Turbo KKK K14 Dlaczego tak?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wiercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 21:32
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Turbo KKK K14 Dlaczego tak?

Post autor: wiercik » ndz kwie 23, 2006 18:39

Czesc.
Mam lekko podkreconego TD AAZ (turbo dmucha do 1.0-1.1 bara, dawka zwiekszona). Mianowicie np. na 3-ce wciskajac pedal gazu do 3.0-3,.5 tys turbo dmucha 0,7 bara, dopiero pozniej, na wyzszych obrotach dochodzi do 1.1 bara. Nie wiem czy tak to powinno byc. Czasami jest wyczuwalny lekki przestoj przy 3,5-4 tys, takie male zwieszenie na ulamki sekund. Cisnienie jest sprawdzane manometrem przeznaczonym do samochodow. Jak to z ta turbina powinno byc i ew. co zrobic?



pasiak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt paź 14, 2005 20:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: pasiak » ndz kwie 23, 2006 20:04

nie jestem pewien czy masz tak jak ja w passacie ale stojąc patrząc na silnik na lewym nadkolu wewnątrz komory silnikowej powinien być taki mały elektro zaworek do którego i do EGR idą wężyki ciśnieniowe z turbo, z dywagacji na temat zastosowania tego szajstwa powiem ci tylko że EGR i cała reszta szajki jest do eksmisji - twierdzę że wówczas odczujesz poprawę.


Był passat jest volvo i jeden i drugi ma w znaczku V

dziomal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn gru 13, 2004 22:53
Lokalizacja: Brzozów/Kraków
Kontakt:

Re: Turbo KKK K14 Dlaczego tak?

Post autor: dziomal » pn kwie 24, 2006 19:58

wiercik pisze:Czesc.
Mam lekko podkreconego TD AAZ (turbo dmucha do 1.0-1.1 bara, dawka zwiekszona). Mianowicie np. na 3-ce wciskajac pedal gazu do 3.0-3,.5 tys turbo dmucha 0,7 bara, dopiero pozniej, na wyzszych obrotach dochodzi do 1.1 bara. Nie wiem czy tak to powinno byc. Czasami jest wyczuwalny lekki przestoj przy 3,5-4 tys, takie male zwieszenie na ulamki sekund. Cisnienie jest sprawdzane manometrem przeznaczonym do samochodow. Jak to z ta turbina powinno byc i ew. co zrobic?
U mnie jest podobnie. Na wyższych biegach mam wyższe ciśnienie doładowania. Moim zdaniem jest to spowodowane tym że na niskich biegach silnik szybko zwiększa obroty a turbo nie zdąży napąpować, rozkręcić się. Spróbój np. na 3 biegu ale jadąc pod górke sprawdzić ciśnienie doładowania albo przytrzymaj go troch hamulcem na 3 tysiącach i sprawdz czy zwiększy się ciśnienie doładowania..



wiercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 21:32
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: wiercik » wt kwie 25, 2006 19:39

dziomal: u mnie to jest raz na jakis czas, zazwyczaj 3 i 4 bieg. :/ Ty cos z tym zrobiles?


[img]http://www.wiercik.neostrada.pl/robal.gif[/img]

Awatar użytkownika
szerszeniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 21:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: szerszeniak » wt kwie 25, 2006 20:00

to normalne ze nie nadmucha na niskich biegach takiego ciśnienia jak na ostatnich tak samo zresztą jak na postoju a co do zaworu bezpieczeństwa to skoro ciśnienie dochodzi do 1bar to raczej nie jest on sprawcą tych problemów ale jna wszelki wypadek mozesz spróbować go zaślepic napisz coś wieej o swoim aucie jak sie zbiera w porównaniu z serią i jakie zmiany poczyniłes jeszcze. masz intercooler?


sprzedam pompe wtryskową 1,6TD silnik SB
felgi 15" BBS i całe auto http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1942956

wiercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 21:32
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: wiercik » wt kwie 25, 2006 20:06

szerszeniak wiec IC bede montowal w poniedzialek :) a przy silniczku jak do tej pory to wymienilem mebrane w pompie wtryskowej i lekko zwiekszona dawka, oczywiscie turbinka skrecona (1.1bara), czysty przelotowy wydech i stozek (dobry dolot oraz odgrodzony od silnika), ale nie wiem czy go czasem nie sciagne. Tu nie ma co porownywac do serii, idzie jak burza, tylko wlasnie to przerywanie czasami mnie denerwuje. Nie chwalac sie megane 1.6 16V odstawilem na 1/4 :) No jak tylko bedzie IC, to trzeba bedzie wszystko zestroic jeszcze i oczywiscie pojechac na chamownie.



Awatar użytkownika
szerszeniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 21:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: szerszeniak » wt kwie 25, 2006 20:19

fajnie podoba mi sie ja tez bede robic tak u siebie ic jest teraz pompa przyjdzie lepsza i podnosze ciśnienie gadałem z rapix'em on montuje manual boost control jak bedzie to u niego dzialać to ja tez wsadzam, jesli wierzyc sprzedawcy to powinno to dawać nawet lepszy efektniz samo podkrecenie ciśnienie. a tobie gratuluje i puki co nie przesadzaj z deptaniem maszyny bo jednak ciepałka od turbiny dostaje a tloki tego nie lubią. jakiej mocy sie spodziewasz po takiej modyfikacji?


sprzedam pompe wtryskową 1,6TD silnik SB
felgi 15" BBS i całe auto http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1942956

wiercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 21:32
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: wiercik » wt kwie 25, 2006 20:24

No wlasnie mowil mi tez o tym. Zobaczymy jak to u niego bedzie sie sprawowalo :) Mysle ze ok. 100-110PS powinno byc. Dlatego zalozylem sobie w aucie manometr i powiem, ze to duzo daje, bo widzisz co i jak sie dzieje z turbo. Na prawde przydatna zabawka. Na pewno jak bedzie juz wykresik, pochwale sie :)


[img]http://www.wiercik.neostrada.pl/robal.gif[/img]

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » wt kwie 25, 2006 21:14

wiercik jak masz zdjecia silnika to podeslij mi. jak i gdzie zamontowales manometr? jak fundusze pozwola to moze swojego cos dlubne.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

wiercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 21:32
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: wiercik » wt kwie 25, 2006 23:54

SouleR jutro porobie zdjecia i wrzuce. Manometr kosztowal mnie 85zl na allegro.


[img]http://www.wiercik.neostrada.pl/robal.gif[/img]

Awatar użytkownika
szerszeniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 21:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: szerszeniak » śr kwie 26, 2006 23:30

SouleR, manometr maotuje sie banalnie przecinasz węzyk łączący pompe i kolektor taki gumowy wkładasz trójniczek ktory dostajesz razem ze wskaźnikiem ipodłanczasz wszystko i tyle


sprzedam pompe wtryskową 1,6TD silnik SB
felgi 15" BBS i całe auto http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1942956

Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » czw kwie 27, 2006 07:01

Nie koniecznie u mnie np. brakuje tego wezyka... wogóle mam dziwna pompe... (jak by co mam fotki to moge wrzucic)(wydaje mi sie ze jest to pompa od zwykłego diesla)
i u mnie bedzie jeszcze prosciej bo odrazu w miejsce w kolektorze... aktualnie jest zaslepione...



wiercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 21:32
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: wiercik » czw kwie 27, 2006 18:32

Umieszczam zdjecia silnika oraz manometru gdzie jest zamontowany. Musze jeszcze znalesc kawalek czarnego plastiku i tam go podkelic. Mozna powiedziec ze jest on zamontowany tymczasowo :) A co do silnika, to lada dzien bedzie IC oraz rozporka co by autko jeszcze lepiej pokonywalo zakrety :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » czw kwie 27, 2006 19:48

wiercik pokaz gdzie go w kolektorze wpiales. w kabinie to nie wazne gdzie bedzie. ładny i czysty silniczek masz.

pompe mam inna niz ty. z taka nakladka na gorze. hmm moze jednak taka sama tylko ze mam jeszcze gore ktora utrudnia dostep do gruchy i ma jakis element eletryczny, chyba odciecie paliwa.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 197 gości