po wymianie uszczelek pompy wtryskowej silnik dziwnie telepi

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz9501
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw mar 06, 2014 21:56

po wymianie uszczelek pompy wtryskowej silnik dziwnie telepi

Post autor: lukasz9501 » ndz lis 01, 2015 16:26

Witam mam golfa 1.9tdi 90km 99r kombi . Otoż kupiłem go 2 tygodnie temu ,zauważyłem że cieknie z niego ropa no i nie jest w dobrej kondycji . Przebieg to 340tyś raczej realny po wczesniejszych servisach . Pomijając zakupiłem zestaw naprawczy do pompy wtryskowej . Wcześniej podpiołem go pod komputer i wyskoczył jeden błąd temp cieczy paliwa (czujnik w pompie) wymieniłem go na inny używany (od znajomego ) no i wymieniłem uszczelke pod pokrywą ,wymieniłem miedzianke podkładki (które idą za kowadełkiem od przewodów do wtrysków ) no i wymieniłem głównąy oring co idzie za tym czymś oznaczone na zdjęciu nr 1 Obrazek

Okazało się ,że to z niego ciekło ,nie ruszałem śruby w środku ,tylko odkręciłem dekielek na klucz trójkątny .
Prócz tego wymieniłem o to te elementy : Obrazek
Ponieważ ,znajomy stwierdził ,że moje są do wymiany .Stwierdził to ,iż moja jak na zdjęciu są zbliżone do siebie i nie odbijają (niby jakaś spręzynka tam jest i powinno to chodizć ) natomiast przywiózł mi z starej pompy takie same (prawdopodobnie pompa z 1z polo 1.9tdi) i mu chodzą jak pokazałem na zdjęciu strzałką )

Po wymianie wszystko odpowietrzone itd no i problem .. Sprawdzam komputer zero błędów .Problem tkwi w tym ,iż kiedy dojeźdzam do świateł auto wrzucam na luz to silnik dziwnie kuleje i rzuca nim (aż czuć wibracje na budzie) tak jest również na postoju kiedy lekko dam minimalnie gazu to czućjak go zadławi na sekunde i chodzi okey ) po zatrzymaniu pojazdu silnik chodzi wporządku . Normalnie jeździ jest moc ,nie kopci tak i wogóle . Dodam ,że czyściłem wcześniej zanim odpalałem go egr i dolot wraz z kolektorem .. Proszę oradę ,bo nie wiem czy coś na pompie mogłem zrobić kiedy wkręcałem tą śrube główną czy może to jest problem w tym ,że włożyliśmy te inne końcówki z innej pompy ? Z góy dzięki za chęć



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

po wymianie uszczelek pompy wtryskowej silnik dziwnie telepi

Post autor: VW_seller » ndz lis 01, 2015 18:39

wsadz to co miales i zobacz


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

po wymianie uszczelek pompy wtryskowej silnik dziwnie telepi

Post autor: Michał_1977 » ndz lis 01, 2015 20:20

lukasz9501 pisze:Prócz tego wymieniłem o to te elementy
Tu będzie pies pogrzebany.Powiedz koledze niech Ci odda te elementy i zakładaj je.
lukasz9501 pisze: nie wiem czy coś na pompie mogłem zrobić kiedy wkręcałem tą śrube główną
Nie. Tam nie ma co się popsuć,natomiast króćce które zmieniłeś i pochodzą z innej pompy,mogą znacznie ciąć dawkę i stąd to zamieszanie.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 216 gości