Dziwne zachowanie turbiny

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
humbug
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob cze 27, 2009 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Dziwne zachowanie turbiny

Post autor: humbug » pt paź 18, 2013 17:54

Witam,

tak pokrótce.

Rok temu wymieniałem turbinę. Przez dwa tyg działała dobrze a później zaczęły się z nią dziać rzeczy jak ze starą. Działa już rok, ale jej zachowanie nie jest takie jak powinno. Turbina nie traci mocy. Ciągnie dobrze po trasie. Problemy pojawiają się przy jeździe typowo miejskiej, ruszaniu. Chodzi o to, że podczas zmiany biegów jak puszcza się pedał gazu słychać rzężenie(rzy, rzy, rzy- nie wiem jak mam to przekazać:)) od strony turbiny. Czasami są to 3 dźwięki a czasami więcej.Boję się, że mi padnie. Jeździłem do kolesia, który mi ją sprzedał, ale po sprawdzeniu wsio było ok. Teraz bylem u innego turbiniarza i również stwierdził, że z turbiną jest ok, że nie ma luzów i ustawiona tez jest poprawnie i nie przepuszcza oleju. Polecił przepalenie jej, ale już to robiłem i nic się nie zmieniło. Zaznaczę, że pluje mi olejem z ERG, czego wcześniej nie było.

Czy jest coś co może wpływać na takie zachowanie się turbiny? Możecie jakoś pomóc, doradzić co powinienem z tym fantem dalej zrobić?

pozdrawiam
Tomasz



robert14-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 12:49
Lokalizacja: sucha beskidzka
Auto: VW Golf VII 1.4 TSI
Silnik: CXSA

Dziwne zachowanie turbiny

Post autor: robert14-83 » pt paź 18, 2013 22:41

nie skupiaj się tylko i wyłącznie na turbinie bo może to być zupełnie co innego- egr, napinacz paska a może dwumas... ale najlepiej podpowiedzą ci doświadczeni forumowicze...



Awatar użytkownika
humbug
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob cze 27, 2009 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie turbiny

Post autor: humbug » sob paź 19, 2013 00:47

Tak wiem, dlatego pytam:) Poza tym dwumas i sprzęgło tak czy siak jest do wymiany. Z tym egr'em to nie wiem co się dzieje. Znajomy mechanik mi powiedział, że tak się dzieje w autach, tylko że wczesniej tak nie było. Zabiorę się za przeczyśzczenie tego w najbliższym czasie.

Pytanie: Ten olej, który,m pluje egr to skąd może być?



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Dziwne zachowanie turbiny

Post autor: indyczes » sob paź 19, 2013 08:08

Olej może być z odmy lub z turbiny.
Pozdr.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 142 gości