TDI - nie odpala...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mariorz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt wrz 23, 2011 18:30
Lokalizacja: Okolice Bytomia :)

TDI - nie odpala...

Post autor: mariorz » śr gru 12, 2012 14:37

Witam!
Tematów znalazłem dużo... Ale nie umiem sobie poradzić z moim przypadkiem...

Opis sytuacji:
Golf 4 - 2001r / silnik 1.9 tdi ALH 90km
Przyjechałem wstawiłem samochód do garażu nie jest tam ciepło itp. Dwa dni później było -2 stopnie... Odpaliłem i wszystko było ok. z tym ze akumulator troszkę słaby ale auto zastartowało pochodziło z 5/10 minut normalnie zgasiłem motor i podłączyłem Akumulator do lądowania po 4/5h ładowania przychodzę a tu nic... kręci kręci i nie odpala... na 2 dzień chciałem zastartować z Kabli i tez nic ;/ Czytałem o przekaźniku 109... dostałem się do niego i przeczyściłem nóżki... posprawdzałem bezpieczniki w skrzynce i wszystko wydaje się ok. Szukałem dalej i zwróciłem uwagę na wężyk od filtra paliwa do pompy a on w połowie pusty... Odkręciłem przewody od filtra zalałem go ropą i skręciłem na nowo... Dalej kręci kręci i nic... A w wężyku dalej polowa pusta... I zastanawiam co się mogło stać... czy to przez ładowanie ;/

Proszę o pomoc...



tomnik
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 24
Rejestracja: pn sty 25, 2010 18:34
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

TDI - nie odpala...

Post autor: tomnik » śr gru 12, 2012 15:03

Jeśli zalałeś filtr paliwem , to znaczy, że był pusty ?
Poluzuj przwody dochadzące do wtryskiwaczy pokręć parę razy rozrusznikiem (odpowietrzysz pompę) . Uruchom silnik. Jeśli się uda , a po jakimś czasie silnik zgaśnie, zajrzyj do filtra. Gdy ponownie będzie nienapełniony, usterki szukaj w samym filtrze(niedrożny- wysłużony) lub na drodze bak-filtr.
Masz paliwo w baku ? :)



Awatar użytkownika
mariorz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt wrz 23, 2011 18:30
Lokalizacja: Okolice Bytomia :)

Re: TDI - nie odpala...

Post autor: mariorz » śr gru 12, 2012 22:34

Dość sporo tego paliwa tam wlałem wiec pewnie był pusty... Jutro zrobię tak jak napisałeś a co do filtra był wymieniany hmmm... z 6 miesięcy temu ? nie pamiętam dokładnie ale wiem ze go wymieniałem :)



Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

TDI - nie odpala...

Post autor: JaskoDZA » śr gru 12, 2012 23:07

mam to samo, zapowietrzanie się układu i problem jeszcze nie jest rozwiązany jutro próbuje odpowietrzenia przez wtryski...



Awatar użytkownika
mariorz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt wrz 23, 2011 18:30
Lokalizacja: Okolice Bytomia :)

Re: TDI - nie odpala...

Post autor: mariorz » śr gru 12, 2012 23:38

Jestem ciekaw co mogło być przyczyna zapowietrzenia ;/ Ja tylko zgasiłem motor i lądowałem akumulator... no nic jutro znowu coś posprawdzam i zobaczymy czy przyczyna nie jest poważna



Awatar użytkownika
Developers
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 593
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 19:51
Lokalizacja: Garageee
Auto: GULF MK II AUDI S3 8L

TDI - nie odpala...

Post autor: Developers » czw gru 13, 2012 15:54

Mogła też paść sekcja na pompie i cofa paliwo. I masz powietrze w przewodach. możesz sprawdzić to odpinając przewód paliwowy co idzie na pompę i włączyć zapłon czy paliwo tryśnie. AA jeszcze masz na normalnych wtryskach ? Czy pompowtryskach sterowanych komputerem.??


Mieć mniej, żeby mieć więcej. To wymaga poświęceń. Spójrz głębiej, żeby dostrzec. To co najcenniejsze, to co najważniejsze....
https://www.facebook.com/Golf-MK-II-1817132551907679/

Awatar użytkownika
mariorz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt wrz 23, 2011 18:30
Lokalizacja: Okolice Bytomia :)

Re: TDI - nie odpala...

Post autor: mariorz » czw gru 13, 2012 19:11

Mam na normalnych wtryskach (chyba)



Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

TDI - nie odpala...

Post autor: JaskoDZA » czw gru 13, 2012 21:14

Kolego ja u mnie też autko postawiłem na noc następnego dnia rano odpaliłem bez problemu później po 2h chciałem znowu odpalić ale juz się nie udało. Nie dochodziło paliwo, pierwsze co to wymieniłem filtr i zaworek zwrotny następnie odpowietrzyłem układ po przez poluzowanie przewodów wtryskiwaczy i jest już ok, pali, paliwo się nie cofa i też nic przy tym nie robiłem tylko normalnie autko postawiłem i problem sam sie pojawił ale na szczeście nic poważnego:) Jak będziesz odpowietrzał to owiń jakimiś szmatkami wtryskiwacze żeby ropa Ci silnika nie zachlapała:)



motomysz9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pt lis 18, 2011 16:58
Lokalizacja: BIAŁOGARD

TDI - nie odpala...

Post autor: motomysz9 » czw gru 13, 2012 21:21

Zapowietrzony układ. Kolega wyżej napisał co zrobić :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 163 gości