stukanie w tdi AFN

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
skoku
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:23
Lokalizacja: brzesko

stukanie w tdi AFN

Post autor: skoku » ndz sie 06, 2006 17:54

witam!
mam problem wczoraj odpaliłem moja dzidzie i zaczeła wydawać nie pokojący dzwięk. jest to stukanie, stukanie słychać najlepiej ze środka auta lub z ok 5m od auta bo przy nasłuchiwaniu bezposrednio przy silniku nic niesłychać, zaczeło sie to z dnia na dzien, nie było innych objawów wczesniej. Rozrzad był wymieniany na 180 tkm a mam 202 tkm, razem z kołem na wale na którym nie ma zadnego bicia, wszystko na dole ok, napinacz i rolka tez ok. co sie mogło z kichać?
I jeszcze jedno, jaki znak jest na kole zamachowym w AFN? zero czy strzałka i czy w tym samym miejscu( tzn. po tej samej stronie zębow, czyli od strony silnika a nie skrzyni) co silnik 1Z?
dzięki!



Awatar użytkownika
ccinekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: czw mar 03, 2005 23:44
Lokalizacja: Nowa Ruda
Kontakt:

Post autor: ccinekk » pn sie 07, 2006 13:40

Szklanki na popychaczach?


POWERED BY IBIZA GT TDI

133KM@314Nm

Awatar użytkownika
skoku
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:23
Lokalizacja: brzesko

Post autor: skoku » pn sie 07, 2006 16:05

tak jest szefie, szklanki na popychaczach byłem u mechesia i własnie powiedział to samo.
a jaka cena jest takich szklanek? i ile ich wymienic? wszystkie czy tylko te zkichane i czy moge na takim defekcie pyrkac do soboty? nie wiele jeżdze:)



Awatar użytkownika
Macienty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 966
Rejestracja: czw mar 02, 2006 23:10
Lokalizacja: BWA

Post autor: Macienty » pn sie 07, 2006 16:16

skoku pisze:tak jest szefie, szklanki na popychaczach byłem u mechesia i własnie powiedział to samo.
a jaka cena jest takich szklanek? i ile ich wymienic? wszystkie czy tylko te zkichane i czy moge na takim defekcie pyrkac do soboty? nie wiele jeżdze:)
jezdzic jeszcze mozesz na tym, ale wymien odrazu 8. jeden popychacz kosztuje ok~40zl. sam dasz rade na pewno. Znasz caly proces wymiany popychaczy mam nadzieje. :bigok:


"Most perfect silence is when
there´s no need to explain"

Awatar użytkownika
skoku
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:23
Lokalizacja: brzesko

Post autor: skoku » pn sie 07, 2006 16:23

no to chwila! to popychacze tez? wiem tylko ze znow musze rozebrac rozrząd, wykrecic wałek i szklanki wyciagne palcami i.... i myslałem ze wsadze nowe i tyle.
popychacze tez mam wyciagać?



Awatar użytkownika
Macienty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 966
Rejestracja: czw mar 02, 2006 23:10
Lokalizacja: BWA

Post autor: Macienty » wt sie 08, 2006 02:25

skoku pisze:no to chwila! to popychacze tez? wiem tylko ze znow musze rozebrac rozrząd, wykrecic wałek i szklanki wyciagne palcami i.... i myslałem ze wsadze nowe i tyle.
popychacze tez mam wyciagać?
szklanki, popychacze jeden czort! tak masz zrobic jak napisales i odczegac minimum 30 min aby sie luz ustawil, takze nie spiesz sie ze składaniem. To sie fachowo jak pamietam popychacz nazywa własnie... :bigok:


"Most perfect silence is when
there´s no need to explain"

Awatar użytkownika
skoku
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:23
Lokalizacja: brzesko

Post autor: skoku » wt sie 08, 2006 10:27

ok! dzieki!
bede robił w sobote!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 153 gości