1.6TD JR Project ;] czyli wycisnąć jak cytrynę :p

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tidit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 11, 2006 20:41
Lokalizacja: Warszawa

1.6TD JR Project ;] czyli wycisnąć jak cytrynę :p

Post autor: tidit » pn maja 22, 2006 00:12

Witam.

Nieukrywam że nie chce przeznaczać na całą oprację góry kasy bo taką nie dysponuję, nie chce samochodu do rajdów, wyścigów ale czuje się niedosyt gdy trzeba jechać prawym pasem ... :/

Chciałem poradzić sie fachowców co można zrobić z moim silniczkiem 1.6TD JR (70-75KM) aby poprawić jego dynamikę, szczególnie na niższych obrotach. Auto wydaje się być na nich strasznie zamuleon, bardzo wolno przyspiesza a gdy osiągnie wysokie obroty od razu staje się żywsze.

Myśle że warto wspomnieć iż pierwotnie w tym gracie był silnik 1.6D. Ten zwykły diesel został wymieniony 2 lata temu na 1.6TD JR.

I wszystko ak ale mam pewną wątpliwość. Otóż nie jestem pewien czy wraz z silnikiem był wymieniony układ wydechowy. Słyszałem, że taki wydech zwykłego diesla niekorzystnie wpływa na turbo. Czy to prawda. Jak mogę spradzić czy aby mój wydech jestn przystosowany do TD (podajcie prosze jakiem wymiary to sprawdze).

Jaki może być szacunkowy koszt wstawienie układu wydechowego do turbo diesla, nie musi być jakiś nowy, wazne by działał

Mam na względzie zwiekszenie cisnienie doładowaniam, np stosując MBC (Manual Boost Control - znalazłem to na stronie http://www.properfekt.witam.net/). Czy może on rowiązać mój problem? Czy taką oprację można przeprowadzić bez dokładania MBC ale regulacji np jakiejś śruby, zaworu, i gdzie można ją w tym silniku znaleźć ?

Przeglądając forum czytałem też o zwikszeniu dawki paliwa. Owszem zależy mi na tej dynamice i jesli trza bedzie to sie popusci tego paliwa, ale jesli spalanie miałoby znacznie wzrosnąć, nie mówiąc już o cenach ropy to taki zabieg wydaje się aż nazbyt nie ekonominczy

Bardzo prosze o radę w tej operacji.

Zamieszczę kilka fotek, które być może odpowiedzą na pewne pytania forumowych expertów. :)

Pozdrawiam i licze na Was :pub:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



pasiak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt paź 14, 2005 20:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: pasiak » pn maja 22, 2006 08:39

wpisz w szukacza 1,6TD i zobaczysz że będziesz miał jak w raju a w razie wątpliwości ścigaj Zaprzala on 1,6 ujeżdza i dużo wie na ten temat


Był passat jest volvo i jeden i drugi ma w znaczku V

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pn maja 22, 2006 09:34

nie chce wyjść znowu na gbura, ale poczytaj co było wcześniej powiedziane, bo było już powiedziane wszystko. co chwila ktoś ( przeważnie z nowych ) wyskakuje z tematem " co zrobić żeby było sztbciej....JR, 1V..." i tak w kółko. ludzie zastanówcie sie. i co mają pokazać te zdjęcia ?? że masz JR ? to już napisałes, większość z nas wie jak on wygląda, nawet nieumyty i cieknący w paru miejscach, jak twój. no i co jeszcze ? że masz założone pseudo magnetyzery ?? że olej to mobil?? że rurki od nadmiaru już powoli mają dość ?? ludzie zastanówcie sie troche nad tym co piszecie bo serwer też ma jakąś pojemność.
MBC sam nie zwiększy ci ciśnienia, ja k nie masz podkręconej turbiny ( bo jak max jest 0,6 to skąd ma wziąść reszte )
przepraszam żę sie znowu tak rozpisałem ale coraz bardziej mnie wnerwia oglądanie takich samych tematów codziennie


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » pn maja 22, 2006 16:38

Cinek, ale z ciebie nerwus !!!! Też dałem taki temat bo chciałem (jestem w trakcie) podrasować 1V staruszka. Dużo osób pisało tak jak ty Cinek!!! Wpisuje w opcji "szukaj" i znajduje tematy w których się kłucą albo odsyłają na zagraniczne strony ja umiem tylko polski. Pomógł mi Zaprzal[\b] spoko kolo !!!! Więc b]tidit, spróbuj złapać go gdzieś na forum a na pewno Ci pomoże.

Jak dla mnie to bym zaczął od uszczelnienia silnika. Bo jak zwiększysz doładowanie to te wycieki też zrobią się większe. :bajer:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » pn maja 22, 2006 17:50

tidit, dokladnie to co pisza przedmowcy: http://forum.vwgolf.pl/search.php
http://forum.vwgolf.pl/search.php
i jeszcze raz http://forum.vwgolf.pl/search.php

poza tym, masz dobra pompe (z grzybkiem), nawet chyba zaplombowana
turbo (prawdopodobnie) tez dobre, ma zawor bezpieczenstwa, zdejmij rure dolotowa i zobacz jaki ma luz na osce, zobacz czy nie puszcza oleju
to wazne: zobacz jakie masz turbo, porob fotki ze zdjeta rura dolotowa, moze nie bedziesz musial kupowac zadnego MBC, bo normalnie powinna byc regulacja.
Zaopatrz sie we wskaznik doladowania

Wiec pompa dobra, turbo zalozmy ze dobre ale sprawdz, wydech tez masz raczej od TD, niby tylko dlubac, ale jest drobne ALE: dlaczego ten silnik jest taki brudny? Zacznij od doprowadzenia go do normalnego stanu. Umyj go, sprawdz dokladnie skad cieknie, bo jak spod glowicy to po podniesieniu cisnienia nie bedziesz mial za ciekawie... Poza tym olej kiedy zmieniales? Bo az filtr jest zerdzewialy :p Turbo tez jakies mokre... Na zdjeciach dokladnie nie widac....

Podzespoly masz dobre, i akurat w LEKKIE podkrecanie nie trzeba WOGOLE WKLADAC pieniedzy, poza wskaznikiem doladowania i ewentualnie intercoolerem. Kase ktora masz przeznacz na porzadny przeglad, uszczelnienie wszystkiego, pomiar kompresji, moze sie okazac ze potrzebujesz jakiegos remontu, moze czas wymieniac uszczelki...
Moze sie zdarzyc, ze podniesiesz cisnienie, bedzie walilo cisnieniem w uklad chlodzenia, wywalalo olej, okaze sie ze turbo to trup i.t.p Najpierw wszystko sprawdz, to powinien byc Twoj pierwszy krok, dokladnie jak vw_vandal, napisal... powodzenia

[ Dodano: Pon Maj 22, 2006 5:54 pm ]
Cinek pisze:MBC sam nie zwiększy ci ciśnienia, ja k nie masz podkręconej turbiny ( bo jak max jest 0,6 to skąd ma wziąść reszte )
Cinek, wlasnie MBC dziala na tej zasadzie, ze zamyka przewod ktory doprowadza cisnienie do zaworu sterujacego wastegate. W ten sposob zawor sterujacy WG jest "oszukany" i cisnienie narasta dopoki MBC sie nie otworzy, nie pusci cisnienia na zawor sterujacy WG i dopiero wtedy sprezarka przestaje pompowac (dopoki MBC znow sie nie zamknie). Turbiny wtedy nie trzeba ruszac, moze byc ustawiona na 0,6, mam tak u siebie.


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pn maja 22, 2006 18:06

ja to wszystko rozumiem, ale widze ostatnio że goście po 20 postów dają temat co zrobić żeby było więcej mocy. wystarczy sięgnąć dosłownie 4-5 stron wcześniej i wszystko pisze. lupie też pomagać ale nie lubie mówić tego samego 5 razy. co do opcji szukaj rzeczywiście sieje czasem zamęt, ale w tym przypadku sie nie zgodze, bo tematy są jasno nazwane, a opsiują dkoładnie to samo. pare dni temu sam zadałem sobie trud odszukania wszystkiego na temat JRa i zajęło mi to raptem 15 min. więc uważam że można sie poświęcić a nie czekać na gotowca
co do MBC to doskonale wiem jak to działa, ale turbiny są różne i trza by najpierw sie rozejrzeć jaką sie ma, bo spotkałem już takie że w dobrym stanie miały ciśnienie max 0,8 . sam u siebie nie mam MBC bo po prostu wyjąłem całkiem ten wężyk i wszystko idzie do atmosfery, a ciśnienie mam max.
pozdrawiam wszystkich i przepraszam jeżeli kogoś uraziłem :kwiatek:


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » pn maja 22, 2006 19:19

jak max tylko 0,6 to chyba gdzies musi byc nieszczelnosc. poza tym w pelni popieram uzywanie opcji szukaj, temat sie milion razy powtarza. Bylo to kilka razy dokladnie opisane, a jak powstanie duzo tematow o tym samym to dopiero bedzie zamet w szukajce


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » pn maja 22, 2006 19:29

Ja tam sie zgadzam z Cinkiem... bo faktycznie ile razy mozna pisac ciagle to samo... po to stworzono opcjie szukaj zeby w kółko nie zadawac tych samych pytan...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości