POGORSZENIE OSIĄGÓW 1.9 TD AAZ

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

POGORSZENIE OSIĄGÓW 1.9 TD AAZ

Post autor: Grzegi Siedlce » sob kwie 22, 2006 17:31

Witam mam drobny nurtujący mnie problem. Po wymianie Paska Rozrządu zauważyłem iż mój golfik stracił trochę na przyspieszeniu(zaznaczam iż.znaki na pompie,wałku rozrządu,wale korbowym zostały poprawnie ustawione na przyrządach) pomimo iż łatwo i szybko wkręca sie w obroty to jakośnie czuje dobrego przyspieszenia,a może tak mi sie tylko wydaje. Domyślam sie że chyba trzeba ustawić kąt wtrysku :( prosze o pomoc. dodam iż zatankowałem ostatnio niezbyt pewnego paliwa. :chytry:



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz kwie 23, 2006 14:21

Moze zatankuj porzadny fuel i zobacz jak bedzie jezdzil... moze przed wymiana byl inaczej ustawiony i dlatego jest problem z przyspieszeniem... ja tak mialem... rozrzad byl zle ustawiony i jeden zabek... silnik nie mial dolu ale gora byla ekstra... ustawilem wszystko git i dol jest super ale gora dostala zadyszki :)



wiercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 21:32
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: wiercik » ndz kwie 23, 2006 17:00

W AAZ nie ustawia sie kata wtrysku, zalej pozadna rope.


[img]http://www.wiercik.neostrada.pl/robal.gif[/img]

barca90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob lis 26, 2005 11:46
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: barca90 » pn kwie 24, 2006 15:42

wiercik pisze:W AAZ nie ustawia sie kata wtrysku
Ciekaw kto Ci powiedział że sie nie ustawia kąta wtrysku? Jak najbardziej sie ustawia. Grzegi SIedlce zalej autko dobrą ropką a jak nie pomoże to odwiedz mechanika i niech sprawdzi kąt wtrysku.Miałem podobnie. U mnie pomogło ustawienie kąta. Zrywa jak szalony.



wiercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 21:32
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: wiercik » pn kwie 24, 2006 22:27

No skoro tak twierdzisz. Ja pytalem kilku pompiarzy jak to jest i kazdy mi odpowiedzial to samo. Jeden wykrecil nawet wtrysk wlozyl go na jakistam urzadzenie, ktore przepomowuje rope. W AAZ paliwo masz rozproszone, a kat mozna ustawiac w TDI. Mysle, ze fachowcy chyba nie sciemniaja.



pasiak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt paź 14, 2005 20:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: pasiak » wt kwie 25, 2006 06:51

rozbierając klawiature łatwo przestawić o ząbek nawet jeden na pasku pompę czy wałek i braki mocy gotowe a nie daj Boże o jakieś pechowe 4 czy 5 wówczas widmo spotkania tłoka z zaworami bliskie jest jak nigdy. Pompa przestawiona wiercik o jeden ząbek paska tłoczy już w "innym kącie" paliwo, a paliwo rozproszone masz bo to wtryskiwacz czopikowy jednosprężynowy :bigok: W TDI są wielootworkowe dwusprężynowe wtryskiwacze :P


Był passat jest volvo i jeden i drugi ma w znaczku V

barca90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob lis 26, 2005 11:46
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: barca90 » wt kwie 25, 2006 08:19

wiercik pisze:a kat mozna ustawiac w TDI. Mysle, ze fachowcy chyba nie sciemniaja.
Nie będe sie sprzeczał z tobą ale ja widziałem jak gość mi ustawiał kąt. W AAZ kąt ustawia sie przez przesunięcie pompy wtryskowej.



Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » ndz maja 21, 2006 22:59

Co ciekawe. moje pogorszenie osiągów spowodowane było tym ze po wymianie paska rozrządu zapomniałem podłączyć węzyka od turbinki do pompy wtryskowej :) w sumie w fotel mnie nie wgniata ,ale przyspieszenie to on ma. Zresztąco tu wymagać od 75 konnego Diesla..... :bajer: A jak jest z osiągami waszych Turbo Diesli koledzy ??



Awatar użytkownika
szerszeniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 21:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: szerszeniak » ndz maja 21, 2006 23:08

my je poprawiamy a z twojego silnika 90km zrobic to tylko chwila pracy


sprzedam pompe wtryskową 1,6TD silnik SB
felgi 15" BBS i całe auto http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1942956

dominik_pk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 15, 2006 11:36
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: dominik_pk » ndz maja 21, 2006 23:10

Tak się niepozornie wtrącę, ale wydaje mi się, że w AAZ ustawia się kąt wtrysku, bo kolega miał podobny problem pompiarz mu ustawił kąt wtrysku do symbolu silnika i auto starsznie osłąbło, a niby pompiarz dobry, znany itp., ale że się to koledznie nie podobało a tamten gość się zapierał, że zrobił wszytko ok, to pojechał do innego mechanika i co się okazało?? Ze w AAZ są podbno 2 rodzaje pomp wtryskowych i trzeba ustawiać parametry do pompy, a nie do symbolu silnika, a co za tym idzie, że ten pan, którego wsyztscy w moim mieście nazywają "pompiarzem" w rzeczywistości nim nie jest bo nie sprawdził sobie najprostszej rzeczy, czyli tabliczki BOSCHA na pompie.


Dominik Stawarz

Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » pn maja 22, 2006 10:47

szerszeniak pisze:my je poprawiamy a z twojego silnika 90km zrobic to tylko chwila pracy
Chyba już było to ze 100 razy ale ja w dalszym ciagu nie jestem przekonany ze da sie to zrobic szybko i bezpiecznie w autku z przebiegiam 250 000 km (jak u mnie). Napisz kilka raz co i jak.


mam kilka części z szyberdachu do MK3. tel. 502404567

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pn maja 22, 2006 15:45

hehe no pewnie, ze wcale nie musi to byc bezpieczne. wszystko zalezy jak autko bylo eksploatowane. jesli bylo na nie dmuchane i chuchane, dobry olej, paliwo, filtry, jazda delikatna, itd. to raczej nie bedzie problemow z silnikiem, choc przebieg juz sluszny. no ale to VW wiec powinien zniesc maly tuning :D


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » pn maja 22, 2006 18:32

No dobra fajnie ale co macie na myśli z tym tuningiem ??



Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » pn maja 22, 2006 19:04

Zwiekszenie cisnienia doładowania, dawki paliwa, zrobienie wydechu, intercooler,
Co do pomp było ich znacznie wiecej niz 2 rodzaje... chocby pompy takie jak moja gdzie nie ma membrany i podłaczenia od turbo do pompy, pompy z ta membrana ale recznym "saniem" (wiem ze to nie sanie tylko cos co podnosi obroty w zime i ułatwia odpalenie nie wiem jak sie nazywa) byy tez pompy z elektrycznym pseudo saniem.... to juz sa chocby 3...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 191 gości