Dobór Poduszek do ALH manual

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Dobór Poduszek do ALH manual

Post autor: Noxi » pn lut 18, 2013 15:18

Witam Serdecznie.
Jestem aktualnie użytkownikiem golfa IV z silnikiem ALH i skrzynią DQY manual.
Moim silnikiem trzęsie jak cholera, budą też, ręką mozna lekko ruszyc silnik. Może jest to dopuszczalne, ale biegi wchodzą koszmarnie, wsteczny haczy, a podczas jazdy redukując czuć uderzenie silnika, prawdopodobnie w poduszki.
W związku z tym noszę się z zamiarem kolejnej wymiany poduszek silnika.
Tu pojawiają się pytania, jakie poduszki i jakiej firmy?
Prawdopodobnie zdecyduję sie na firmę Lemforder. Czy to dobry wybór?
Jakieś numery katalogowe? Nie mam pojęcia jakie wybierać, a jest ich sporo. Nawet sam fakt rodzaju mocowania: podstawa gumowo-metalowa lub hydropodstawa?
Co jest lepsze? Co będzie miało dłuższą żywotność? Co będzie lepiej amortyzować silnik?
Według danych podanych przez sprzedawcę np na allegro do mojego silnika i 90KM jest ta z podstawą gumowa-metalową, ale hydropodstawajest do mocniejszych silników. Czemu jej nie zastosować? Mam sztywne koło zamachowe, możliwe, że skłonię się ku wymianie wtrysków. Ma to sens? Mam kropnie dośc ciągłego szarpania, uderzania, darcia na półsprzęgle zeby tylko ruszyć bedz szarpnięcia...

Aukcje źródłowe:
http://allegro.pl/lemforder-poduszka-si ... 77743.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/lemforder-poduszka-si ... 41639.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Bylbym bardzo wdzięczny za numery. Proszę o pomoc doświadczonych.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Dobór Poduszek do ALH manual

Post autor: daniel.wwe » pn lut 18, 2013 22:23

Prawa 1J0 199 262 BF
Lewa 1J0 199 555 AJ
Tył 1J0 199 851 R
Lemforder to praktycznie to samo co ori więc wybór bdb


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Dobór Poduszek do ALH manual

Post autor: Noxi » pn lut 18, 2013 23:00

Ciężko coś znaleźć poduszki lemfordera odpowiadające tym z oryginalnymi numerami. Znalazłem numery producenta Lemfordera, ale nie mogę zbyt znaleźć tych części.
Czy to na pewno te numery?



Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Dobór Poduszek do ALH manual

Post autor: odzim » wt lut 19, 2013 00:17

Noxi pisze:Ciężko coś znaleźć poduszki lemfordera odpowiadające tym z oryginalnymi numerami. Znalazłem numery producenta Lemfordera, ale nie mogę zbyt znaleźć tych części.
Czy to na pewno te numery?
pójdz do sklepu tam sa katalogi i ci dobiorą nie musisz od razu ich kupic ,mozesz powiedzec ze sie zastanowisz i tyle


Obrazek

Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Dobór Poduszek do ALH manual

Post autor: Noxi » wt lut 19, 2013 00:20

O to chodzi, że najbardziej zalezy mi na tym aby zlikwidować nareszcie te dręczące od kupna samego objawy;/ Dlatego chce założyć najodpowiedniejsze poduszki. Jak to wymienię to przyjdzie kolej na skrzynię;/



Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Dobór Poduszek do ALH manual

Post autor: odzim » wt lut 19, 2013 00:24

powiem szczerze ze w silnikach poprzecznie ułozonych ja sie nie spotkalem z drżeniem waleniem itd ,czesciej to sie objawia w silnikach wzdlużnie połozonych ,chyba że auto mialo dzwona i zerwało faktycznie wszystkie poduszki


Obrazek

Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Dobór Poduszek do ALH manual

Post autor: Noxi » wt lut 19, 2013 00:47

Dzwon niewykluczony. Prawe nadkole w 100% zmieniane. Zderzak też, belka bardzo prawdopodobne. Mniejsza o to:D Zbędne wywody, ale najlepsze to, że dwie poduszki rok temu wymieniłem. Z tym ze jedną na Swag, a drugą Topran chyba;/ I to musiał być błąd, ale nie mieli Lemfordera, więc stwierdziłem, że gorzej być nie może i kupiłem;/



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Dobór Poduszek do ALH manual

Post autor: daniel.wwe » wt lut 19, 2013 12:16

Noxi pisze:Czy to na pewno te numery?
Kiedyś w serwisie mi takie podali... Ale rok temu ojciec do swojego ASV kupił Lemfordera 22630 co niby odpowiada nr 1J0 199 555 AH (a nie AJ) i śmiga do dzisiaj :chytry:


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
Weso
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 190
Rejestracja: wt paź 11, 2005 10:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Dobór Poduszek do ALH manual

Post autor: Weso » wt lut 19, 2013 12:24

nie ma co sie podniecać lemforderem, bo w większości przypadku w lemforderze siedzi corteco, które jest tańsze a lem go pakuje, bo nie robi swoich poduszek:)


Nowe części samochodowe, Opony. Niskie ceny. Oleje Premium Motul, Penrite. Warsztat. Zapraszamy
tel. 888-530-456
gg 3543322
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=32&t=548383
www.expressparts.pl

Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Dobór Poduszek do ALH manual

Post autor: Noxi » wt lut 19, 2013 13:10

A ten sam numer z końcówką AP i AQ? Niby jakaś hydropodstawa;/ Brakuje wg numeru tylko lewej i nie wiem co wybrać;/ Lemforder nie jest dobry?



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Dobór Poduszek do ALH manual

Post autor: daniel.wwe » wt lut 19, 2013 13:17

Nie wiem co siedzi w lemforderze, nigdy mnie to nie interesowało, ważne, że cęści tej firmy są bdb (przynajmniej według mnie). Faktem też jest to, że poducha na gumie miała bite nr i znaczek VW


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Dobór Poduszek do ALH manual

Post autor: przemlin » wt lut 19, 2013 14:12

Jak już wymienisz te poduszki to napisz jakie i czy jest poprawa, ok? A silnik czasami nie lezy pod maską lekko pochylony? Tzn. czy jak patrzysz na silnik po otwarciu maski, czy silnik jest równo czy widać ze opada np strona skrzyni jest niżej? U mnie też chyba poduszka nawaliła któraś bo autem ciezko ruszyć bez takiego"dudnienia", trzeba uważac jak sprzegło sie puszcza, za to silnik wogóle budą nie trzesie, nawet przy gaszeniu!Tylko zauwazyłem że po zdjeciu tej plastykowej pokrywy silnika, silnik minimalnie opada/od strony skrzyni/.Tak na marginesie to przebieg masz olbrzymi skoro skrzynia ci pada w tdi.W benzyniakach 1.4, 1.6 wytrzymuje 300tys /około/...



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Re: Dobór Poduszek do ALH manual

Post autor: dominik7 » wt lut 19, 2013 14:47

Ja słyszałem, że oryginały poduszek i części produkuje teraz Febi.
Jeśli patrzeć na ceny części tej firmy na Alledrogo, które wzrosły w ostatnim czasie strasznie, to może coś w tym jest.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Dobór Poduszek do ALH manual

Post autor: Noxi » wt lut 19, 2013 17:34

Już nie wiem co zrobić z tym silnikiem żeby nim nie łomotało. Przebieg wg zegarów mały, nie wygląda na kręcony, ale pewnie jest. Miałem walnięty dwumas i moim zdaniem to trochę uszkodziło poduszki, że aż zauważalne były stuki przy dodaniu i puszczeniu gazu;/
Budą również nie trzęsie zbytnio.
Ostatnio zmieniony śr wrz 24, 2014 17:30 przez Noxi, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości