dlaczego takie małe V-max???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tigerwood
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn maja 29, 2006 21:41
Lokalizacja: KOŁOBRZEG,
Kontakt:

dlaczego takie małe V-max???

Post autor: tigerwood » śr lip 12, 2006 03:09

witam!!!

nie wiem dlaczego mam takie małe V-MAX w golf IV silnik AHF ( 110 km). Dobrze się wkręca tylko do 150 km/h- czasami do 160 km/h potem to juz katastrofa nie mogę go rozbujać nawet do 180 km/h. O co chodzi chyba powinien być szybszy? czy to ma zwiazek z opisywanymi problemami zaworka bądź przepływomierza, czy może to turbina? nie udało mi sie go rozkręcic powyżej 4000 obr./min - jestem zaniepokojony. Nie wiem jak było wcześniej bo od początku jak go kupiłem tak ma.

pozdrawiam


tiger woods- golfista

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » śr lip 12, 2006 16:02

tigerwood, nie znam się na TDi ale tak myślę że to wina komputera on ma w programie emisja spalin ekologia i to żeby kierowca się nie zabił to odcina paliwko albo obroty, tak mi się wydaje! Dlatego zakłada się Chipy, boxy to zmienia ustawienia komputera.

[ Dodano: 12 Lip 2006 16:03 ]
My w swoich zwykłych TD zwiększamy dawkę paliwka i doładowania, wycinamy kata i pędzel :bigok:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » śr lip 12, 2006 18:51

vw_vandal pisze:Dlatego zakłada się Chipy, boxy
boxy nie zmieniaja ustawien komputera (limiterow).



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » śr lip 12, 2006 19:25

dziechu, ale ty się czepiasz :P . Pomóż koledze bo ja naprawdę nie znam się na TDi ale może nie długo ...


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » śr lip 12, 2006 20:48

Ale co ja moge pomoc??? Przeciez powodow moze byc tysiac, tylko pod VAGa i diagnoza dynamiczna. Moze byc to jakis czujnik (w tym czujnik przeplywu powietrza), moze byc problem ze sterowaniem turbina lub z sama turbina, moze byc to problem nawet przetartych wezykow... Trudno zgadywac.



Imbrykus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: czw sty 05, 2006 19:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Imbrykus » śr lip 12, 2006 21:14

Ok! 1. Zajrzyj do prawego wlotu w zderzaku i sprawdź czy masz kierownicę powietrza.
2. Filtr powietrza - sprawdź czystość. 3. Nie wiem z którego roku masz autko, ale zdemontuj przepływomierz i go wyczyść. 4. Jeśli nic nie da spróbuj podmienić przepływkę. 5. Mój gania 190 km/h i tyle jest w kniżce. Powodzenia!



tigerwood
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn maja 29, 2006 21:41
Lokalizacja: KOŁOBRZEG,
Kontakt:

Post autor: tigerwood » czw lip 13, 2006 09:42

Imbrykus pisze:Ok! 1. Zajrzyj do prawego wlotu w zderzaku i sprawdź czy masz kierownicę powietrza.
rozumiem, że chodzi o plastikowe tunele wychodzące od filtra powietrza do wlotów powietrza po prawej stronię grilla ( chyba nie zderzaka ?), bo właśnie ich nie mam - samochód jest po małym dzwonie z tej strony i brakuje tych plastików, jest tylko jedna część wychodząca bezpośrednio z filtra powietrza, kończąca się kolankiem trochę poniżej filtra. Z tego co wiem to cały tunel powinien sie składac z 3 części - udało mi sie zdobyć drugi element ( środkowy) - niestety nie ma trzeciego ( wlotowego) . Czy możesz sprawdzić u siebie czy moje przypuszczenia są słuszne? ( autko jest '99)

I pytanie do wszystkich : wiedziałem że powietrze ma super istotny wpływ na pracę silnika - ale czy aż w taki drastyczny sposób brak prawidłowo ustawionego wlotu może wpłynąc na osiągi auta?

pozdrawiam


tiger woods- golfista

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » czw lip 13, 2006 10:03

tigerwood pisze:ale czy aż w taki drastyczny sposób brak prawidłowo ustawionego wlotu może wpłynąc na osiągi auta?
Raczej nie, przeciez ludzie zakladaja sobie filtry stozkowe... Tylko przytkany wlot moze miec wplyw. Takze przeplywka moze byc uszkodzona/rozkalibrowana po takim dzwonie.



Imbrykus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: czw sty 05, 2006 19:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Imbrykus » czw lip 13, 2006 10:30

Nie chodzi mi o dolot powietrza do filtra! Zasada działania TDI jest inna od TD właśnie przez te I. Sprawdź w prawej kratce na dole czy masz plastikowy tunel który kieruje powietrze na IC. Straty w wyniku braku kierownicy to -10KM i duuuży spadek max. mom. obr. Sprawdzone na hamowni! Sam nie miałem tego ustrojstwe. Cena w ASO 50 zł.



tigerwood
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn maja 29, 2006 21:41
Lokalizacja: KOŁOBRZEG,
Kontakt:

Post autor: tigerwood » czw lip 13, 2006 10:31

... też mi sie tak wydaje - czytając posty na temat braku mocy, przewija się tam kwestia nie wkrecania się silnika na obroty powyżej 3 tys. wydaj mi się że mam to samo ( miedzy 2-3 tys. obr/min - super przyśpieszenie - turbina przyjemnie gwiżdże a póżniej NIC) logicznie przecież jak nie osiągnę wysokich obrotów na 5 biegu to nie pojadę szybko. Zacznę od przepłwomierza - martwi mie tylko, że nie znam mechaników którzy spec. się w vw diesel. Jeszcze jedno pytanie - jak już się uporam z tym powyżej : myslę o chipie - bardzo intensywnie - czy z własnego doświadczenia namawiasz do modyfikacji - czy daje to wiecej przyjemności z jazdy , czy można poczuć wiatr we włosach :bajer: ( jestem zdania że samochód powinien być szybki - i mam okazję takimi jeździć - 150 konne BMW3 2.0 diesel r 2003 - daje już tą przyjemność) -

pozdrawiam


tiger woods- golfista

Imbrykus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: czw sty 05, 2006 19:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Imbrykus » czw lip 13, 2006 10:32

Acha umówy się, że prawa strona to jest po prawej ręce kierowcy siedzącego w fotelu. Więc wlot powietrza do filtra jest po lewej stronie grila a dolot powietrza do IC po prawej. Nie mylmy stron.

[ Dodano: Czw Lip 13, 2006 10:36 ]
Teraz zbieram na virusa. Koszt w Diagtroniku 1500zł, w VTG 1400zł - promocja. Z naszego silnika wykręcą 142 KM i znaczny przyrost momentu. Myślę, że warto



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » czw lip 13, 2006 14:27

Imbrykus pisze:Teraz zbieram na virusa. Koszt w Diagtroniku 1500zł
Skontaktuj sie z Uysym, zrobil mi z 1Z (90KM) 128KM i 300Nm, nie tak drogo.



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » czw lip 13, 2006 17:24

ja w 1Z miałem tak że auto od 160 do 180 wogóle nie szło mół wskazówka prawie nie szła, a zaślepiłem egr i leciał 195 w 25 stopniowy upał, opony 185/60R14



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » czw lip 13, 2006 17:54

Imbrykus pisze:Nie chodzi mi o dolot powietrza do filtra! Zasada działania TDI jest inna od TD właśnie przez te I. Sprawdź w prawej kratce na dole czy masz plastikowy tunel który kieruje powietrze na IC.
rzekłbym ze zasada działania TDI od TD nie polega na I jak Intercooler, ale mniejsza o wiekszość

Brak kierownicy nie spowoduje tak drastycznego zmniejszenia osiagów auta, tigerwood, mam prośbe - nie patrz na predkosciomierz, tylko na obroty silnika przy których auto przestaje ciągnąc na 4 i 5 biegu. Moim zdaniem masz problem z ciśnieniem doładowania, a to z kolei zasługuje na porządną diagnoze dynamiczną.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości