Wlewanie oleju do skrzyni

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
fructo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 17:18
Lokalizacja: ..
Kontakt:

Wlewanie oleju do skrzyni

Post autor: fructo » czw lip 20, 2006 22:15

Witam

Poniewaz nikt mi nie pomogl , a wszystkie metody wlania oleju do skrzyni zawiodly, zamieszczam fotki z pytaniem czy przez ten otwor w czerwonym kolku wleje olej do skrzyni???? co to za otwor? do czego sluzy???? .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » czw lip 20, 2006 22:33

fructo pisze:Poniewaz nikt mi nie pomogl , a wszystkie metody wlania oleju do skrzyni zawiodly,
?? tzn jakie metody - olej do skrzyni wlewa sie przez otwór inspekcyjny umieszczony z przodu skrzyni.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
fructo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 17:18
Lokalizacja: ..
Kontakt:

Post autor: fructo » czw lip 20, 2006 22:39

Corvax wiem ze z przodu ale juz ten temat byl objasniany---nie moge odkrecic korka---sposoby typu WD40 , dlugie ramie , szarpanie kluczem nie pomogly. Wybieraka tez nie moge odkrecic.

Dalem teraz fotki bo chce znac konkretną odpowiedz na pytanie co to za otwor i czy moge nim wlac olej do skrzyni ?????



Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » czw lip 20, 2006 23:51

Przez to to nie wlejesz napewno szukaj linki od licznika albo czujnika wkreconego w skrzynie w tych zaznaczonych na zdjeciu okolicach

Obrazek


G R U P A L U B E L S K A

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt lip 21, 2006 00:21

fructo, a sposob mojego taty z nałozeniam w miejsce imbusa bo to taka śruba z dziórą szesciokantną jest o nie ?? no to znajdz śróbe ktora tam pasuje główka !!! to bedzi moze 17 chyba :) nakręć 2 nakrętki i skręć je dobrze Włóz główke śruby do korka od poziomu oleju a kluczem chwyć za 2 nakrętki i odkręcisz bez problemu :D:)



Awatar użytkownika
fructo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 17:18
Lokalizacja: ..
Kontakt:

Post autor: fructo » pt lip 21, 2006 05:02

tomas nie rozumiesz postu??????? zadalem pytanie i chcialem konkretna odpowiedz---sposob twojego taty wyprobowalem zanim twoj tata go jeszce wymyslil :). a jesli imbus z rura metrową sie zlamal to jak sądzisz ?????? swosob twojego taty bedzie dzialal ??? jest jasno napisane o co pytam i wlewanie przez orginalny korek mnie juz nie interesuje bo nie chce mi sie z nim meczyc bo jest juz calkowicie zjechany



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pt lip 21, 2006 08:05

tak jak pisze anton, popróbuje wykręcić impulsator (takie plastikowe czarne ustrojstwo) i przez ten otworek...



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Re: Wlewanie oleju do skrzyni

Post autor: Cefaloid » pt lip 21, 2006 08:42

fructo pisze:Witam

Poniewaz nikt mi nie pomogl , a wszystkie metody wlania oleju do skrzyni zawiodly, zamieszczam fotki z pytaniem czy przez ten otwor w czerwonym kolku wleje olej do skrzyni???? co to za otwor? do czego sluzy???? .
Hehe, miałem dokładnie ten sam problem z tylnym mostem (mam golfa syncro). Połamałem kilka śrub "ze sposobu taty" i klucz. Tam jest właśnie podobny otworek i on jest do odpowietrzania skrzyni. Wziąłem strzykawę 200ml z apteki, wcisnąłem rurkę jak najgłębiej i napełniłem most tym otworkiem. Konieczne jest ze 40cm wężyka żeby go wcisnąć w ten otworek mozliwie głęboko.

Zrób taki test, spróbuj tam wlać 200 ml oleju strzykawką z wężykiem, jak nie wyleje się na zewnątrz to musiał się wlać do skrzyni bo gdzie? Wtedy powalcz z korkiem spustu oleju, zlej olej, odmierz 2l(chyba tyle ma wejść) i wtryskuj tym odpowietrznikiem - bo jak wlejesz za dużo to może np zalać sprzęgło (a może i nie). Między kolejnymi porcjami daj mu ew "wybulgotać" powietrze tym odpowietrznikiem bo jak nie to będzie cofało olej na zewnątrz. Wbrew pozorom idzie całkiem szybko.

Acha, na skrzyni mniej więcej w okolicach nóg kierowcy mamy jakiś czujnik wkręcony - chyba od prędkościomierza. Może tam jest lepszy otwór do wlewania?



Awatar użytkownika
fructo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 17:18
Lokalizacja: ..
Kontakt:

Post autor: fructo » pt lip 21, 2006 12:53

Cefaloid thx za rade +1. O taką odpowiedz mi chodzilo. Korek spustowy moge odkrecic ale nie moge odkrecic tego z przodu skrzyni ktorym sie wlewa a nie bede kombinowac jak wlac olej korkiem spustowym bo to by bylo dosc trudne. Chyba spuszcze olej ze skrzyni i z wykrecownym korkiem wleje tym otworem odpowietrzającym jesli wyleci tzn ze metoda dziala :)

[ Dodano: Pią Lip 21, 2006 13:19 ]
Aha jeszcze jedna prosba---moglby mi ktos na tej fotce u gory pokazac gdzie jest impulsator????

[ Dodano: Pią Lip 21, 2006 16:41 ]
Uffffff znalazlem ten impulsator i wlalem wkoncu olej :) wszystkim dzieki za rady :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości