brak mocy, po diagnozie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tespis
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 09:09
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

brak mocy, po diagnozie

Post autor: tespis » ndz maja 28, 2006 10:05

Witajcie!
Jak pisałem jakiś czas temu nie miałem mocy. Pojechałem więc na diagnozę, komputer nie wykazał nic! Gości zaczął wszystko sprawdzać, podpiął sprężarkę na krótko i działała. Zaślepił jeden wężyk który wchodzi do takiego czegoś małego przykręconego do nadkola koło filtra powietrza. Od tej pory sprężarka za każdym razem się załącza. Samochód super chodzi jednak jak przekroczę 130km/h znowu brakuje mocy, nawet na niskich biegach. Tryb awaryjny? Po ponownym odpaleniu samochodu jest ok. Co to może być? Czemu komputer nic nie wykazał. Była też diagnoza dynamiczna. Gość spędził nad tym samochodem ładnych parę godzin!


pozdro

TDI AFN http://www.youtube.com/watch?v=O5qLW7eoBkc

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » ndz maja 28, 2006 10:22

jesli grzebal cos przy N-75 (zaworek umocowany do nadkola za filtrem powietrza) to moze byc cos z nim nie tak lub z wezykami z niego wychodzacymi. (u mnie byl przetarty niebieski wezyk)

wpisz w wyszukiwarce forum N-75 bo bylo sporo na ten temat. ale w sumie dziwne ze nie wywalilo bledu bodajze 00575 czly zaworu N-75


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
tespis
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 09:09
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: tespis » ndz maja 28, 2006 14:13

Szukałem o n75, ale nie znalazłem podobnego problemu. Jednak komputer nie wykrył błędu. Gość powiedział, że może być uszkodzenie mechaniczne i dlatego podmienił na inny na chwilę ale objawy takie same. Nie mam różnokolorowych wężyków. Jednak jakby jakiś był przetarty to chyba wywaliłoby błąd n75 lub jakiś inny prawda? Ma ktoś jakiś pomysł? Proszę o pomoc!


pozdro

TDI AFN http://www.youtube.com/watch?v=O5qLW7eoBkc

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » ndz maja 28, 2006 21:37

tutaj masz zaznaczony n-75

Obrazek


a tu masz wezyki ktore sprawdz (powinny byc kolorowe: czerwony czarny i niebieski) chyba ze juz je ktos zmienial

Obrazek


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pn maja 29, 2006 09:40

tespis pisze:Czemu komputer nic nie wykazał. Była też diagnoza dynamiczna. Gość spędził nad tym samochodem ładnych parę godzin!
czyli że zlapales notlaufa podczas diagnozy dynamicznej i nic na VAGu nie pokazało ?

moim zdaniem wymienić wszystkie wężyki..., skoro nie N75 to może zapieczona kierownica turbiny...?

przecież ewidentnie łapiesz notlauf - chyba z powodu zbyt dużego ciśnienia doładowania..?



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pn maja 29, 2006 09:42

cowboy, za pamięci - w sprawie virusa skontaktuj się z tym kolegą: http://forum.vwgolf.pl/profile.php?mode ... le&u=12522


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
tespis
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 09:09
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: tespis » pn maja 29, 2006 10:04

Nie wiem czy podczas dynamicznej notlauf załapał. Wiem, że koleś jeździł parę razy z podłączonym komputerem. Były też jakieś wykresy doładowania itd. Gdyby było niewłaściwe ciśnienie chyba zrobiłby coś z tym. W ogóle chyba znał się na rzeczy bo mowił, że sam ma dwa golfy w dieslu.
U mnie teraz wygląda to tak...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


pozdro

TDI AFN http://www.youtube.com/watch?v=O5qLW7eoBkc

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pn maja 29, 2006 10:21

tespis pisze:Nie wiem czy podczas dynamicznej notlauf załapał
chodziłoby o to coby podczas dynamicznej osiągnąć te 140 i wtedy zczytac błędy - nie ma siły powinno coś być - tylko trzeba dobrze przejrzeć - może ten mechanik skupił sie na n75 ?

a może nie złąpał notlaufa?



Awatar użytkownika
tespis
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 09:09
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: tespis » pn maja 29, 2006 16:21

No skupił się, grzebał tam chyba ze dwie godziny. Jednak jak już pisałem wcześniej podpiął sprężarke na krótko i wszystko było ok. Co polecacie zrobić?


pozdro

TDI AFN http://www.youtube.com/watch?v=O5qLW7eoBkc

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn maja 29, 2006 16:37

tespis pisze:Nie wiem czy podczas dynamicznej notlauf załapał. Wiem, że koleś jeździł parę razy z podłączonym komputerem. Były też jakieś wykresy doładowania itd. Gdyby było niewłaściwe ciśnienie chyba zrobiłby coś z tym. W ogóle chyba znał się na rzeczy bo mowił, że sam ma dwa golfy w dieslu.
w dieslu, toz to prawie tdi :) - prawie robi róznice :P

brak mocy powyzej 120-140 na 5 biegu jest wynikiem przejscia kompa w tryb awaryjny - co skutkuje kodem błędu - np przekroczenia ciśnienia.

Diagnoze dynamiczną wykonuje sie na 3 biegu przy 3000obr - nie wierzę ze komp nic nie wykazał - a jesli nawet to jest to sygnał że np z mapem moze być coś nie halo - jest notlauf musi być przyczyna.
tespis pisze:Zaślepił jeden wężyk który wchodzi do takiego czegoś małego przykręconego do nadkola koło filtra powietrza. Od tej pory sprężarka za każdym razem się załącza. Samochód super chodzi jednak jak przekroczę 130km/h znowu brakuje mocy, nawet na niskich biegach.
że tak sie głupio zapytam - co przez to osiągnął? Spręzarka nie jest na prad zeby sie załączała - działa cały czas - który węzyk od N75 zaslepił mogę sie tylko domyslac - ale niezaleznie czy bedzie to EGR czy podciśnienie na kierownice spręzarki efektu nie bedzie a jesli juz to nawet przy sprawnym N75 efektem bedzie notlauf.
tespis pisze:Gość spędził nad tym samochodem ładnych parę godzin!
mam nadzieje że nie wziąl kasy - może jakby sie zabrał za serwisowanie kombajnów do porzeczek miałby lepsze rezultaty.
tespis pisze:Jednak jak już pisałem wcześniej podpiął sprężarke na krótko i wszystko było ok.
Co to znaczy podpiał spręzarke na krótko?

tespis, podjedź do kogoś kto ma pojecie o TDI


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » pn maja 29, 2006 22:56

moze podpytaj goscia co diagnozował auto, gdzie wlozyl raczki ?
co zrobil ze za przeproszeniem s...il auto.



Awatar użytkownika
tespis
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 09:09
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: tespis » wt maja 30, 2006 09:10

Na pierwszym zdjęciu które poprzednio załączyłem widać to zaślepione. Widać główkę śruby w wężyku. Wziął 110zł. A jego adres miałem z tego forum:) Czyli radzicie jechać do kogoś innego?


pozdro

TDI AFN http://www.youtube.com/watch?v=O5qLW7eoBkc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 262 gości