muli.



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Duże spalanie ...

Post autor: VW_seller » sob gru 12, 2015 19:05

riders62 pisze:Po 300 kilometrach średnia wynosi 8.7. Chciałem zapytać czy to normalne, głownie robie miasto,
w miescie ( zalezy jakim ) to norma tym bardziej ,że ten 101km to nie jest jakiś demon prędkosci , ogólnie podobno to nie zbyt udane silniki i mało ich jest .
riders62 pisze:to chwilowe nie schodzi poniżej 7
na to c pokazuje fis to nie patrz bo to dobrze nie pokazuje ,u mnie pokazuje czasem śmieszne wartosci a tyle nie pali ,np 3.2l przy 90km/h :panna: albo przy 140km/h 9.8l .hehe , zatankuj do pelna rób 100km i znowu zatankuj do pelna(przy tej samej cenie paliwa) ,i ci wyjdzie ile pali na 100km .


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Re: Duże spalanie ...

Post autor: rotkeh » ndz gru 13, 2015 10:26

VW_seller pisze:
riders62 pisze:Po 300 kilometrach średnia wynosi 8.7. Chciałem zapytać czy to normalne, głownie robie miasto,
w miescie ( zalezy jakim ) to norma tym bardziej ,że ten 101km to nie jest jakiś demon prędkosci , ogólnie podobno to nie zbyt udane silniki i mało ich jest
.

Bzdury że te silniki są nieudane , leją syf do zbiornika a potem głupoty gadają ze to silnik zły, to samo tyczy się oleju i filtrów.

Spalanie w AXR (ATD) jest uzależnione od dynamiki jazdy .
Bardzo "emerycka jazda" do 80km/h , bez gwałtownych przyśpieszeń da się osiągnąć - 4,5 l -trasa
Jazda do 120 km/h , spalanie na poziomie 5,0l -5,5l -trasa
na wolnych obrotach spalanie 0,7l
Wszystko zależy od tego jak jeździsz
VW_seller pisze:
riders62 pisze:to chwilowe nie schodzi poniżej 7
na to c pokazuje fis to nie patrz bo to dobrze nie pokazuje ,u mnie pokazuje czasem śmieszne wartosci a tyle nie pali ,np 3.2l przy 90km/h :panna: albo przy 140km/h 9.8l .hehe , zatankuj do pelna rób 100km i znowu zatankuj do pelna(przy tej samej cenie paliwa) ,i ci wyjdzie ile pali na 100km .
Sprawdź synchronizację rozrządu w grupie 4 silnika ,może powodować kosmiczne wskazania na fisie. Jak najbardziej zatankuj do pełna (cena nie gra roli :D tylko jakość paliwa) . Nigdy nie tankuj na niepewnych stacjach jak chcesz pojeździć autem i nie wypisywać takich opinii jak VW_seller.
Jeśli wyjdzie że spalanie nadal na wysokim poziomie to zrób komplet logów i umieść na forum w dziale diagnostyka.


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Duże spalanie ...

Post autor: VW_seller » ndz gru 13, 2015 11:40

rotkeh pisze:Sprawdź synchronizację rozrządu w grupie 4 silnika
u mnie stan fabryczny ,bez znaczenia od paliwa pokazuje tak samo także to nie to . miałem golfa III też miało to mfa i też pokazywało cuda na kiju ,jedynie w b5 jakoś w miare prawde pokazuje ale tez sceptycznie do tego dochodze . ogółnie mało przydatna rzecz do tego rozprasza uwage

.
rotkeh pisze:Bzdury że te silniki są nieudane , leją syf do zbiornika a potem głupoty gadają ze to silnik zły, to samo tyczy się oleju i filtrów.

Spalanie w AXR (ATD) jest uzależnione od dynamiki jazdy .
Bardzo "emerycka jazda" do 80km/h , bez gwałtownych przyśpieszeń da się osiągnąć - 4,5 l -trasa
Jazda do 120 km/h , spalanie na poziomie 5,0l -5,5l -trasa
i to sa bzdury co napisałem ? te spalanie to kosmos a niby PD .ach ta nowoczesność :panna: . na zwykłej pompie w trasie pali do 4.0l przy jeździe emeryckiej do tego do silnika nawet lotosa minerała lejesz i nic sie nei dzieje ,a tu trzeba raz ,że tankować dobre paliwo to jeszcze do tego dobry olej . i to jest tak udany silnik ?


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Elvis_btm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pn maja 12, 2014 08:31
Lokalizacja: Bytom

Duże spalanie ...

Post autor: Elvis_btm » ndz gru 13, 2015 12:20

Ja również jestem posiadaczem AXR od prawie 2 lat. Prócz oleju, filtrów i rozrządu nie robiłem nic przy silniku.
VW_seller, Bzdury wypisujesz. Mineralny do diesla? Co do paliwa to chyba każdy leje na najlepszych stacjach? Więc w czym problem?
AXR to jeden z najbardziej oszczędnych silników.
Spalanie u mnie to 5,5l. Czasem jestem w szoku bo czy jadę 120 czy 160 to pali tyle samo. 6,0 - 6,5 miasto + zima.
riders62, Twoje spalanie nie jest normalne.



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Duże spalanie ...

Post autor: VW_seller » ndz gru 13, 2015 13:00

Elvis_btm pisze:VW_seller, Bzdury wypisujesz. Mineralny do diesla?
a co to ? przeczytaj sobie temat "jaki olej " to sie dowiesz ,że ludzie jeźdźą golfami mk4 tdi na takim oleju 400tyś km i jeszcze silnik się nie rozleciał.
Elvis_btm pisze: Co do paliwa to chyba każdy leje na najlepszych stacjach?
ja nie bo poco przepłacać...po to mam TDI VP żeby oszczednie jeździć inaczej bym kupił jakiegoś *upo lota na LPG .leje do swoich VP wszystko co ma w nazwie olej i nic się z silnikiem czy pompa czy wtryskami złego nie dzieje .do PD już nie nalejesz byle czego ,mam kolege co ma ajm-a i kilku co mają awx-y ,dużo nażekają na spalanie pomimo że leją shelle v-powery i inne drogie paliwa choć nie powiem ,że buta to to ma . a takim 101km TDI PD jeździłem kiedyś i raz ze to dużo pali to do tego muł bagienny . ja tu nikogo nie chce obrazic pisze jak jest w realu ,sam miałem kilka aut na PD i w życiu tego badziewia już nie kupie .co dla mnie jest shit to się do tego przyznaje i tyle i nie obrażam się jak ktoś mi mówi że jeźdze starym trupem na pompie. a dla mnie to moga jeżdzić nawet i ferrari jak poprawi im to samopoczucie i niską samoocene :grin:


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Duże spalanie ...

Post autor: italiano_83 » ndz gru 13, 2015 13:33

Panowie proszę się trzymać głównego problemu tego tematu- czyli dużego spalania, kto na jakim oleju jeździ i to czy to udany silnik czy nie, nie ma tu większego znaczenia.

riders62, Zalać do baku pojeździć z 400-500km sprawdzić spalanie wyliczając z tego co ubyło z baku i przejechanych kilometrów.
riders62 pisze:Dziwi mnie fakt, że nawet gdy jade np. 80km/h na czwórce i trzymam gaz tylko by trzymać tą prędkość to chwilowe nie schodzi poniżej 7.
80km/h to możesz sobie już spokojnie 5 zapinać- od tego masz diesla i nisko położony moment obrotowy żeby z niego korzystać i nie słuchaj banałów o padających korbach bo to bzdury.
7l100km przy jeździe pozamiejskiej to nieporozumienie w TDI - diagnozuj auto od tego jest odpowiedni sprzęt i dział.
Zbyt wiele czynników ma wpływ na spalanie, zacznij od tego co możesz sam sprawdzić, auto na kanał podnośnik i szuja wycieków to raz, dwa sprawdź opory kół czy nie trzyma ci któryś hebel, reszta to diagnoza elektroniczna - przepływomierz - ciśnienie doładowania, nawet podciśnienie ma wpływ na spalanie.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

riders62
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob gru 12, 2015 17:23
Lokalizacja: Płock

Duże spalanie ...

Post autor: riders62 » ndz gru 13, 2015 14:10

Też jestem lekko zdziwiony opinią, że ten silnik to syf, ale nie o tym jest ten temat. Najważniejsze dla mnie, że wyjaśniłem sobie, że coś jest u mnie nie tak. Teraz z Waszą pomocą muszę się dowiedzieć o co tak dokładnie chodzi. Dodam tylko, że na wolnych obrotach pokazuje mi 1.0/1.1 l/h na ciepłym silniku.



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Duże spalanie ...

Post autor: VW_seller » ndz gru 13, 2015 14:30

riders62 pisze:Też jestem lekko zdziwiony opinią, że ten silnik to syf,
nie ma tragedii choć do najlepszych bym go nie zaliczył ,raczej taki średniak .
riders62 pisze: Dodam tylko, że na wolnych obrotach pokazuje mi 1.0/1.1 l/h na ciepłym silniku.
jak pisałem wyżej na to nie patrz bo to oszukuje . umnie na postoju pokazuje 0.4 do 3l a wszystko mam sprawne w silniku ,wydaje mi się ,że to licznik świruje (fis)
żeby nie robić OT . podjedź do kogoś kto ma vaga i niech ci wykona komplet logów


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

riders62
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob gru 12, 2015 17:23
Lokalizacja: Płock

Duże spalanie ...

Post autor: riders62 » ndz gru 13, 2015 14:39

VW_seller, Ok, postaram sie w najbliższym czasie ogarnąć te logi, a do tego czasu zmierze rzeczywiste spalanie i zobaczymy jak to sie ma do mojego fisa.



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Duże spalanie ...

Post autor: Q_mac » wt gru 15, 2015 09:13

VW_seller, może nie bądź taki skrajny z tymi opiniami. Jeszcze ktoś w to uwierzy i zacznie w życiu stosować, a później zaczną się problemy. Sam jeżdże takim badziewnym TDI PD, właśnie ATD 101km i mimo przebiegu 453kkm (ja stosuje drogi olej motul za 130 zyla i wymianiam co 15 tysi. Wiem to dużo dołożyc 70zł na 15000, ale mnie stać) i moje spalanie wynosi dokładnie 4,83l zmierzone na podstawie 26 tańkowań i niespełna 18000 km. Minimum 4,34 l, maksimum 5,27l. Nie jeżdże jak emeryt, jeżdże normalnie, ale możliwie płynnie. Teren mojego zamieszkania jest pagórkowaty, więc nieraz muszę depnać, żeby tira pod górkę (lub pare) wyprzedzić z kompletem pasażerów. Oczywiście jezdnia jest dwupasmowa :bajer: A co do dynamiki-jeździlem jednym leonem ASV i dla mnie to był muł (mniej elastyczny) i gdzie tu obiektywizm ?

riders62, nie przejmuj się FIS, i masz dobry silnik, tylko może mu coś niedomaga. Zdiagnozuj dobrze jednostkę, a ile może palić masz powyżej.



riders62
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob gru 12, 2015 17:23
Lokalizacja: Płock

Duże spalanie ...

Post autor: riders62 » śr gru 16, 2015 10:32

Zmierzylem realne spalanie. FIS pokazał 8.0 na 100. W rzeczywistości okazalo sie byc troche lepiej 6.9 na 100. Dziwne, myślałem ze zazwyczaj spalanie realne jest większe niz to co pokazuje komputer. W kazdym badz razie chyba i tak trochę za duzo, musze zrobić logi, moze to cos wykaże.



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Duże spalanie ...

Post autor: Q_mac » śr gru 16, 2015 12:30

U mnie zawyża ok 0,8l. W jakich warunkach był test ? Trasa, miasto, krótkie odcinki/długie ?



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Duże spalanie ...

Post autor: jan1966 » śr gru 16, 2015 12:43

Panowie dwa takie same auta z tymi samymi silnikami i ten sam kierowca a spalanie bedzie różne, bedzie podobne ale nie takie same,



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości