Przepłukanie silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zygimar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: wt lip 11, 2006 09:43
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Przepłukanie silnika

Post autor: zygimar » pt lip 21, 2006 08:21

W jaki sposob moge przepłukać silnik z pozostałości starego oleju.



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » pt lip 21, 2006 09:29

Nowym tanim olejem z hipermarketu :jezor: A serio to jak przewidujesz że silnik ma w sobie dużo syfu to mu wymień sam filtr oleju po paru tys km i ew wcześniej zrób kolejną wymianę oleju. Standardowo po prostu zpuszczasz stary i zalewasz nowy, nic nie musi być płukane bo oleje nawet różnych klas mogą być mieszane.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pt lip 21, 2006 19:41

zygimar pisze:W jaki sposob moge przepłukać silnik z pozostałości starego oleju.
A po co?Postaw auto tak żeby z miski był spad w kierunku korka,wypij dwa browary i spuść.Prawie wszystko zleci a jak nawet zostanie troszke to nic złego sie nie stanie.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt lip 21, 2006 19:48

bongo pisze:
zygimar pisze:W jaki sposob moge przepłukać silnik z pozostałości starego oleju.
A po co?Postaw auto tak żeby z miski był spad w kierunku korka,wypij dwa browary i spuść.Prawie wszystko zleci a jak nawet zostanie troszke to nic złego sie nie stanie.
ja powiem że kiedys jak miałem golfika I w 91roku to przepłukałem sobie silnik ropą,
zlałem stary olej, zakręciłem dolny korek nalałem roki, zapaliłem przez 2 minutry chodzil
zgasiłem zlałem , wywaliłem filtr, odczekałem z 20 minut, założyłem nowy filtr zakręciłem korek i zalałem super olejem SUPEROL SPECJAL czy jakoś tak
robił ktoś takie sztuczki ? i czary ? :grin:



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » pt lip 21, 2006 20:39

RobertP pisze:ja powiem że kiedys jak miałem golfika I w 91roku to przepłukałem sobie silnik ropą,zlałem stary olej, zakręciłem dolny korek nalałem roki, zapaliłem przez 2 minutry chodzilzgasiłem zlałem , wywaliłem filtr, odczekałem z 20 minut, założyłem nowy filtr zakręciłem korek i zalałem super olejem SUPEROL SPECJAL czy jakoś tak
robił ktoś takie sztuczki ? i czary ? :grin:
Nie bałeś się że się ropa zajara pod tłokami? No ale potem olej był w sumie rozrzedzony póki ropa nie wyparowała...



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pt lip 21, 2006 21:47

RobertP pisze:robił ktoś takie sztuczki ?
W TDI???Good luck....



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt lip 21, 2006 23:57

Cefaloid pisze:Nie bałeś się że się ropa zajara pod tłokami? No ale potem olej był w sumie rozrzedzony póki ropa nie wyparowała...
a kto sie kiedys czegokolwiek bał :chytry:
wyparowało chyba wszystko po otwarciu korów bo silnik po tym czasie był ciepły a sam olej poźniej nie wskazywał na to żeby był rozrzedzony

[ Dodano: Pią Lip 21, 2006 23:58 ]
bongo pisze:
RobertP pisze:robił ktoś takie sztuczki ?
W TDI???Good luck....
nie nie to nie było TDI mój 1 osobisty samochód to mk1 z silnikiem 1,1 benzyna miał wtedy 13 lat ale mizernie wyglądał :crazy:



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » sob lip 22, 2006 02:11

zycze powodzenia w plukaniu silnika diesla
jak dostaniesz przedmuchy to zobaczysz jak diesel wchodzi na obroty do ktorych motor sie niepotrafi krecic!!
nawet jak wylaczysz stacyjke to i tak nic nieda bo olej z przedmuchow bedzie sie spalal i go nie jest wstanie sie normalnie zatrzymac
jedyne to co zapchac kolektor ssacy zeby powietrza niedostawal
tak dla wiadomosci na przyszlosc ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 55 gości