[MK3] napinacz

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gubinho
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lip 11, 2006 14:38
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[MK3] napinacz

Post autor: gubinho » czw sie 10, 2006 15:11

chodzi mi o wymiane napinacza od alternatora w mk3...nie wiem czy sie wymienia cały czy tylko rolke...w jednym sklepie pokazuja mi to a w drugim co innego...ile to kosztuje wogóle?? napiszcie jak cos wiecie...
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt paź 06, 2006 15:57 przez gubinho, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » czw sie 10, 2006 15:37

napinacz najprawdopodobniej masz taki jak ja miałem czyli jest to rolka w której jest napinacz zegarowy. W silniku 1,6D, TD była sama rolka którą napinało się pasek a jakość napięcia sprawdzało się obracając paskiem rozrządu, natomiast zegarowy - polega na tym że masz wskaźnik na napinaczu wg którego ustawiasz napięcie paska.



Awatar użytkownika
gubinho
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lip 11, 2006 14:38
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: gubinho » czw sie 10, 2006 16:44

wróciłem od mechanika 10 minut temu i stwierdził on ze musze wymienic koło pasowe...juz nic nie rozumiem :(



Awatar użytkownika
cruc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 14:55
Lokalizacja: warm-maz.
Kontakt:

Post autor: cruc » czw sie 10, 2006 20:46

A jakie masz objawy,ze musisz wymienić rolke lub napinacz?



Awatar użytkownika
gubinho
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lip 11, 2006 14:38
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: gubinho » czw sie 10, 2006 22:12

cruc...to było tak chciałem sobie zobaczyc klime i brak rurki to jest o tym inny post i zauwazyłem jak pasek dziwnie podskakuje, mozna powiedzieć ze sie szarpie na tych roolkach no i sie tym zainteresowałem...a nowe wiadomosci to ze to moze tezbyc koło zębate wału korbowego albo to koło pasowe wału korbowego.podczas jazdy nie odczuwam żanej różnicy...

zgłupiałem od tego!!! :panna:



janiu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 02, 2006 19:52
Lokalizacja: polkowice

Post autor: janiu » pn paź 02, 2006 21:16

jak podskakuje to napinacz 100 procent



rafek81

Post autor: rafek81 » pn paź 02, 2006 21:31

tylko pytanie jaki masz napinacz.. jaki masz slnik... ja mam AFN i mam napinacz autmatyczny.. rokla kosztuje ok.40pln a napinacz automatyczny ok.250pln



Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » wt paź 03, 2006 04:56

rafek81 pisze:tylko pytanie jaki masz napinacz.. jaki masz slnik... ja mam AFN i mam napinacz autmatyczny.. rokla kosztuje ok.40pln a napinacz automatyczny ok.250pln
rolka 40 pln do MK III - napinacz 250 - skąd masz te ceny - gdzie tak tanio można zasycic ??

BTW - są 2 rodzaje napinaczy w MK III ... jeśli napinacz jest taki sam jak w AFN'ie - przyczyną drgań są wytarte tuleje teflonowe w prowadzeniu napinacza - w tym przypadku trzeba wymienić cały napinacz (ramie z rolką) - ewentualnie możesz dotoczyć nowe tuleje np z brązu - a i tak nie wiadomo na jak dlugo to wystarczy ...



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » wt paź 03, 2006 06:39

gubinho,
Jeśli masz duże bicie na napinaczu to podejrzewam że masz do wymiany kółko na wale korbowykm , jest kilka jak nie kilkanascie tematów o gibaniu się koła pasowego.
jest to czesta usterka w VW kończy sie zerwaniem koła i rozwaleniem rozrządu tak że sprawa powazna . Przewaznie jest to spowodowane nieumiejetna wymiana rozrzadu.
zobacz to.. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... a+pasowego


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » wt paź 03, 2006 19:59

nazwa: EVR Rolka napinacz paska klinowego 55760 to jego nr
opis : EVR napinacz paska klinowego AUDI/SEAT/VW
1.9TD/TDI/SDI 91- cena 110 zł
nazwa: EVR Rolka prowadząca pasek klinowy 55423jej nr
opis : EVR 028145278E rolka pośr.paska alternatora
AUDI/VW 1.9TD/TDI 93-
Średnica zewnętrzna [mm]: 78
Szerokość [mm]: 26
cena 45 zł
gubinhojak masz taką sytuacje to napinacz jest do wymiany ja miałem podobna sutuację i wymieniłem za jedna robota napinacz wraz z rolka



Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » śr paź 04, 2006 00:54

twardy pisze:gubinho,
Jeśli masz duże bicie na napinaczu to podejrzewam że masz do wymiany kółko na wale korbowykm , jest kilka jak nie kilkanascie tematów o gibaniu się koła pasowego.
jest to czesta usterka w VW kończy sie zerwaniem koła i rozwaleniem rozrządu tak że sprawa powazna . Przewaznie jest to spowodowane nieumiejetna wymiana rozrzadu.
zobacz to.. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... a+pasowego
nie strasz chłopaka - jak by polecial klina na wale działy by się cuda z obrotami zapłonem itd itp ... fakt - kolo pasowe z tłumikiem drgań lubi się rozwulkanizować - ale też akurat w tym przypadku tak nie musi być ... wszystko zależy od tego jaki napinacz ma - jeśli taki jak AFN - raczej to będa tuleje prowadzące napinacza - jeśli taki jak 1Y - raczej koło pasowe - tam napinacze nie siadały tak często :?



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » śr paź 04, 2006 06:10

gubinho pisze:wróciłem od mechanika 10 minut temu i stwierdził on ze musze wymienic koło pasowe...juz nic nie rozumiem
gubinho pisze:...a nowe wiadomosci to ze to moze tezbyc koło zębate wału korbowego albo to koło pasowe wału korbowego.podczas jazdy nie odczuwam żanej różnicy...

zgłupiałem od tego!!!
Podpowiedziałem tylko na to co przeczytałem.
Nie mam zamiaru nikogo straszyć , co do koła na wale korbowym to miałem ten sam problem.
Napinacz mi skakał jak szalony i koło pasowe z tłumikiem drgań dziwnie się gibało.
Wymieniałem rozrząd i zmieniłem kółko na wale wraz ze śrubą , na razie mam spokój.
Pozdrawiam.
Gdyby poleciał klin to rozwaliło by silnik :hmm:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

QwertKalety
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 12:56
Lokalizacja: Kalety
Kontakt:

Post autor: QwertKalety » śr paź 04, 2006 11:05

Pasek Micro, w silniku 1,9 TD AAZ jest napinany automatycznie przez alternator (przynajmniej ja tak mam), i nie ma tam żadnej osobnej rolki napinającej ten pasek jak w przypadku silników AHU, 1Z, ALE, a z tego co widzę to użytkownik gubinho ma też silniczek 1,9 TD. Jedynie co może wymienić w "napinaczu" paska to koło pasowe alternatora, ale dopóki się nie rozleci (co jest mało prawdopodobne, choć w Pasku B5 AHU u ojca taki przypadek miał miejsce) to szkoda kasy na takie bajery.



Awatar użytkownika
GSOWIEC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sty 17, 2006 23:30
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GSOWIEC » śr paź 04, 2006 18:12

Podepnę się pod temat, bo i u mnie pasek wielorowkowy delikatnie "podskakuje" za kólkiem alternatora, a na zimnym silniku chwilkę szeleści. Pytanie do tych co wymienili napinacz - czy zauważalnie ucichła praca osprzętu napędzanego paskiem???



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 170 gości