Jak wyciagnac sterownik?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Jak wyciagnac sterownik?

Post autor: dziechu » pn maja 29, 2006 17:02

Mam problem z wyciagnieciem komputera - jest dosc ciasno. Zeby wyciagnac komputer (po odkreceniu) trzeba zdjac glowne zlacze z kablami - i tu problem. Uzywlem dosc sporej sily, ale zlacze nie chce wyjsc. Czy sa jakies zatrzaski, blokady? Bo nic takiego nie widzialem. Czy tez zlacze wymaga tak duzej sily do wyciagniecia?



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pn maja 29, 2006 17:23

dziechu pisze:Czy sa jakies zatrzaski,
ja kiedyś go wyciagałem i o ile pamiętam wtyczka miała zatrzask i do tego to dość ciężko sie wyciągało,a po co kompa wyciągasz?



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » pn maja 29, 2006 17:24

Chce spisac nr sterownika i nr epromu do ewentualnego tuningu.



Awatar użytkownika
dommarc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 14:03
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak wyciagnac sterownik?

Post autor: dommarc » śr maja 31, 2006 12:56

dziechu pisze:Mam problem z wyciagnieciem komputera - jest dosc ciasno. Zeby wyciagnac komputer (po odkreceniu) trzeba zdjac glowne zlacze z kablami - i tu problem. Uzywlem dosc sporej sily, ale zlacze nie chce wyjsc. Czy sa jakies zatrzaski, blokady? Bo nic takiego nie widzialem. Czy tez zlacze wymaga tak duzej sily do wyciagniecia?
jest ciasno, ale wyciąga się go bez większych problemów, możesz to zrobić na 2 sposoby bez odłączania kompa (ECU) lub z odłączaniem go. Jeżeli chcesz odczytać tylko z obudowy oznaczenia to nie ma sensu go rozłączać, ale zrobisz jak będziesz chciał.

jak nie chcesz odłączać kompa to możesz zrobić to tak:

1) wyciągnij z uchwytów wiązkę która idzie do kompa , ona jest wciśnięta między blachę a filtr kabinowy są tam 2 lub 3 plastikowe uchwyty.
2) po odkręceniu śrub mocujących komputer wysuń go lekko w lewo (w kierunku filtra)
3) następnie wsuń go głębiej w kierunku środka samochodu i znów przesuwaj w lewo, aż koniec komputera (przeciwległy od wtyczki) minie śrubę
4) wtedy wyciągasz go do siebie pod kątem, wychodzi bez wkładania w to specjalnej siły.

jak się zdecydujesz odłączać kompa to powinieneś zrobić tak:

1) masz TDi więc odłącz wężyk wchodzący do komputera, on blokuje możliwość wyjęcia wtyczki
2) od strony wężyka jest rączka, uchwyt, wyprofilowanie, ... nie wiem jak to nazwać, ale chwytasz za to i przesuwasz, pchasz w kierunku gdzie był wcześniej wężyk (tu trzeba użyć trochę siły, ale naprawdę trochę bez przesady)
3) po przesunięciu tego ok. 2 cm. , całą wtyczkę przesuwasz lekko dalej w tym samy kierunku i równocześnie lekko do góry – powinno wyjść z komputera

!! UWAGA wszystkie te czynności wykonuje się lekko bez większego oporu !!


pozdrawiam Dominik

KUPIĘ:
- klapę tylną MK3 kombi najlepiej w kolorze LC3L

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » śr maja 31, 2006 17:36

Tak tez dzisiaj zrobilem, wyciagajac blokade wtyk sam wychodzi - blokada go wypycha. Rozebralem sterownik, spisalem numery, obfotografowalem ze wszystkich stron. Zlozylem i .... auto nadal jezdzi. No niesamowite;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 172 gości