Brak mocy-obroty tylko do3,5 i muł!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rar1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 09:24
Lokalizacja: Łódż

Brak mocy-obroty tylko do3,5 i muł!!

Post autor: Rar1 » ndz cze 18, 2006 09:39

Pozwole się przywitać WITAM :grin: !!!

I mam a raczej mój kolega ma problem jest posiadaczem golfa IV z silnikiem 1,9 tdi ma kłopot z mocą i pracą silnika na wysokich obrotach. obroty rosną do około 3200- 3500 na poszczególnych biegach dalej jest silnie odczuwalny brak mocy - silnik później powoli (bardzo) wchodzi na obroty depcząc na maksa osiąga prędkość 120 bez problemu póżniej wzrost prędkości i obrotów następuje w żółwim tempie.
- nie pali się kontrolka silnika ( brak Błedów )
- sprawdzony przepływomierz powietrza - jest ok
- zatankowany do połowy dobre paliwo
- za filtrem paliwa w przewodzie widać pęcherzyki powietrza z paliwem wraz ze wzrostem obrotów coraz więcej ( mechanik wymienił na dobry filtr paliwa)ale pęcherzyki nadal są.
- po wyłączeniu zapłonu i natychmiastowym włączeniu silnik przez jakiś czas pracuje normalnie a póżniej występują te dolegliwości.
Ktoś sugerował że to zapieczona kierownica w turbinie ale co to jest , gdzie , jak działa i ile koszt naprawy!
Bardzo prosze o pomoc pozdrawiam i z góry dziękuję !!!!!



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » ndz cze 18, 2006 10:45

stwierdzasz ze nie ma bledow bo byles na VAGu czy tylko po kontrolce silnika??
podepnijcie go pod VAGa i dopiero wtedy szukajcie

kierownice to o ile sie nie myle lopatki w turbinie z tym ze u Was maja one zmienna geometrie i potrafia sie zapiekac

moze tez byc uklad podcisnienia sterujacy turbina (chyba)

dobrze by bylo jakbyscie podali oznaczenie silnika i co wyszlo na VAGu


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Rar1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 09:24
Lokalizacja: Łódż

Post autor: Rar1 » ndz cze 18, 2006 11:50

[quote="Adamm"]stwierdzasz ze nie ma bledow bo byles na VAGu czy tylko po kontrolce silnika??
podepnijcie go pod VAGa i dopiero wtedy szukajcie

Był podpięty wyszło błąd przepływomierza, został wymieniony na nowy i to samo a jeszcze gorzej teraz pracuje (skład mieszanki - więc może to powietrze w paliwie - uszkodzona obudowa filtra paliwa lub ktoś oberwał mocowania przewodów w zbiorniku jak coś tam majstrował)jakoś nie sądzę, że to coś z samą turbiną jak padnie i się nie kręci to pada uszczelnienie i bierze olej i kopci tak jak miał kolega w Fiacie 1.9 tdi (spalone łopatki i stanęła parę kilosków i dym z rury i kopciła - totalna zasłona dymna, pierścionki na tłokach dostały kopa i popękały).
Zaznaczam, że kolega zakupił tego Golfa z tymi wszystkimi objawami, więc trudno powiedzieć gdzie i jak był naprawiany i w jaki sposób, może metodą prób i błędów przez amatora garażowego za pomocą drutu i taśmy, chociaż na pierwszy rzut oka jest w normie.
Pozdrawiam



jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » ndz cze 18, 2006 11:52

Ja miałem dokładnie to samo, ale u mnie padł przepływomierz.



golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » ndz cze 18, 2006 13:42

rozwiazywałem niedawno ten sam problem i tez niby uszkodzony przepływomierz a jednak była tylko zaśniedziała wtyka od przepływomierza po wyczyszczeniu autko fruwa dalej.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » ndz cze 18, 2006 13:47

rozumiem ze po wymianie przeplywki skasowaliscie bledy i po jakims czasie znow sprawdziliscie go VAGiem??


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » ndz cze 18, 2006 14:10

To powietrze w paliwie to tez nic dobrego, szczegolnie jak ilosc wzrasta z obrotami - przy duzym obciazeniu kiedy potrzebne sa duze dawki paliwa - do wtryskow dostaje sie powietrze z paliwem. Zaczalbym od tego.



Rar1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 09:24
Lokalizacja: Łódż

Post autor: Rar1 » ndz cze 18, 2006 15:32

Adamm pisze:rozumiem ze po wymianie przeplywki skasowaliscie bledy i po jakims czasie znow sprawdziliscie go VAGiem??
Zgadza się, błąd został skasowany przepływomierz wymieniony a silniczek jak mulił tak dalej muli :evil: . Intrygujące jest to skąd bierze się powietrze w układzie paliwowym jak wzrastają obroty to jest jego więcej tak bynajmniej widać na oko w rurce za filtrem. Jak zlokalizować gdzie dostaje się ( zasysa) powietrze. A powracając do turbiny jak usunąć usterkę kierownicy (regulatora ustawienia łopatek ?)jeśli okaże się, że to jej wina.
Pozdrawiam :cool:



tomala2301
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pt cze 16, 2006 22:00
Lokalizacja: dolnyśląsk- WOŁÓW
Kontakt:

Post autor: tomala2301 » ndz cze 18, 2006 17:22

A bloki wartości mierzonych sprawdzałeś na Vagu, kody to nie wsztystko , sprawdź laptopa w samochód i pojechać na próbe i sprawdzić w blokach wartości mierzonych



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » ndz cze 18, 2006 17:55

nie wiem jaki tam siedzi filtr paliwa ale u mnie na nim jest taki plastikowy zaworek, ktos kiedys pisal ze on moze byc nieszczelny i puszcza wtedy powietrze, ja u siebie profilaktycznie wymienilem koszt ok 30 zl

ps. u mnie idzie powietrze w przewodach paliwowych ale tylko jak sie zdejmie noge z gazu, jak sie dodaje gazu to powietrza nie ma.


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

adamg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 17:50
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: adamg » ndz cze 18, 2006 18:11

ja bym zaczął od sprawdzenia przewodu od baku do pompy



Rar1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 09:24
Lokalizacja: Łódż

Post autor: Rar1 » pn cze 19, 2006 06:23

adamg pisze:ja bym zaczął od sprawdzenia przewodu od baku do pompy
Jak wygląda sprawa z tą pompom, zapewne jest w zbiorniku może gdzieś w tej okolicy coś jest nieszczelne, ale, w którym miejscu ???Może macie lub wiecie gdzie jest jakiś schemacik całego układu paliwowego byłby bardzo pomocny..
Pozdrawiam serdecznie



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn cze 19, 2006 11:55

Rar1 pisze:I mam a raczej mój kolega ma problem jest posiadaczem golfa IV z silnikiem 1,9 tdi ma kłopot z mocą i pracą silnika na wysokich obrotach. obroty rosną do około 3200- 3500 na poszczególnych biegach dalej jest silnie odczuwalny brak mocy - silnik później powoli (bardzo) wchodzi na obroty depcząc na maksa osiąga prędkość 120 bez problemu póżniej wzrost prędkości i obrotów następuje w żółwim tempie.
Typowy notlauf, nie napisałes jaki silnik ale i tak albo N75, albo kierownice, warto też sprawdzić podcisnienie i dolot pod kątem nieszczelności.
Rar1 pisze:- za filtrem paliwa w przewodzie widać pęcherzyki powietrza z paliwem wraz ze wzrostem obrotów coraz więcej ( mechanik wymienił na dobry filtr paliwa)ale pęcherzyki nadal są.
to nie bedzie powodowac trybu awarjnego a z powietrzem to jest tak że u jednych jest u innych niema
- po wyłączeniu zapłonu i natychmiastowym włączeniu silnik przez jakiś czas pracuje normalnie a póżniej występują te dolegliwości.
dopuki turbina nie przepompuje ciśnienia - po wyłaczeniu stacyjki kasujesz tryb awaryjny aż do czasu nastepnego wystąpienia przepompowania.

Powino sie zrobic diagnoze dynamicznie.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

arex19904
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 02, 2010 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: arex19904 » wt mar 02, 2010 13:24

Witam...pozwolę się wtrącić, ponieważ mam dokładnie ten sam problem co kolega powyżej z moim golfem III TDi, a więc na 1 i 2 biegu idzie na maxa dopiero na 3-3100 obr 4-2800 a na 5-2300;/ max prędkość to 120, w porywach 140 km/h... ostatnio rozbierałem zaworek n75 i sprężynka chodzi dobrze z tym że nie zdejmowałem membrany i nie wyciągałem tego tłoczka co jest w większym tłoczku, poprostu naciskając go wyczyściłem WD40 włożyłem i skleiłem na kropelkę;) po wypróbowaniu jak idzie okazało się ze na 4 biegu szedł jak burza 125km/h i jeszcze szedł ale musiałem hamować:D Niestety gdy dojechałem do domu i później chciałem go wypróbować konkretnie na maxa znowu było to samo;/;/ czy jest możliwość żeby zaworek tak szybko się zabrudził a jak tak to czy to może być spowodowane?? A może klej puścił w którymś miejscu i zaworek nie działa?? No i mam widoczne pęcherzyki powietrza na przewodzie od filtra paliwa do pompy paliwowej tak jak kolega wyżej, może to powodować spadek mocy?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 161 gości