Ustawienie początkowego napięcia spręzyny LDA

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

cineks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 02, 2010 22:53
Lokalizacja: Bartoszyce

Ustawienie początkowego napięcia spręzyny LDA

Post autor: cineks » pt kwie 13, 2012 18:09

Witam, otóż mój problem polega na tym, że chciałbym przywrócić do stanu oryginalnego napięcie mojej sprężyny w LDA, ponieważ poprzedni właściciel troche tam grzebał i myśle że przez to jest słaby w dolnym zakresie obrotów i dużo pali, Być może ktoś mógł zmierzyć suwmiarką głębokość wkręcenia nakrętki od góry, dodam jeszcze że mam oryginalną niebieską sprężyne, ponieważ wcześniej gdy odkręciłem pokrywke LDA była tam wsadzona jakaś inna sprężyna ale strasznie rozciągnięta, więc zamieniłem ją na oryginalną jaką posiadałem w pmpie od 1.6td. Za pomoc z góry dziękuje



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Ustawienie początkowego napięcia spręzyny LDA

Post autor: Q_mac » pt kwie 13, 2012 20:49

AAZ z tego co wiem posiada oryginalnie płaskiego pina więc nie ma co regulować. Pewnie masz wymieniony pin, więc ustawienie jest indywidualne do każdego auta. Ustaw tak żeby nie dymił zbytnio do 2000 obrotów na pełnym gazie i tyle.



cineks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 02, 2010 22:53
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Ustawienie początkowego napięcia spręzyny LDA

Post autor: cineks » sob kwie 14, 2012 01:00

No dzięki kolego. Tak tak mam już wymienionego pina poprzedni właściciel dokonał teh zmiany, dzisiaj wkręciłem tą śrubę dość sporo i zauważyłem że zaczął troszke dymić na postoju, więc trzeba będzie ją cofać



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14208
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Ustawienie początkowego napięcia spręzyny LDA

Post autor: Michał_1977 » sob kwie 14, 2012 11:07

cineks, ta śruba w dekielku u góry nie jest od napięcia sprężyny,tylko od położenia spoczynkowego boost pina,dlatego dymi bardziej.
Od napięcia sprężyny jest takie słoneczko pod sprężyną,pod warunkiem,że pompa jest starszego typu.Domyślam się,że właśnie taką masz,bo w nowszych nie było regulacji w owym dekielku u góry :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

cineks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 02, 2010 22:53
Lokalizacja: Bartoszyce

Ustawienie początkowego napięcia spręzyny LDA

Post autor: cineks » sob kwie 14, 2012 13:23

tak właśnie chodziło mi o tę nakrętkę słoneczko z ząbkami i własnie je wkręciłem. Dzisiaj się z tym trochę pobawie jeszcze



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości