Ile czekac przed ruszeniem po odpaleniu silnika?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

claner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 21, 2013 15:26

Ile czekac przed ruszeniem po odpaleniu silnika?

Post autor: claner » wt maja 21, 2013 19:59

Witam ponownie, to moj drugi temat na tym forum.
Kupilem golfa 3 td 1.9 1993. skad mam wiedziec jaki to jest silnik tzn np aaz ??

Drugie pytanie wazniejsze.
Sprzedajacy powiedzial mi ze jesli giolf stoi 2-3 godz lub dluzej to trzeba po odpaleniu poczekac az wejdzie na wyzsze obroty. Rzeczywiscie tak sie dzieje trwa to ok 3-4 min jak po odpaleniu po tym czasie slychac ze silnik jakby przyspiesza i ustaja drgania. Czy to jest konieczne i czy trzeba tak robic?
dodam ze po lewej stronie pod wlacznikiem swiatel mam taka "wajche" ktora mam wyciagac troche przy odpalaniu. Czy to tez jest konieczne ?

Pytanie 3 Pali mi ok8-9 litrow :/ przy spokojnej jezdzie. Kapie olej na ziemie z silnika ale nie wiem dokladnie skad. Czy to moze miec zwiazek z tak wysokim spalaniem ?

Dzieki za pomoc i prosze o wyrozumialosc



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14131
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Ile czekac przed ruszeniem po odpaleniu silnika?

Post autor: Michał_1977 » wt maja 21, 2013 20:38

claner pisze:Kupilem golfa 3 td 1.9 1993. skad mam wiedziec jaki to jest silnik tzn np aaz ??
Tak to jest AAZ.
claner pisze:Sprzedajacy powiedzial mi ze jesli giolf stoi 2-3 godz lub dluzej to trzeba po odpaleniu poczekac az wejdzie na wyzsze obroty. Rzeczywiscie tak sie dzieje trwa to ok 3-4 min jak po odpaleniu po tym czasie slychac ze silnik jakby przyspiesza i ustaja drgania. Czy to jest konieczne i czy trzeba tak robic?
Nie musisz czekać,ale ważne jest,żeby silnika nie "pałować" dopóki nie osiągnie temperatury roboczej tj.90*C. Zimą może sobie pochodzić 2-3 minuty przed jazdą.
claner pisze:pod wlacznikiem swiatel mam taka "wajche" ktora mam wyciagac troche przy odpalaniu. Czy to tez jest konieczne ?
Możesz,ale nie musisz.Wszystko zależy jak mocno telepie silnikiem.Warto byłoby sprawdzić poduszki pod silnikiem i kąt wyprzedzenia wtrysku (tzw."zapłon").
Jak poduchy pod silnikiem założone taniej marki,to będzie telepało,tak że zęby wypadają.
claner pisze:Pytanie 3 Pali mi ok8-9 litrow :/ przy spokojnej jezdzie
Tak jak piasłem-kąt wtrysku do sprawdzenia,wtryskiwacze itd.
claner pisze:Kapie olej na ziemie z silnika ale nie wiem dokladnie skad. Czy to moze miec zwiazek z tak wysokim spalaniem ?
Nie ma wpływu,ale warto się tym zaopiekować.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

qaz509
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw gru 13, 2012 15:37

Ile czekac przed ruszeniem po odpaleniu silnika?

Post autor: qaz509 » śr maja 22, 2013 00:34

8-9 litrów to sporo, pompa wtryskowa sucha? mi kiedyś potrafiło litr ropki na 100 km wykapać z nieszczelnej pompy. :los2:



claner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 21, 2013 15:26

Ile czekac przed ruszeniem po odpaleniu silnika?

Post autor: claner » śr maja 22, 2013 15:16

Zebym jeszcze wiedzial gdzie jest ta pompa wtryskowa to bym sprawdzill :?
Zatankowalem ostatnio 9.6 litra i zrobilem na tym ok 130km.
Mam pytanie dotyczace wylaczania silnika, kolega powiedzial mi ze musze odczekac iles tam .. ale ile ??



Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Ile czekac przed ruszeniem po odpaleniu silnika?

Post autor: wronek1 » śr maja 22, 2013 15:35

Po ostrej jeździe warto odczekac 2-3 minuty aby turbo wystygło , jak jeździsz spokojnie i nie dusisz auta to gas go normalnie , zatrzymuj i gaś - nic mu nie będzie .
Co do odczekania po odpaleniu auta żeby nim ruszyć to chyba jakaś dziwna legenda , ja mam 1z'eta 4,5 roku i nigdy nie odczekiwałem tylko odpalalem i jechałem ,czy to zima czy to lato i silnik w bdb kondycji , turbo jeszcze seryjne a dmucha prawie 1.2 bara po programie.
Dbaj i lej dobry olej i zmieniaj co 10-12tyś i bedzie Ok.


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

claner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 21, 2013 15:26

Ile czekac przed ruszeniem po odpaleniu silnika?

Post autor: claner » śr maja 22, 2013 15:53

Co masz na mysli "nie dusisz auta" ?



Awatar użytkownika
Fixiq
No Smoke, No Fun
No Smoke, No Fun
Posty: 157
Rejestracja: czw maja 02, 2013 22:03
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Ile czekac przed ruszeniem po odpaleniu silnika?

Post autor: Fixiq » śr maja 22, 2013 16:17

Nie dusisz auta - Nie pałujesz go na zimnym lub też nie zamulasz tzn. Zmieniasz biegi dopiero po załączeniu się turbo.

Teź miałem tak jak zaczynałem jeździć Turbo Dezlem, że zmieniałem biegi przy 1,5 tyś gdzie to się zamulił silnik i jak później go przeciągnąłem na wszystkich biegach żeby odetkać do czarno z tyłu było jakby oponami w piecu ktoś palił :P Później zmieniałem przy 2,5 tyś. to lepiej było.



claner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 21, 2013 15:26

Ile czekac przed ruszeniem po odpaleniu silnika?

Post autor: claner » śr maja 22, 2013 17:11

Pewnie niezly ubaw ze mnie bedzie miec.. Skad ma wiedziec kiedy wlacza mi sie turbo? zawsze zmienialem biegi na niskich obrotach zeby nie zylowac silnika bo uwazalem ze to oszczedza paliwo??
Poza tym skad mam wiedziec kiedy bede mial 2500 np jak nie mam wskaznika obortow w aucie



Awatar użytkownika
Fixiq
No Smoke, No Fun
No Smoke, No Fun
Posty: 157
Rejestracja: czw maja 02, 2013 22:03
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Ile czekac przed ruszeniem po odpaleniu silnika?

Post autor: Fixiq » śr maja 22, 2013 17:16

Nie wiem jak w VW bo pierwszy raz mam VW i to w dodatku diesla bez turbo, ale wydaje mi się ze to musisz wyczuć. Po prostu raz na jakiś czas przegoń go gdzieś żeby się odetkał



claner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 21, 2013 15:26

Ile czekac przed ruszeniem po odpaleniu silnika?

Post autor: claner » śr maja 22, 2013 17:25

turbo zapewne sie wlacza wtedy kiedy nacisne na pedal mocniej i czuc jak go ciagnie do przodu.. tylko czy to nie bierze wiecej paliwa takie cos ?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Ile czekac przed ruszeniem po odpaleniu silnika?

Post autor: Shmatan » śr maja 22, 2013 17:49

NitkaGDA pisze:Zmieniasz biegi dopiero po załączeniu się turbo
Dobija mnie pisanie o "włączaniu się turbo" - turbo chodzi ciągle, i pompuje ciśnienie w zależności od tego jakie masz obroty i ile wciśniętego gazu.

claner, biegi zmieniaj tak, żeby po zmianie na wyższy odrazu mieć dostępną pełną moc pod butem. Odnośnie spalania to Michał_1977 Ci dobrze napisał - ten człowiek ma AAZ'a w małym paluszku.



Awatar użytkownika
Fixiq
No Smoke, No Fun
No Smoke, No Fun
Posty: 157
Rejestracja: czw maja 02, 2013 22:03
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Re: Ile czekac przed ruszeniem po odpaleniu silnika?

Post autor: Fixiq » śr maja 22, 2013 18:23

Shmatan pisze:
NitkaGDA pisze:Zmieniasz biegi dopiero po załączeniu się turbo
Dobija mnie pisanie o "włączaniu się turbo" - turbo chodzi ciągle, i pompuje ciśnienie w zależności od tego jakie masz obroty i ile wciśniętego gazu.
Dokładnie to miałem na myśli, tylko źle to sformułowałem.



claner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 21, 2013 15:26

Re: Ile czekac przed ruszeniem po odpaleniu silnika?

Post autor: claner » śr maja 22, 2013 19:38

Dzieki za wszytskie odp. Kazdy mechanik bedzie potrafil sprawdzic kat wtrysku czy szukac jakiegos dobrego?

Mam jeszcze jedno pytanie zeby nie zakladac nowego watku. Jaki olej lac? W tej chwili mam mineralny ale bede zmienial



Awatar użytkownika
Fixiq
No Smoke, No Fun
No Smoke, No Fun
Posty: 157
Rejestracja: czw maja 02, 2013 22:03
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Ile czekac przed ruszeniem po odpaleniu silnika?

Post autor: Fixiq » śr maja 22, 2013 20:19

Z tego co się orientuję to każdy osobnik w miarę kumaty z VAGiem i laptopem jest w stanie sprawdzic kąt wtrysku :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości