Brak przekaźnika świec żarowych

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Brak przekaźnika świec żarowych

Post autor: herbu » ndz paź 28, 2012 13:12

Witam
W moim mk2 1.6TDic zauważyłem, że nie ma przekaźnika świec żarowych (tego pod nr 12):
Obrazek
Dość długo grzeją się świece - dzisiaj przy -1 stopniu grzały się jakieś 30 sekund. Przy temperaturach dodatnich, takich w okolicach +15, grzeje się również długo - około 20 sekund. Na silniku rozgrzanym do 90 stopni świece nie grzeją.
Auto odpala normalnie, od dotknięcia, jeździ również zupełnie normalnie. Jedyne co jeszcze zauważyłem, to iż po zapaleniu auta po około 30-40 sekund po odpaleniu kilka razy zamruga kontrolka grzania świec. Potem już się nie pojawia.
Dzisiaj dla sprawdzenia założyłem przekaźnik nr 60 w pozycję nr 12, ale żadnych zmian.
Co jest nie tak? Czy wogóle bez tego przekaźnika świece powinny grzać?


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Brak przekaźnika świec żarowych

Post autor: Michał_1977 » ndz paź 28, 2012 13:52

herbu, gdybyś nie miał przekaźnika to świece nie grzałyby wcale.
Ja mam przekaźnik w pozycji 4 (chyba :kac: )Obrazek
Gdy go wyjmowałem,kontrolka gasła.Po przekręceniu kluczyka gdy silnik zimny,przekaźnik pstryka. Później sprawdzę dokładnie,czy to na 100% ten :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Brak przekaźnika świec żarowych

Post autor: herbu » ndz paź 28, 2012 14:29

Michał_1977 pisze:Ja mam przekaźnik w pozycji 4 (chyba :kac: )
A jak się to ma do tego, że wg. schematu, przekaźnik świec powinien być w pozycji 12? Pozycja 4 to "zwolnienie styku X" - zupełnie nic mi to nie mówi.
Czyli jak mam to rozumieć - u Ciebie przekaźnik nr 18 jest przekaźnikiem świec żarowych?
Michał_1977 pisze:gdybyś nie miał przekaźnika to świece nie grzałyby wcale.
Też tak mi się wydaje. Chyba metodą łopatologiczną będę wypinał poszczególne przekaźniki aż świece nie zaczną grzać - wtedy będę wiedział co i jak.
Ale jeśli to zdjęcie które przedstawiłeś jest od Ciebie, to widzę, że w gnieździe nr 12 jakiś przekaźnik masz. To nie jest ten od świec?


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Brak przekaźnika świec żarowych

Post autor: Michał_1977 » ndz paź 28, 2012 19:52

Sprawdziłem.Przekaźnik świec żarowych o symbolu 60 siedzi w gnieździe nr.12.Po wyjęciu i przekręceniu kluczyka na zapłon,kontrolka nie pojawia się.
Natomiast ten który wcześniej błędnie określiłem jako przekaźnik świec,musi być od czegoś innego,bo pstryknięcie w nim występuje po przekręceniu kluczyka do pierwszej pozycji,gdy jeszcze kontrolki się nie świecą.
Może masz gdzieś poza skrzynką jakiś "lewy" przekaźnik?


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Brak przekaźnika świec żarowych

Post autor: herbu » ndz paź 28, 2012 22:21

Michał_1977 pisze:Przekaźnik świec żarowych o symbolu 60 siedzi w gnieździe nr.12.Po wyjęciu i przekręceniu kluczyka na zapłon,kontrolka nie pojawia się.
Tak po zdjęciach prognozowałem (o ile to fotki Twojego auta). U mnie w gnieździe nr 12 jest pusto. Ale świece grzeją, choć wg. mnie zdecydowanie za długo.
Michał_1977 pisze:Może masz gdzieś poza skrzynką jakiś "lewy" przekaźnik?
Na to kurcze wygląda. I wcale mnie to nie cieszy, bo zupełnie nie wiem od czego zacząć. Gdzie go zacząć szukać? Cóż, trzeba będzie się dokładniej przyjrzeć elektryce. Albo zaznajomić się z jakimś kumatym elektrykiem :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Brak przekaźnika świec żarowych

Post autor: Michał_1977 » pn paź 29, 2012 08:02

herbu pisze:Gdzie go zacząć szukać?
Zrób sobie dobry dostęp do skrzynki bezpieczników i idź po grubym kablu od świec żarowych.Na pewno doprowadzi Cie do przekaźnika :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
jaro90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 599
Rejestracja: śr lut 18, 2009 21:58
Lokalizacja: Wrocław

Brak przekaźnika świec żarowych

Post autor: jaro90 » śr lut 13, 2013 19:49

u mnie w SB jest przekaźnik od świec ale nie w 12 gnieździe ono jest puste, być może w słabszych dieslach jest w tym miejscu. w moim SB-ku jest poza skrzynką bezpieczników i jest to taki długo przekaźnik o numerze 46Obrazek
moźna sprawdzić wyciągnąć go i właczyć zapłon wtedy świece nie grzeją mam nadzieje że pomogłem, pozdro :bigok:


viewtopic.php?f=87&t=464274&p=5591825#p5591825" onclick="window.open(this.href);return false; FIRE&ICE
viewtopic.php?t=291699" onclick="window.open(this.href);return false; GTI <sprzedany>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości