AJM padł w czasie jazdy, głowica? pompki?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

AJM padł w czasie jazdy, głowica? pompki?

Post autor: JacekB » sob kwie 07, 2012 15:55

Witam.
Mam problem ze swoją Borą 1,9TDI AJM PD z 2000r.
Równo rok temu miałem problemy z paleniem po postoju; biały dym, kręcenie po 5-6 razy, gaśnięcie w czasie jazdy jakby z braku paliwa- ogólnie zapowietrzanie się silnika.
Auto poszło pod kompa, nic nie znaleziono, okazało się, że uszczelniacze pompek były nieszczelne.

Minął rok, jakieś 2 tygodnie temu zauważyłem, że auto trochę gorzej pali (już nie na dotyk, ale po lekkim kręceniu) oraz pojawił się biały dym. Dzisiaj po przejechaniu ok kilometra auto zgasło, w baku prawie pełno, po kręceniu 5-6 razy załapało, wyglądało, że koszmar z przed roku się powtórzył. Auto odpaliło, wróciłem do domu postawiłem i boje się jeździć. Jeżdżę sporo po większych miastach, a samo poczucie, że auto, którym jadę może za chwilę paść od tak, sprawia, że mam ochotę zrobić zdjęcia i wrzucić na moto.allegro.

Co może być znów nie tak? Nie wysyłajcie mnie na kompa bo tylko zostawiam tam pieniądze, a niczego się nie dowiaduje. Głowica? Uszczelka pod głowicą? Pompki?
Proszę o sensowne i konkretne podpowiedzi.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Pioto1904
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob gru 25, 2010 13:40
Lokalizacja: świętokrzyskie

AJM padł w czasie jazdy, głowica? pompki?

Post autor: Pioto1904 » sob kwie 07, 2012 16:43

Najtańszy kabel na allegro 30 zł plus polski vag za darmo (ewentualnie vag-com) i nie będziesz zostawiał pieniędzy za kompa a kabel na pewno Ci się przyda.



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

AJM padł w czasie jazdy, głowica? pompki?

Post autor: JacekB » sob kwie 07, 2012 16:58

Pioto1904, kolego, ja w zeszłym roku gdy problemy miałem o wiele gorsze byłem na diagnostyce kilka razy, takich rzeczy jak zapowietrzenie układu komputer chyba nie wyłapuje.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

AJM padł w czasie jazdy, głowica? pompki?

Post autor: Łuki_79 » sob kwie 07, 2012 17:21

JacekB pisze:takich rzeczy jak zapowietrzenie układu komputer chyba nie wyłapuje.
Ano wyłapuje kiedy np nie jest dostarczane paliwo do pompowtryskiwaczy ,wystarczy sprawdzić odpowiednie bloki pomiarowe :grin:
Kup taniego interfejsa np http://allegro.pl/interfejs-vag-kkl-usb ... 90783.html" onclick="window.open(this.href);return false; do tego program vag-com 311,2 full (jak się uśmiechniesz to jakiś forumowicz tobie prześle :hmm: ) i do dzieła.
Za zaoszczędzone $$$$ z diagnozy w serwisie stawiasz :pub:


Obrazek

Awatar użytkownika
ozyrysh
kieroVWca boroVWca
kieroVWca boroVWca
Posty: 689
Rejestracja: sob mar 13, 2010 20:50
Lokalizacja: Niedźwiedź
Kontakt:

AJM padł w czasie jazdy, głowica? pompki?

Post autor: ozyrysh » sob kwie 07, 2012 22:51

kolego ja zainteresował bym się na pierwszym miejscu pompą paliwa. Bo wynika z Twoich objawów że to ją coś boli skoro raz działa a nie. Jeśli na silniku błędów nie ma to zerknij na pompę. Napisz jak się czegoś dowiesz ;)



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

AJM padł w czasie jazdy, głowica? pompki?

Post autor: JacekB » sob kwie 07, 2012 23:48

ozyrysh, Chodzi Ci o pompę wstępną w baku? Moje auto nie jest w taką wyposażone z tego co mi wiadomo.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

AJM padł w czasie jazdy, głowica? pompki?

Post autor: Michał_1977 » ndz kwie 08, 2012 07:19

JacekB pisze:odzi Ci o pompę wstępną w baku? Moje auto nie jest w taką wyposażone z tego co mi wiadomo
Sprawdź,bo może być :bajer:
Obrazek


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

AJM padł w czasie jazdy, głowica? pompki?

Post autor: JacekB » ndz kwie 08, 2012 08:44

Michał_1977, wielkie dzięki koledzy za pomoc w czasie świątecznym, przyznam się, że jestem załamany tą głowicą lub pompkami to poprawiliście mi nastrój tym, że może być to ta pompka w baku, postaram się dzisiaj wyłamać na jakiś czas i sprawdzić czy ona w ogóle jest, wg ETKI powinna być, mam nadzieję, że to ona okaże się winowajcą. Wesołych Świąt


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
ozyrysh
kieroVWca boroVWca
kieroVWca boroVWca
Posty: 689
Rejestracja: sob mar 13, 2010 20:50
Lokalizacja: Niedźwiedź
Kontakt:

AJM padł w czasie jazdy, głowica? pompki?

Post autor: ozyrysh » ndz kwie 08, 2012 09:57

wzajemnie i nie ma za co :P



Awatar użytkownika
delph34i
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 19:57
Lokalizacja: małopolska

Re: AJM padł w czasie jazdy, głowica? pompki?

Post autor: delph34i » pn kwie 09, 2012 10:21

Ja mam taki sam samochód, nawet rocznik się zgadza i silnik :) problem również mam ten sam, od początku jak kupiłem to długo zapalał rano i dymił na biało póki się nie zagrzał, do tego po ruszeniu raz zgasł po kilkuset metrach, po kilku kręceniach odpalał.
U mnie wymieniłem filtr paliwa wraz z tym zaworkiem ciśnieniowym na filtrona, ale to badziewie zdaje się! Stary był zaślimaczony cały. Jaki helmut zrobił taki chiński patent z tym filtrem OMG!
Nadal ślimaczy mi się wkoło tego zaworka co jest zawleczką blokowany, po zgaszeniu słysze we filtrze takie bulgotanie przepływającego paliwa, jakby filtr był pusty :shock:
Efekt jest taki, że samochód zapala lepiej rano, nie idealnie ale po 2s zapala, nadal dymi mi na biało albo raczej na szary kolor kiedy zimny, ale nie zapowietrza się.
Po świętach zmieniam filtr na BOSCH 0 450 906 172, bez zaworka ciśnieniowego i założe zaworki zwrotne na zasilaniu i powrocie i napisze czy jest poprawa, być może u cb też się zapowietrza na filtrze?



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

AJM padł w czasie jazdy, głowica? pompki?

Post autor: JacekB » wt kwie 10, 2012 11:03

Koledzy, mam lekki przełom. Dzisiaj sprawdzam jaki numer ma moja pompka w baku a tam 1J0 919 183 D, wklepuje to w Google i okazuje się, że część należy do wadliwych partii, które były wymieniane w serwisach na 1J0 919 183 H. Myślę, że jest to dobry punkt zaczepienia. Zorientuje się jak to stoi z ceną bo pompki uszczelnione, filtr ok, podgrzewacz ok.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
delph34i
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 19:57
Lokalizacja: małopolska

AJM padł w czasie jazdy, głowica? pompki?

Post autor: delph34i » wt kwie 10, 2012 21:22

ja zgłupiałem do reszty, bo nawet na tym forum w niektórych postach raz piszą, że D są dobre a H wycofane, raz na odwrót :/



grzesiek86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr mar 16, 2011 18:51

AJM padł w czasie jazdy, głowica? pompki?

Post autor: grzesiek86 » pt kwie 13, 2012 16:28

witam Panowie.mam taki problem ze po wymianie silnika na kolejny ajm z przebiegiem 210tys znow cos jest nie tak.wczesniej zoz...l sie bo wtrysk przepuszczal i obroty wskoczyly do 5tys chmura dymu za mna i tak tlok mi spuchl ze nawet niemoglem ponownie odpalic.po rozebraniu jeszcze turbiny okazalo sie ze ma zapieczone kierowniczki.zostala oczyszczona izamontowana z drugim silnikiem.przez 700km chodzilo git ale ostatnio zacza mi puszczac dymki i ubywac oleju.rano trudniej odpalal.zajechalem do znajomego mechaniora i jak dal w pedal skoczyly obroty tak jakby turbina chwycila olej.rozebral dolot do turbo i czysto.co to moze byc bo juz nerwowo nie wytrzymuje. :banghead:



grzesiek86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr mar 16, 2011 18:51

AJM padł w czasie jazdy, głowica? pompki?

Post autor: grzesiek86 » ndz kwie 15, 2012 15:31

czy to mozliwe ze zpowody pobierania polynu cholodniczego przez silnik moze sie on zapowietrzac?cos takiego mechanik mi mowil ale nie ogarnalem tego co dokladnie mi tlumaczyl.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości