Podczas jazdy auto gaśnie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mayster87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 14:54

Podczas jazdy auto gaśnie

Post autor: mayster87 » ndz paź 20, 2013 15:20

Witam,jestem tutaj nowy i proszę o wyrozumiałość.Przejdzmy do problemu otóż.Posiadam Golfa 4 2003 r 1.9 tdi 130km.Auto ma przejechane niecałe 160tys.
Ok dwóch miesiecy temu miał wymieniany kompletny rozrząd,wszystkie płyny,filtr paliwa,od tamtego czasu pojawiają się dziwne sytuacje.2 tygodnie temu auto mi wariowało,miałem problem z odpalaniem,musiałem krecic ok 20-30 sekund zanim ruszy,kiedy już odpalilem wskazowka temp silnika ,dobijała do pierwszej kreski,po czym opadała na dól.Okazało się że czujnik temp do wymiany.Po wymianie jestem ponad tydzień problemów nie było,auto paliło od kopa,ąz do wczoraj.Wracałem z pracy było jakies 5 stopni na dworzu ,dojeżdzałem do świateł,nagle na desce zapaliła mi się kontrolka od Akumulatora,po czym auto straciło obroty,kierownica wspomaganie i zgasło.Przy próbie odpalenia pojawił się na fisie komunikat STOP!!!ÖLDRUCK MOTOR AUS. BETRIEBSANLEITUNG,po ponownym długim kręceniu auto odpaliło ,przejechałem jakies 200m i znów to samo.Czytałem że to coś o ciśnieniu oleju ale nie mam pojęcia.Gdy chodził na wolnych obrotach na Fisie spalanie na 100km pokazywało mi od 15.6l i ciągle rosło do wartości ponad 28 litrów.Proszę o pomoc i porady .Dziekuję.



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Podczas jazdy auto gaśnie

Post autor: ciachotdi » ndz paź 20, 2013 15:25

podjedz do kogoś kto ma komputer w celu ustalenia przyczyny tego zachowania.



mayster87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 14:54

Podczas jazdy auto gaśnie

Post autor: mayster87 » ndz paź 20, 2013 15:28

Zaznaczam,iż miałem rozszczelniony intercooler,mechanik nie wymieniał tylko go ścisnął,auto nie kopci,ale gdy mu depnę to taki dziwny syk powietrza słyszę jakby brał lewe powietrze.Coś czuję że po raz kolejny czeka mnie droga wizyta u mechanika .



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Podczas jazdy auto gaśnie

Post autor: ciachotdi » ndz paź 20, 2013 17:20

mayster87 pisze:mechanik nie wymieniał tylko go ścisnął
zmień mechanika to pierwsze
mayster87 pisze:Zaznaczam,iż miałem rozszczelniony intercooler
w pierwszym poście nic nie wspomniałeś o intercoolerze to drugie

po trzecie istnieje coś takiego jak:

Obrazek



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Podczas jazdy auto gaśnie

Post autor: grg474 » ndz paź 20, 2013 18:37

mayster87 pisze:ale gdy mu depnę to taki dziwny syk powietrza słyszę jakby brał lewe powietrze
albo raczej wypycha powietrze z nieszczelności koło intercoolera lub wąż spadł
ciacho840 pisze:zmień mechanika to pierwsze
w pełni się zgadzam z opinią ciacho840,
mayster87 pisze:Auto ma przejechane niecałe 160tys.
po czym to wnosisz - masz auto od nowości tj prosto z salonu? Bo ja np jestem pewny przebiegu swojego auta - 436tys bo znam go od wyprowadzenia z salonu.
mayster87 pisze:Ok dwóch miesiecy temu miał wymieniany kompletny rozrząd,wszystkie płyny,filtr paliwa,od tamtego czasu pojawiają się dziwne sytuacje.
mechanik i jeszcze raz mechanik do :ass: .


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

mayster87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 14:54

Podczas jazdy auto gaśnie

Post autor: mayster87 » pn paź 21, 2013 10:48

Jestem drugim właścicielem,auto posiada pełna książke serwisową więc na podstawie tego wnoszę ze przebieg jest rzeczywisty.No ale wiadomo że dzieją się różne rzeczy typu nowe książki itp.Wczoraj odpaliłem auto, na wolnych obrotach zuzycie paliwa dalej rosło,dobiło do 80litrów /100km ,podczas spalania l/h było 0,6-0,8 litra.Otworzylem maske i zaczeło coś stukac gdy silnik był włączony,z poczatku myśalałem ze obudowa drga i stąd te stuki ,ale to wyrażnie z górnej części po środku ,przy szybie.Odkręciłem korek wlewu oleju,zauważyłem że bardzo drga.Dziś jade do mechanika ,zdam relacje co i jak.Pytanie czy żle założony rozrząd może tak stukać i czy po wymianie rozrządu i przejechaniu ok 1000km ,dopiero może się pojawić problem?



mayster87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 14:54

Podczas jazdy auto gaśnie

Post autor: mayster87 » czw paź 24, 2013 14:08

Witam,auto stoi u mechanika.Na pytanie dlaczego gasł ? -pompa paliwa znajdująca się w zbiorniku,mówiąc potocznie umarła(podłączona na krótko nie pracowała).Druga sprawa,do wymiany na pewno dwumasa,stąd bardzo drgało całym silnikiem.Intercooler nie jest rozszczelniony a wąż od niego się ''odłączył''.Rozrząd sprawdzony,wszystko wporządku.Do zespawania także tłumik,dziura na spawie za katalizatorem.Do wymiany simering na wale,nie kapie ale już powoli coś tam się sączy z niego.A co do podłączenia pod Vaga ,zero błędów. Myśle ze spokojnie 3k polecą z portfela.Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Re: Odp: Podczas jazdy auto gaśnie

Post autor: EnJoy » czw paź 24, 2013 14:49

Skoro masz przewidziane spawanie w okolicach katalizatora,to pozbądź się go od razu. Autko odrzyje,a z kata będzie trochę grosza ;)

Wysłane z mojej Nokii 3310 2013 limited edyszyn



mayster87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 14:54

Podczas jazdy auto gaśnie

Post autor: mayster87 » wt paź 29, 2013 17:31

Autko od mechanika odebrane, 3 tyś pochłonęła mnie naprawa,ale martwi mnie jedna sprawa,mianowicie alternator.Gdy zapale autko po postoju,przez 5 sekund słysze buczenie z prawej strony.Mechanik mowił mi o tym,sprawdzał czy pasek jest dobrze napięty,czy wirnik się kręci na zgaszonym silniku.Mówi że wszystko w porządku,ale też stwierdził że może to być wina zamiennika.Wierzyć mu ? :chytry:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 222 gości