Drgania podczas przyspieszania

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rav656
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt maja 27, 2014 22:35

Drgania podczas przyspieszania

Post autor: Rav656 » wt sie 12, 2014 18:12

Witajcie Panowie. Mam problem z moim MK4 2000r AJM 115km. Podczas przsyspieszania czuć drgania i buczenie w kabinie. Zauważyłem że dzieje się to bez względu czy samochód jest obciążony czy nie. Na każdym biegu. Drgania występuję w zakresie obrotów do 2100 obr/min (mniej więcej) . Później ustępują. Co może być tego powodem? Przegub wewnętrzny? Na dwumas mi to nie wygląda... Auto nie szarpie, nie kopci (czasami puści dymka na zimnym silniku), nic nie stuka przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Proszę o pomoc. Za każdą propozycję odwdzięczę się pochwałą ;)



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Drgania podczas przyspieszania

Post autor: Detektor » wt sie 12, 2014 18:55

Rav656 pisze:Przegub wewnętrzny?
Przegub wewnętrzny raczej nie bo on raczej by hałasował przy odpuszczaniu gazu. Jeśli chodzi o sprzęgło to może ktoś kto kiedyś wymieniał sprzęgło po prostu źle je złożył, sensu źle wycentrował bo nie miał odpowiedniego przyrządu albo przy skręcaniu nie zwrócił uwagi na znaki. Co do przegubu to wsadź auto na podnośnik i sprawdź przeguby, weryfikacja tego zajmie ci chwilę i będziesz zaraz wiedział czy to to czy trzeba szukać dalej.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Rav656
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt maja 27, 2014 22:35

Drgania podczas przyspieszania

Post autor: Rav656 » wt sie 12, 2014 19:12

A może jednak ten niesczęsny dwumas? Dziwi mnie to że innych objawów nie ma, tylko drgania...
Dokładniej to drgania występują tak od 1200 obr. do 2000 obr. Z górki gdy auto nie jest obciążone drgania także występują lecz przy dużym obciążeniu jakby były silniejsze (np. gdy jadę pod górkę na 4tym biegu przy małej prędkości i chce nagle przyspieszyć na tym samym biegu) . Podczas ruszania auto także lekko drga. Silnik chodzi równo, obroty nie falują.
Panowie a plecionka? Gdzieś czytałem że to może powodować drgania, lecz u mnie na jałowym nie drga...



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Drgania podczas przyspieszania

Post autor: Detektor » sob sie 16, 2014 13:37

Rav656 pisze:A może jednak ten niesczęsny dwumas?
a może
Rav656 pisze:Dziwi mnie to że innych objawów nie ma, tylko drgania...
a mnie nie dziwi bo przy padniętym dwumasie drgania to jedyny drażniący objaw
Rav656 pisze:Dokładniej to drgania występują tak od 1200 obr. do 2000 obr
i to miało by sens poniekąd bo im wyższa prędkość obrotowa silnika to drgania powinny zanikać tylko może nie
dopiero przy aż 2000 tyś. ,musiałby być już bardzo rozklekotany.

Jak to zauważyłeś ? z dnia na dzień czy stopniowo narastały te drgania ?


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Rav656
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt maja 27, 2014 22:35

Drgania podczas przyspieszania

Post autor: Rav656 » sob sie 16, 2014 15:04

Jak? Kupiłem go już takiego. Na początku nawet nie zwracałem na to uwagi. Teraz po prostu nadszedł czas żeby z tym zrobić. Drgania nie powiększają się, ani nie zmniejszają. Cały czas tak samo od kilku miesięcy ;)
i to miało by sens poniekąd bo im wyższa prędkość obrotowa silnika to drgania powinny zanikać tylko może nie
dopiero przy aż 2000 tyś. ,musiałby być już bardzo rozklekotany.
No właśnie, a znika prawie równo z 2tys obrotów...

Nie wiem czy to byłby dwumas... Drga już kilka miesięcy a ani go nie słychać, ani nie szarpie przy ruszaniu, gaśnie cichutko, nie stuka... Nie wiem co o tym myśleć...
Ostatnio zmieniony sob sie 16, 2014 15:06 przez Rav656, łącznie zmieniany 1 raz.



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Drgania podczas przyspieszania

Post autor: spawacz » sob sie 16, 2014 19:38

2mas na 100 , drganie 1600-2200 rpm. Tam gdzie silnik dostaje najwieksze obciazenie. Wielokrotnie tak bylo ze sprzeglo nie klektalo a drgania byly. Chodz moze byc tez 2 rzecz - jest dowalone koksu na dole , czy to auto nie ma przypadkiem softa?


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Rav656
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt maja 27, 2014 22:35

Drgania podczas przyspieszania

Post autor: Rav656 » ndz sie 17, 2014 10:56

Raczej nie ma, chyba że poprzedni właściciel przy tym grzebał ;)
A poduszki? Kurde, jakoś nie wydaje mi się żeby to było dwumasem...



lechu_gti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr sie 10, 2011 22:24
Lokalizacja: Łęczna

Drgania podczas przyspieszania

Post autor: lechu_gti » ndz sie 17, 2014 18:36

Sprawdź poduszkę skrzyni biegów, u mnie była zalepiona betonem lub czymś podobnym i to powodowało wibracje



Awatar użytkownika
peter_86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: wt sie 15, 2006 09:27
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Drgania podczas przyspieszania

Post autor: peter_86 » ndz sie 17, 2014 19:02

Rav656, sprawdz pompowtryski vag-iem, mi w ajm-ie szarpało jak wtryski sie konczyly , przebieg ok 300tys



Rav656
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt maja 27, 2014 22:35

Re: Drgania podczas przyspieszania

Post autor: Rav656 » pn sie 18, 2014 22:20

peter_86 pisze:Rav656, sprawdz pompowtryski vag-iem, mi w ajm-ie szarpało jak wtryski sie konczyly , przebieg ok 300tys
Ale były to szarpania czy drgania? Też zastanawiałem się nad pompowtryskami...



Awatar użytkownika
peter_86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: wt sie 15, 2006 09:27
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Drgania podczas przyspieszania

Post autor: peter_86 » pn sie 18, 2014 23:05

objawy byly podobne jakby paliwa brakowalo, delikatne wibracje, czkawka, po odjeciu i dodaniu gazu czasem mu przechodzilo w zakresie obrotow ok 2tys



Rav656
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt maja 27, 2014 22:35

Drgania podczas przyspieszania

Post autor: Rav656 » wt sie 19, 2014 11:55

zauważyłem że jak przyspieszam na połowie wciśniętego gazu, to też dostaje lekkiej czkawki. W dodatku zauważyłem że mój przegub wewnętrzny jest już w ciężkim stanie. Wymienię go i zobaczę czy to coś da. Proszę o nie zamykanie tego tematu. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to proszę pisać ;)



marcin08041978
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn wrz 08, 2014 15:59
Lokalizacja: Radzyń Podl

Drgania podczas przyspieszania

Post autor: marcin08041978 » pn wrz 08, 2014 20:14

Witam ja też mam takie same objawy jak kolega opisuje drgania które przenoszą się na budę i specyficzne buczenie pochodzące od strony silnika . Po za tym auto dobrze się zbiera i nie ma z nim żadnych problemów poza drganiami nadwozia i wnętrza (kierownica lekko drży czuć na niej mrowienie)i głośna praca silnika w postaci buczenia.Czy ktoś miał taki problem i znalazł rozwiązanie?dodam że do tej pory szukałem przyczyny w układzie wydechowym wymieniłem tłumik końcowy ,wyciołem katalizator myśląc że to on powoduje to buczenie ale na darmo wszystko jak buczał tak buczy,myślę jeszcze nad wymianą plecionki chociaż ta co w nim jest nie wygląda na uszkodzoną ale być może jest już za sztywna i przenosi drgania z silnika na nadwozie co o tym wszystkim myślicie proszę o porady co z tym fantem zrobić .A może ktoś rozwiązał taki problem niech napisze co było przyczyną. Pozdrawiam.



Derbi013
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: pn lut 22, 2010 23:56
Lokalizacja: Środa Śląska

Drgania podczas przyspieszania

Post autor: Derbi013 » pt wrz 12, 2014 22:05

witam ponownie, mojego paska (b4 1.9tdi 1z) cos ugryzło przez 3 lata mi nie szarpał aż do chwili obecnej, wymieniony filtr paliwa i zaworek zwrotny ... po wyciagnieciu starego filtra byl prawie cały pusty.... efekt był taki,ze szarpało tak jak by brakowało mu paliwa.. szczegolnie po wyjsciu z zakretu czy na progach zwalniających cchcac przyspieszyc ,silnik przerywał ....

pomoozcie co to moze byc?? wszystkie złacza i wtyczki elektryczne przeczyszczone, silnik pali na strzała czy zimny czy ciepły... wtrysk sterujacy podmieniony, nie kopci , brak błedow

pompa wtryskowa nie zaciąga paliwa??

ssak w zbiorniku jest zabrudzony??

help


Golf mk3 1.4+lpg -> Volvo 850 2.0T +lpg -> Passat B4 1.9TDI ->?

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=100583 mój pass.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 217 gości