Filtr oleju

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Filtr oleju

Post autor: Barton_ » sob paź 17, 2015 22:48

Jest milion bazylion stron tematu o olejach, ich jakości, różnicach i wyższości jednego nad drugim.
Nie znalazłem podobnego tematu o filtrach oleju.

Są Filtron, Knecht, Mann i Bosch i firmy krzak.
Czy jest istotna różnica w jakości filtrów oleju?
Czy różnice w cenach mają przełożenie na jakość i spełnianie swojego zadania?


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14133
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Filtr oleju

Post autor: Michał_1977 » sob paź 17, 2015 23:12

Ja zakładam Filtrona i nie narzekam. Są tu też tacy,którzy nie założą tego filtra za nic w świecie.
Założyłem setki tych filtrów do różnych aut i nikt mi nie przyjechał marudzić,że niby coś się dzieje.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Filtr oleju

Post autor: VW_seller » ndz paź 18, 2015 06:59

Barton_ pisze:Są Filtron, Knecht, Mann i Bosch i firmy krzak.
każdy zakłada co mu pasuje , bywają przypadki gdzie najdroższy będzie bubel ( w każdej firmie się zdarzy) ja akurat mam bosch-a ale tylko dlatego ,że był droższy o 2zł od filtrona . po za tym reszte filtrów mam właśnie filtrona


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Filtr oleju

Post autor: pironet » ndz paź 18, 2015 09:25

a ja kilka razy sparzyłem się filtronem ,paliwa zapowietrzały się a oleju wydawały dziwne buczenie.Oleju i paliwa zawsze zkładam lepsze typu Bosch Man Knecht Alko itd a powietrza i kabiny najtańsze.Różnica w cenach już mocno zmalała wiec nie ma co przyoszczędzać,takie jest moje zdanie.


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Filtr oleju

Post autor: italiano_83 » ndz paź 18, 2015 10:45

pironet pisze:Różnica w cenach już mocno zmalała wiec nie ma co przyoszczędzać,takie jest moje zdanie.
Przyoszczędzać na czym? Zaplecze techniczne Filtron ma lepsze jak Bosch którego tłuką w chinach :bajer:
Wszystkie moje auta jeździły na Filtronie i żadne nie grymasiło, a tłukłem Golfem po 30-35kkm w rok - więc olej zmieniałem trzy razy do roku i filtr oleju.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Filtr oleju

Post autor: pironet » ndz paź 18, 2015 17:14

NApisałem tylko swoje odczucia i doświadczenia jako warsztatowiec.Trochę tego już przerobiłem.Przyoszczędzić bo filtron jest duuuużo tańszy niż man czy bosch i proszę nie porównuj mana do filtrona. Co do boscha to mówisz o puszce ale ja mówię o całej palecie filtrów.Nie wiem również czy akurat filtry są robione w chinach.Co do zaplecza to chodzi ci o technologię produkcyjną czy o zaplecze magazynowe które faktycznie jest jednym z najnowocześniejszych w tej części europy?


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: Filtr oleju

Post autor: Barton_ » ndz paź 18, 2015 17:20

pironet pisze:... filtron jest duuuużo tańszy niż man czy bosch i proszę nie porównuj mana do filtrona...
Pytanie czy za sporą różnicą w cenie idzie też taka różnica w jakości.
Wychodzi z powyższego postu, że filtron to klasa harta czy kagera, co też nie jest prawdą.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Filtr oleju

Post autor: italiano_83 » ndz paź 18, 2015 17:23

pironet pisze:zy bosch i proszę nie porównuj mana do filtrona
Przestań żyjesz w jakiś oparach reklamowych czy jak ..? Jeździłem na chyba wszystkich dostępnych filtrach i żadnej różnicy nie było poza ceną :bajer:
Jak już coś piszesz o Filtronie to na początek zapoznaj się z tematem i tą firmą i tym jaką technologią dysponują :bajer:
pironet pisze:Co do boscha to mówisz o puszce ale ja mówię o całej palecie filtrów.
O jakiej puszcze ? W mk4 tdi vp które miałem filtr jest goły - olejowy, wymieniałem paliwa, oleju, powietrza i klimatyzacji i różnica jest jak kupisz z lub bez węgla aktywnego dla klimy to się zgodzę, a poza tym żadna.
Bosch to już chyba niczego w DE nie klepie bo się nie opłaca..co mogą robią za granicą, tak samo inne niemieckie firmy- bo jest taniej.
Zresztą nie wiem jak można ocenić działanie filtra powietrza .. ? Bo co Filtron się szybciej brudzi ?


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Filtr oleju

Post autor: Barton_ » ndz paź 18, 2015 17:36

Zerknąłem z ciekawości na alle.. i różnica w cenie między Filtronem a Mannem to raptem 4 złote dla 1 sztuki filtra oleju.
Znalazłem zestaw 4 filtrów z Filtrona za 99PLN (OE 640/1, AP 149/1, PP 839/1, 1047A) stąd moje pytanie o relację cena/jakość.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

Re: Filtr oleju

Post autor: daniel23584 » ndz paź 18, 2015 17:40

Powietrza, paliwa, kabinowy czesto Filtron, oleju przewaznie Bosch lub Mann (bo akurat tu gdzie kupuje olej przewaznie te dwie marki maja). Co do filtrow Filtrona zlego slowa nie powiem, bo nigdy nie bylo z nimi problemow. Tych typowo "no name" nigdy nie kupowalem, w nich jakosc moze byc duzo gorsza, ale nie musi.


ALH -> 205 -> soft

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14133
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Filtr oleju

Post autor: Michał_1977 » ndz paź 18, 2015 19:28

Ja raz miałem niespodziankę z Filtronem. Pamiętam,że było to a Audi A4 z AFN-em pod maską. Filtra nie mogłem wkręcić,bo coś z gwintem było nie halo.Zadzwoniłem do sklepu i za 5 minut chłopak który rozwozi towar,dostarczył mi drugi taki sam filtr. Wkręciłem bez problemów,auto pojechało.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Filtr oleju

Post autor: pironet » pn paź 19, 2015 20:00

italiano_83 pisze:Przestań żyjesz w jakiś oparach reklamowych czy jak ..?
kolego żyję oparami z warsztatu od 7 rano do 20 godziny
italiano_83 pisze:Jeździłem na chyba wszystkich dostępnych filtrach i żadnej różnicy nie było poza ceną :bajer:
ja wymieniam minimum 5 zestawów tygodniowo wiec to ok 20 różnych filtrów tygodniowo
italiano_83 pisze:Jak już coś piszesz o Filtronie to na początek zapoznaj się z tematem i tą firmą i tym jaką technologią dysponują :bajer:
znam doskonale tą firmę i wiem że posiadają jedno z najnowocześniejszych laboratoriów i magazyn ale co do lini produkcyjnej to nie jest już tak kolorowo jak ci się wydaje.Dla twojej wiadomości oni już również nie produkują tylko w Polsce
italiano_83 pisze: jakiej puszcze ? W mk4 tdi vp które miałem filtr jest goły - olejowy, wymieniałem paliwa, oleju, powietrza i klimatyzacji i różnica jest jak kupisz z lub bez węgla aktywnego dla klimy to się zgodzę, a poza tym żadna.
mówię o róznych filtrach do różnych aut a w niektórych przepaść cenowa jest ogromna ale podam ci przykład,niejednokrotnie miałem auto z silnikiem 1.9 tdi i filtrem paliwa filtronem z zaworkiem zwrotnym cena filtrona pp839/1 cena ok 78 zl a cena bosch 0450906295 ok 110 zł wiec róznica ok 30 zł problem z autem?zapowietrzanie ,powietrze w paliwie ?powód?tragicznie wykonany otwór na zaworek.Wymiana filtra na inny ...brak problemów.
Piszesz o wkładzie filtra który jest szczerze porównywalny bo kosztuje 15 zeta.Nie faworyzuję Boscha a jedynie wyraziłem opinię z własnego doświadczenia nie jako blkowy naprawiacz ale mechanich.Na swoim warsztacie nie stosuje polskich olejów i filtrów chyba że klient sam sobie przywozi.Nie żebym nie wspierał polskich produktów bo np mam polską geometrię precyzję i jestem mega zadowolony ale co do filtrona i oljów poprostu się sparzyłem nie raz i tyle.
Co do boscha to wiem że nie produkuje już w niemczech i wiem ze to już nie ten bosch co kiedyś dlatego go nie faworyzuję pisałem bosch man knech dwany mhle.

KOlego to tylko moje odczucia i tylko tyle .NIe mówię nikomu nie kupuj filtrona itd...każdy zrobi jak uważa.

ps.i nie mówmy o towarze z allegro


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Filtr oleju

Post autor: Barton_ » pn paź 19, 2015 20:09

Knecht vel Mahle produkuje w Krotoszynie więc to po części polski produkt.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Filtr oleju

Post autor: italiano_83 » pn paź 19, 2015 20:27

pironet pisze:mówię o róznych filtrach do różnych aut a w niektórych przepaść cenowa jest ogromna ale podam ci przykład,niejednokrotnie miałem auto z silnikiem 1.9 tdi i filtrem paliwa filtronem z zaworkiem zwrotnym cena filtrona pp839/1 cena ok 78 zl a cena bosch 0450906295 ok 110 zł wiec róznica ok 30 zł problem z autem?zapowietrzanie ,powietrze w paliwie ?powód?tragicznie wykonany otwór na zaworek.Wymiana filtra na inny ...brak problemów.
"wy" to macie jakieś mega szczęście, ja jakoś nigdy nie trafiłem na wadliwy towar, a zdarzało się, że kupowałem z allegro :bajer:
Zaworek zwrotny jest uszczelniany oringami - wystarczy je wymienić i po problemie, miałem filtry boscha/Tropana/Filtrona paliwa i różniły się ceną kolorem, a wszystkie spełniały swoje zdanie tak samo dobrze.


Ja zwyczajnie nie ogarniam tego ludzie kupują cuda na kiju filtry/oleje płyny do aut które już w większości mają swoje najlepsze czasy za sobą już dawno i myślą, że to coś pomoże. A guzik, wydają kasę na darmo, fakt ich kasę ich sprawa, tylko niech nie zatruwają innym głowy jedynie słuszną opinią.
Mój Golf swojego czasu jeździł na filtronie, oliwie ELF i jak pojechał na chipsa to na hamowni nie widziałem negatywnych tego skutków .
pironet pisze:kolego żyję oparami z warsztatu od 7 rano do 20 godziny
A co poleca i co oferuje warsztat w swojej ofercie.. hmmm logicznie działający oferuje produkt na którym ma najlepsza przebitkę na sprzedaży/ marży :bajer:
Bez urazy, bo tak się robi jak się chce zarabiać pieniążki i z tego żyć .


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 133 gości