Nie chce odpalać czy to napewno pompa vacum?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

darkey76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:48

Nie chce odpalać czy to napewno pompa vacum?

Post autor: darkey76 » pn mar 03, 2014 19:46

Witam posiadam vw golfa IV 1.9 TDI 130 km . Mam takie problem a mianowicie auto nie chce mi odpalać z początku miałem problemy bo nie chciał palić gdy był zimny , wymieniłem świece i wszytko było ok . Pojechałem pod komputer i okazało się ze pierwszy pompowtrysk coś szwankuje oraz że muszę zmienić czujnik temperatury płynu. daw tygodnie temu wymieniłem czujnik i po kilku dniach znowu wróciły problemy z odpalaniem nie chce palić gdy jest zimny i jak jest ciepły trzeba kręcić kilka razy . Mechanik powiedział mi ze może być to wina szwankującego pompowtrysku wiec pojechałem do serwisu go zregenerować . Okazało się ze wszystkie pompowtryski są dobre i na 90 % winna jest pompa vacum. Nie jestem przekonany czy to ta pompa dlatego proszę o wasze opinie .



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Nie chce odpalać czy to napewno pompa vacum?

Post autor: roman58 » pn mar 03, 2014 21:12

To jest silnik 130 km i w nim powinna być pompa paliwa w zbiorniku która podaje paliwo do pompy paliwa przy silniku tak zwana tandem pompa bo jest pompa paliwa razem z pompą vacuum.Po włączeniu stacyjki powinno ją słychać jak nie to spróbuj uderzyć czymś w zbiornik,może ruszy.



darkey76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:48

Nie chce odpalać czy to napewno pompa vacum?

Post autor: darkey76 » pn mar 03, 2014 22:10

ta pompa w baku jest sprawna



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Nie chce odpalać czy to napewno pompa vacum?

Post autor: roman58 » wt mar 04, 2014 08:28

Sprawdź ciśnienie na pompie ile daje a powinna dawać około 6 bar,jak na ciepłym nie chce palić to i może być czujnik położenia wału[przegrzany od temperatury]



ToReN
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: czw sie 02, 2012 18:01
Lokalizacja: Elbląg / Świętochłowice

Nie chce odpalać czy to napewno pompa vacum?

Post autor: ToReN » wt mar 04, 2014 10:47

co do tych pompowtrysków to może mechanik chciał cię orżnąć za przeproszeniem :D o ile korekcje dawek paliwa są ok ( u mnie dla przykładu NIE ) i bipy ok nie ruszał bym ich, mówisz że pompa w baku sprawna to sprawdził bym vacum pompę jak kolega pisze wyżej jak dmuchnie koło 6bar to super i zainteresował bym się rozrusznikiem i nie masz czasem zapowietrzonego układu ? ja ostatnio przy wymianie filtra paliwa nie wiem jak to się fachowo nazywa jest taki trójnik osadzony na filtrze paliwa o taki http://www.getem.pl/zdjecia/1589.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; zagadałem się i nie wyminiłem tych oringów i tamtędy mi łapało lewe powietrze przez co układ mi się zapowietrzał może i u ciebie gdzieś się zapowietrza.



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Nie chce odpalać czy to napewno pompa vacum?

Post autor: roman58 » wt mar 04, 2014 11:56

Może tak być że sprężynka przy zaworku będzie pęknięta,masz przekrój pompy;
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/717 ... aa81c.html" onclick="window.open(this.href);return false;



darkey76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:48

Nie chce odpalać czy to napewno pompa vacum?

Post autor: darkey76 » wt mar 04, 2014 13:28

Jutro wymienię filtr paliwa i sprawdzę tę pompę a może faktycznie gdzieś mi się zapowietrza będę musiał też sprawdzić . W serwisie powiedzieli mi tez ze to może być wina tego nowego czujnika temperatury płynu ale na 90% obstawiają pompę vacum . Co do pompowtrysków to bylem na kilku komputerach i zawsze pokazywało mi że jeden wtrysk nie trzyma normy . Pojechałem do serwisu bosch go zregenerować i się okazało ze jest dobry, sprawdzili mi pozostałe i tez nie mieli do nich zastrzeżeń.

Obrazek

Jutro się wszystko okaże . Dziś nawet jak był ciepły odpalał mi za pierwszym razem.



pavwloo84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: śr lut 06, 2013 07:06
Lokalizacja: koscian

Nie chce odpalać czy to napewno pompa vacum?

Post autor: pavwloo84 » śr mar 05, 2014 11:37

Sprawdz klape gaszaca, Czasami sie zacina od nadniaru nagaru



darkey76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:48

Nie chce odpalać czy to napewno pompa vacum?

Post autor: darkey76 » czw mar 06, 2014 10:25

Niestety nic mi się wczoraj nie udało zrobić w tej sprawie żaden z mechaników których odwiedziłem nie umiał sprawdzić tej pompy. Udało mi się zakupić używaną pompę vacum i czujnik położenia wału w najbliższym czasie spróbuje coś zdziałać . Wczoraj była poprawa odpalał za pierwszym dziś już nie :/



krzysiek43gl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 07, 2014 00:24

Nie chce odpalać czy to napewno pompa vacum?

Post autor: krzysiek43gl » pt mar 07, 2014 00:53

witam mam pytanie jadąc moim golfem zgasł mi i nie moge go odpalić sprawdzałem filter i wychodzi na to ze nie podaje paliwa co może być przyczyna vaku by tak nagle siadła?



krzysiek43gl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 07, 2014 00:24

Nie chce odpalać czy to napewno pompa vacum?

Post autor: krzysiek43gl » pt mar 07, 2014 11:09

1.9 tdi 130 km dodam ze filtr czysty w zbiorniku nie ma drugiej pompy ponieważ sprawdzałem wchodza tylko 2 kable do czujnika poziomu paliwa[pływaka] jakby była druga pompa były by 4 kabelki niewiem gdzie zacząć szukać przyczyny



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Nie chce odpalać czy to napewno pompa vacum?

Post autor: roman58 » pt mar 07, 2014 11:22

Spróbuj odpalić na Plaku tylko delikatnie psikaj i może zaciągnie paliwo,jak nie to posprawdzaj szczelność przewodów możesz go podłączyć pod komputer jaki błąd złapał.



darkey76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:48

Nie chce odpalać czy to napewno pompa vacum?

Post autor: darkey76 » pt mar 07, 2014 19:28

Wczoraj zmieniłem czujnik temperatury płynu na stary i co?? Odpala idealnie , dziś rano była minusowa temperatura i odpalił za pierwszym będę jeździł na tym starym a nowy wyrzucę do śmieci :D



Awatar użytkownika
toperz69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn gru 17, 2007 18:22
Lokalizacja: wlkp
Auto: 4 variant
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nie chce odpalać czy to napewno pompa vacum?

Post autor: toperz69 » sob mar 15, 2014 09:56

kolego darkey76 rozumie ze problemem był czujnik temperatury????teraz jest ok???
Ja mam podobny problem,101km axr, jak troche postoi ciezko pali ,i moze byc ciepły,ogolnie nie ma reguly moze stac tydzien i odpali lepiej niz po dodzinie od zgaszenia. jesli zgasze silnik i nie wyciagajac kluczyka ze stacyjki to pali od strzalu.a czasami moge go krecic i krecic i nic,zauwazylem tylko ze wyciagajac kluczyk po kazdej probie odpalania(krece po 4 s max.),szybciej zalapie. no kompie pokazal blad czujn. temp. oraz blad czujn. polozenia walu
dodam ze krecac dluzej czasami zaczyna lapac ale nie moze wskoczyc (tylko czasem jak am gaz w podloge) po odpaleniu pracuje rowno ,ogolnie po odpaleniu nie ma problemu nie gasnie ,moc ok ,spalanie rowniez w normie.(myslalem ze problem byl z zabepieczeniem kradziezowym,ale po zmostkowaniu ,wielkiej zmiany nie ma)
prosze o sugestie gdzie problem.BĘDE wdzieczny za pomoc


toperz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 234 gości