[mk4] głośny syk przy przyspieszeniu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kris:)
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 23:15
Lokalizacja: Śląsk

[mk4] głośny syk przy przyspieszeniu

Post autor: Kris:) » sob paź 12, 2013 13:24

Witam, dziś podczas przyspieszania usłyszałem głośny huk, potem głośne syczenie, po dokładnych oględzinach okazało się, że jest to niewielki łącznik rury z intercoolerem, zaraz przy prawym kole
Obrazek
Jak widzicie na zdjęciu jeden z zaczepów jest wytarty (poprzednik źle umocował łącznik) przez co jedna z obejm nie trzyma rury.
Czy jest jakaś możliwość naprawy tego, macie na to jakiś patent ??? nie mogę nigdzie znaleźć zamiennika na allegro, a podejrzewam że w autoryzowanym serwisie nie będzie to tanie.
Ewentualnie jeśli ktoś ma niepotrzebny chętnie odkupię.
Dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

[mk4] głośny syk przy przyspieszeniu

Post autor: italiano_83 » sob paź 12, 2013 13:56

Tak sobie nie rozwaliło łączenia, lepiej sprawdź czy turbo nie przeładowuje ..
Kris:) pisze:Ewentualnie jeśli ktoś ma niepotrzebny chętnie odkupię.
Dzięki za pomoc
Oferty można składać w dziale kupię.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Kris:)
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 23:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: [mk4] głośny syk przy przyspieszeniu

Post autor: Kris:) » sob paź 12, 2013 21:09

italiano_83 pisze:Tak sobie nie rozwaliło łączenia, lepiej sprawdź czy turbo nie przeładowuje ..
ponoć było to krzywo złożone i dlatego jest wytarte, wszystko dobrze pracuje nie odczułem żadnych problemów podczas jazdy przed awarią.
Jak sprawdza się czy przeładowuje ???



Awatar użytkownika
awo250
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: sob sty 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Rzeszów

[mk4] głośny syk przy przyspieszeniu

Post autor: awo250 » ndz paź 13, 2013 08:50

szwagier miał identyczne na autostradzie zdarło mu ten łącznik , te ząbki sie wyrabiają i biedzę ci teraz wypadać , szwagier połapał to opaskami zaciskowymi i tak jeździł , potem kupił ten łącznik w bdb stanie na allegro założył i dodatkowo połapał to tyrtykami co by to znowu nie wyrobiły się te ząbki na łączniku. Pozdrawiam



Kris:)
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 23:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: [mk4] głośny syk przy przyspieszeniu

Post autor: Kris:) » ndz paź 13, 2013 19:51

awo250 pisze:szwagier miał identyczne na autostradzie zdarło mu ten łącznik , te ząbki sie wyrabiają i biedzę ci teraz wypadać , szwagier połapał to opaskami zaciskowymi i tak jeździł , potem kupił ten łącznik w bdb stanie na allegro założył i dodatkowo połapał to tyrtykami co by to znowu nie wyrobiły się te ząbki na łączniku. Pozdrawiam
No właśnie myślę czy nie wziąć jakiejś grubej gumy owinąć i jakimiś opaskami skręcić, myślę że powinno wytrzymać, co sądzicie ???



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

[mk4] głośny syk przy przyspieszeniu

Post autor: Jarek_NS » pn paź 14, 2013 09:33

Panowie ale herezje piszecie Co wy chcecie ściskać? przecież to jest łącznik spinany na zawleczki. Łącznik ten wchodzi w metalowe okucie węża i nie zaciska się go. Łącznik pasuje kupić pisz do gości którzy maja na allegro do sprzedania węże lub IC. Ewentualnie wycieczka na złom bo nowe faktycznie są drogie. Jak już będziesz wymieniał to przyjrzyj się pierścieniowi zabezpieczającemu może być już rozgięty i przez to wyrobił się waż. Sam pierścień w ASO kosztuje grosze.

Jak potrzebujesz to doraźnie naprawić to w miejsce zerwanego ząbka wkręć blachowkręta tak żeby wystawał, ale podkreślam jest to naprawa doraźna żeby jeździć zanim dostaniesz nowy łącznik.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [mk4] głośny syk przy przyspieszeniu

Post autor: Xandar » wt paź 15, 2013 17:54

Powiem tak jakiś czas temu interesowałem się tym tematem rury i powiem tak żadne z allegro zamienniki za 99zł itp to szajs gdzie ząbki wyrabiają się bardzo szybko i ponownie problem pojawi się.

Najlepiej oryginał w ASO za około 200zł jeżeli już o patencie mowa to na to wiele jest patentów ale znalazłem gdzieś takie cudo trochę chęci i mamy efekt :)

http://www.vwquebec.ca/forum/diesel/309 ... n-bew.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

[mk4] głośny syk przy przyspieszeniu

Post autor: Jarek_NS » wt paź 15, 2013 18:14

Xandar pisze: jeżeli już o patencie mowa to na to wiele jest patentów ale znalazłem gdzieś takie cudo trochę chęci i mamy efekt

http://www.vwquebec.ca/forum/diesel/309" onclick="window.open(this.href);return false; ... n-bew.html
Bardzo fajnie tylko ten patent nijak się ma do rozwiązania problemu z łącznikiem. Przy klapie gaszącej możesz sobie kombinować bo są śruby, ale zrób to w innym miejscu.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Kris:)
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 23:15
Lokalizacja: Śląsk

[mk4] głośny syk przy przyspieszeniu

Post autor: Kris:) » wt paź 15, 2013 21:08

Jak na razie kupiłem klej do metalu:
Obrazek
ładnie to oszlifowałem tak aby przypominało ząb po drugiej stronie, idealnie pasuje, zobaczymy na jak długo starczy.
Tak przy okazji zapytam bo zdjąłem plastikową pokrywę silnika i zauważyłem że brakuje mi chyba jakiegoś wężyka
Obrazek
oświećcie mnie bo zupełnie nie wiem co tam ma być.



ToReN
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: czw sie 02, 2012 18:01
Lokalizacja: Elbląg / Świętochłowice

[mk4] głośny syk przy przyspieszeniu

Post autor: ToReN » sob paź 19, 2013 10:09

Kris:), to ostatnie foto pewnie chodzi Ci o tą wtyczkę plastikową białą która jest na węży od odmy, nic nie brakuje,tam się montuje podgrzewacz odmy chyba stosowany w krajach skandynawskich u nas nie potrzebne bo nie mamy aż tak niskich temperatur



Awatar użytkownika
Death_Proof
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 20:09
Lokalizacja: Allstein & Guttstadt

[mk4] głośny syk przy przyspieszeniu

Post autor: Death_Proof » sob paź 19, 2013 10:22

Kris:), życzę Ci żeby patent z klejem wytrzymał, ale temat przerabiałem osobiście i skończyło sie na 235 zł wydanych w ASO Skody. Używki nie udało mi sie znaleść w dobrym stanie, ten element pracuje i aluminiowe ząbki sie wycierają.
Jedynie co możesz zrobić to tak jak napisał przedmówca, dwa wkręty lub znitować na stałe.
Przy montażu kołnierze muszą ściśle przylegać do węży idących od turbo i IC inaczej będzię luz i kasa pojdzię w błoto dzięki szybko wycierającym się zębom.
PS. Łącznik ten dla ciekawcyh robi firma z USA :)


~VAGSTYLE~

Kris:)
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 23:15
Lokalizacja: Śląsk

[mk4] głośny syk przy przyspieszeniu

Post autor: Kris:) » sob paź 19, 2013 19:02

ToReN wielkie dzięki za info :)

Death_Proof ku mojemu zaskoczeniu wszystko działa dziś po ostrej jeździe posprawdzałem wszystko i jest ok :) na razie to tak zostawię a w między czasie szukam jakiejś używki.



Awatar użytkownika
Death_Proof
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 20:09
Lokalizacja: Allstein & Guttstadt

[mk4] głośny syk przy przyspieszeniu

Post autor: Death_Proof » wt paź 22, 2013 12:09

Kris:), szukaj, bo nigdy nie wiesz kiedy Ci to wyskoczy.


~VAGSTYLE~

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości