Dziwne ciśnienie sprężania

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szczajgiel89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sie 01, 2013 01:23

Dziwne ciśnienie sprężania

Post autor: szczajgiel89 » wt paź 08, 2013 20:28

Witam. Ostatnio mierzyłem ciśnienie sprężania w AHF na ciepłym silniku wyniosło maksymalnie kolejno 25; 32; 34; 26 z tego co się orientuje mninimalne to 19 bar a nominalne 26-31 wiec teoretycznie ciśnienie mieści sie w granicy, lecz martwi mnie ta różnica oraz przekroczenie warości nominalnych na dwóch sąsiednich cylindrach, Czytałem że przy nadmiernym zużyciu pierścieni występuje efekt zawyżenia ciśnienia co mnie bardzo niepokoi.. korekta dawek wynosi na cyl pierwszym +1.5, na drugim i trzecim sa minusowe i nie przekraczają -0.7, a na czwartym jest plusowe i bliskie zeru. Powodem pomiaru było kopcenie na niebiesko na kilka sek po odpaleniu zimnego silnika i ustanie dopiero po przejechaniu kilka km, lecz charakterystyczny zapach spalin zostawał mimo wszystko, niepokojącym objawem jest również lekki dym spod korka. Czym może byc spowodowana taka różnica ciśnień? Może ktoś z posiadaczy miał podobny problem? prosze o pomoc i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
bzdzioch1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 20:16
Lokalizacja: Szczecinek/Krosino

Dziwne ciśnienie sprężania

Post autor: bzdzioch1 » wt paź 08, 2013 20:49

co do kopcenia mogą być to uszczelniacze zaworowe, zawyżone ciśnienie może powodować nagromadzony olej ale nie szukaj sobie problemów co do korekcji sprawdziłbym wtryskiwacze. Kąt wtrysku ustawiony prawidłowo? bierze olej?



szczajgiel89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sie 01, 2013 01:23

Dziwne ciśnienie sprężania

Post autor: szczajgiel89 » wt paź 08, 2013 20:57

Kąt wtrysku był ustawiany na ok 50 ale z powodu gorszego odpalania na zimnym silniku został przestawiony na ok 55 nie przekracza 60 na wykresie jest poniżej górnej linii, mam podejrzenia co do turbiny ale żeby uniknąc niepotrzebnych kosztów najpierw zmierzyłem kompresję, bierze olej ciężko mi stwierdzic dokladnie ile ale ok 1,5 litra do 2 na 10000km, po porannym odpaleniu intensywnie kopci typowo niebieskim dymem do przejechania kilku km potem ustaje podczas jazdy ale jak dłużej postoi na biegu jałowym po dodaniu gazu znowu kopci.



Awatar użytkownika
bzdzioch1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 20:16
Lokalizacja: Szczecinek/Krosino

Dziwne ciśnienie sprężania

Post autor: bzdzioch1 » wt paź 08, 2013 21:12

no to dość sporo pobiera oleju. a dolot mocno zaolejony?



szczajgiel89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sie 01, 2013 01:23

Dziwne ciśnienie sprężania

Post autor: szczajgiel89 » wt paź 08, 2013 21:27

W dolocie są nieznaczne ślady oleju tzn lekko wilgotne ścianki ale nie zbiera się w intercooler-e i po zdjęciu węża nie wylewa się z niego olej. Jeśli chodzi o turbinę to podejrzewam stronę gorącą ale wolę się upewnic zanim podejmę jakieś kroki w tym kierunku



Awatar użytkownika
bzdzioch1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 20:16
Lokalizacja: Szczecinek/Krosino

Dziwne ciśnienie sprężania

Post autor: bzdzioch1 » śr paź 09, 2013 19:20

jesli puszczałaby olej w wydech raczej miałbyś za sobą biały dym(chyba że puszcza niewielkie ilości) a film olejowy w przewodach od ic to norma i nie co sie przejmować ja spróbowałbym uszczelniacze zaworów wymienić podobno da rade wymienić je bez zdejmowania głowicy ale tego nie praktykowałem jeszcze :bajer:



szczajgiel89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sie 01, 2013 01:23

Dziwne ciśnienie sprężania

Post autor: szczajgiel89 » pt lut 14, 2014 21:04

Witam ponownie, nadal nie rozwiązałem swojego problemu bardzo proszę o analizę logów:

Grupy: 013,004 - http://vaglog.rtnet.pl/szczajgiel89_160213.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/szczajgiel89_160214.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/szczajgiel89_160215.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/szczajgiel89_160216.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Z góry dziekuję.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Dziwne ciśnienie sprężania

Post autor: Adamm » pt lut 14, 2014 22:20

szczajgiel89, moze masz krzywe korby, wtedy kopci na zimnym i wychodza cyrki z kompresja


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dziwne ciśnienie sprężania

Post autor: Shmatan » sob lut 15, 2014 12:28

Korekcje wtrysków też moim zdaniem już powinny skłonić do regeneracji.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Dziwne ciśnienie sprężania

Post autor: Adamm » sob lut 15, 2014 13:13

Shmatan, korekcje wtryskow nic nie mowia o stanie wtryskiwaczy, moga byc rozjechane z powodu slabej kompresji

w serwisowce jest podane ze jak jest in + to komputer dodaje paliwa dlatego ze dany tlok na danym cylindrze wykonuje za wolno swoja prace, in - za szybko , w ten sposob ECU wyrownuje prace poszczegolnych tlokow


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

szczajgiel89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sie 01, 2013 01:23

Dziwne ciśnienie sprężania

Post autor: szczajgiel89 » pn lut 17, 2014 16:38

Czyli silnik-szrot.. W końcu jakaś konkretna diagnoza, pozostaje mi szukac jakiegoś słupka w dobrym stanie. Dziękuję za pomoc.

Przy okazji jeszcze zapytam, jedynym sposobem na sprawdzenie tego jest ściąganie głowicy i pomiar? Czy może jest jakiś prostszy sposób?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dziwne ciśnienie sprężania

Post autor: Shmatan » wt lut 18, 2014 10:39

Adamm pisze:Shmatan, korekcje wtryskow nic nie mowia o stanie wtryskiwaczy, moga byc rozjechane z powodu slabej kompresji
Dlatego dobrym pomysłem może być ich zamienienie miejscami - jeżeli po przełożeniu dalej ten sam cylinder ma rozjechaną korekcję to wina leży w samym baniaku, jeżeli korekcja przeniesie się z wtryskiem to mamy do czynienia ze zużyciem wtryskiwacza.



szczajgiel89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sie 01, 2013 01:23

Dziwne ciśnienie sprężania

Post autor: szczajgiel89 » wt lut 18, 2014 16:38

spróbuje jeszcze te wtryski przełożyc, ale czy to byłby powód takiego kopcenia na szaro-niebiesko, niespaloną ropą? kopci intensywnie i ustaje dopiero po przejechaniu ok 1 km, mimo że na postoju osiągnie temperaturę roboczą nie przestanie kopcic dopiero podczas jazdy problem znika, może problem tkwi w nieszczelności w głowicy?

Dzisiaj trochę pogrzebałem przy aucie i zauważyłem że po odpięciu zaworu egr po odpaleniu i dodaniu gazu na postoju robił niebieską zasłonę dymną jak w czołgu, z tłumnika wydostawały się niewyobrażalne ilości niebieskiego dymu. Przy podpiętym Egr aż takiego efektu nie było, byc może dlatego, że egr dopala spaliny. Wcześniej jeździłem jakiś czas na zaślepionym egr ale podłączyłem go z powrotem, z takiego powodu, że zapach spalin był już nie do zniesienia i po odpaleniu w garażu można było się zatruc a z oczu łzy same leciały. W momencie podłączania zaworu zauważyłem że w rurce z kolektora do egr była maź konsystencji smoły, tak jakby olej zmieszany z sadzą. Może to o czymś świadczy?



szczajgiel89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sie 01, 2013 01:23

Dziwne ciśnienie sprężania

Post autor: szczajgiel89 » czw mar 20, 2014 14:01

Witam jeszcze raz proszę o ocenę loga 004bs:

Log (0 - 004)

Dodam że na chwilę obecną zostały wymienione uszczelniacze zaworowe, hydropopychacze oraz zostały sprawdzone wtryski na stanowisku u pompiarza i wszystko ok, auto nadal kopci i ciężko pali na zimnym i przez ok 10s nierówno chodzi.

Podejrzewam uszkodzony zawór n108 mam rację?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości