EGR mały problemik podczas przyspieszania

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rufus111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 11:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

EGR mały problemik podczas przyspieszania

Post autor: Rufus111 » ndz maja 27, 2012 15:44

Witam, mam takie małe pytanie czy EGR od silnika AHF jest taki sam jak od AGR.
Pytam się bo kiedyś pękła mi mębrama i zakupiłem drugi zawór, ale nie wiem czy to po tej naprawie się tak zaczeło dzić, że podczas przyspieszania na 2 lub 3 biegu o koło 2 teś obrotów jest takie delikatne przymulenie a pochwili jest takie szarpnięcie i bardzo dobrze się rozpędza?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

EGR mały problemik podczas przyspieszania

Post autor: Sztomel » ndz maja 27, 2012 23:22

EGR w obydwu silnikach jest dokładnie ten sam. Jak chcesz sprawdzić sprawność tego EGR'a to najpierw zerknij czy i ile syfu i nagaru się w nim nazbierało - jeśli będzie nagar to go wyczyść. Jeśli nadal będzie Cię niepokoić opisany objaw to postaraj się wykonać logi dynamiczne grup 003 z 011 i 008 z 010 bo coś mi się zdaje, że wina będzie leżeć nie w EGR a w sterowaniu ciśnieniem powietrza doładowanego.


Obrazek

Awatar użytkownika
hoja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn sty 04, 2010 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: EGR mały problemik podczas przyspieszania

Post autor: hoja » pn maja 28, 2012 16:03

Rufus111 pisze:Witam, mam takie małe pytanie czy EGR od silnika AHF jest taki sam jak od AGR.
Pytam się bo kiedyś pękła mi mębrama i zakupiłem drugi zawór, ale nie wiem czy to po tej naprawie się tak zaczeło dzić, że podczas przyspieszania na 2 lub 3 biegu o koło 2 teś obrotów jest takie delikatne przymulenie a pochwili jest takie szarpnięcie i bardzo dobrze się rozpędza?
u mnie było tak samo i winny był dokładnie tak jak piszesz EGR, ale logi lepiej zrob ;)



Rufus111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 11:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

EGR mały problemik podczas przyspieszania

Post autor: Rufus111 » czw maja 31, 2012 12:26

sprawa rozwiązana. ruszylem ogranicznikiem kierownicy ( nie mylić z długością sztangi ) i jest ok. Troszke zrobił się z samego dołu mułkiem, bo wcześniej fajnie ciągną od samego dołu ( a człowiek szybko się przyzwyczaja do dobrego ), ale tak juz chyba oryginalnie jest że ok 1400 obrotów zaczyna ciągnąć. Zrobiłem logi, ale chyba nie ma sensu już ich umieszczać. I dla potomych NIE RUSZAĆ ŚRÓBKI OD ZAMKNIĘCIA SZTANGI bo pół obrotu tej śróbki powoduje zajebiscie zmienia pracy.
Dzieki za zainteresowanie. Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 175 gości