Uszczelka pod głowicą ???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dafr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt mar 17, 2009 20:09
Lokalizacja: Mosina

Uszczelka pod głowicą ???

Post autor: dafr » czw mar 22, 2012 15:40

witam
Od jakiegoś czasu męczę się z twardymi wężami chłodnicy, wszystko zaczęło się od testu na banie ile pociągnie :banghead: podczas testu nic się nie działo po zjechaniu z autostrady przejechalem jeszscze kilka km i podjechałem pod market tam stałem i chłodziłem autko po 5 minutach zgsiałem i poszedłem na zakupy jak wróciłem zauważyłem mega plamę pod autem okazało się że płyn chłodniczy zniknął więc dolałem ok 2 litry i pojechałem myśląc że problem z głowy ale po pewnym czasie okazało podczas rutynowej kontroli że węże mam twarde jak diabli a płyn ze zbiorniczka znów zniknął więc podjechałem do mechanika i okazało się że pompa wody puszcza wszystko wokół niej było mokre więc poszła do wymiany a że zbliżał się rozrząd to też wymieniłem, po wyminie okazało się że płyn przestał uciekać ale węże nadal twarde, wymieniłem korek i nic, myślę czy sprawdzić cisnienie w układzie ale wydaję mi się że to tylko formalność bo jak dla mnie to ciśnienie jest za duże bo miałem okazje porównać z innym gofikem, dodam że autko cały czas chodzi ok, zbiera się dobrze, pali na dotyk, raz na jakiś czas zadymi jak zapali, w zbiorniczku czysto, termostat wg mechanika ok. Liczę na jakieś sugestie jak pozbyc się tego cisnienia w wężach :-( czy dawac auto na robienie uszczelki pod glowicą
pozdrawiam



Awatar użytkownika
W&M-PITER
niskamiska.pl
niskamiska.pl
Posty: 510
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:04
Lokalizacja: Olsztyn

Uszczelka pod głowicą ???

Post autor: W&M-PITER » czw mar 22, 2012 18:37

to raczej nie będzie uszczelka pod głowicą ,jak to by była uszczelka to kompresja by tak dmuchała w układ chłodzenia tak że płyn chłodniczy by korkiem wysadzało takie moje zdanie ,zrób test : na zimnym zgaszonym silniku odkręć korek zobacz stan płynu potem odpal auto rozgrzej porządnie i zobacz czy pozim płynu się nie podnosi


SPRZEDAM RADIO GAMMA V + ODTWARZACZ CD STAN BDB + kostka na wyjście do wzmacniacza
Sprzedam Tanio : BRA Golf IV Boczki czarne bez elektryki 5d stan idealny
:dzida: :dzida: :dzida: :dzida: :dzida:

dafr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt mar 17, 2009 20:09
Lokalizacja: Mosina

Uszczelka pod głowicą ???

Post autor: dafr » czw mar 22, 2012 20:43

zauważyłem że właśnie jak zapalę auto bez znaczenia czy na postoju czy podczas jazdy płyn chłodniczy jest wciskany w zbiorniczek to znaczy wygląda jakby ubywało go ale jak odkręcę korek to stan się podnosi do stanu sprzed zapalenia auta ;/



_model_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 07:57
Lokalizacja: Toruń / Osiek nad Wisłą
Auto: Skoda Rapid Liftback 1,0TSI 110KM MY2019
Silnik: DKRC
Kontakt:

Uszczelka pod głowicą ???

Post autor: _model_ » pt mar 23, 2012 09:19

Miałem to samo w swoim AAZ'cie węże były twarde jak kamień. No to darcie czapy i obadanie uszczelki i głowicy. Na głowicy zero śladów uszkodzeń i co najlepsze uszczelka wyglądała jak nowa (była metalowa), nigdzie śladu uszkodzenia czy jakiegokolwiek przedmuchu. No ale dałem nową uszczelkę i jak ręką odjął. Więc kolego czapa w górę, nowa uszczelka i pewnie będzie gitara...


Skoda Rapid Liftback 1,0TSI MY 2019, Ambition+Audio+Sunset

Awatar użytkownika
rybaka669
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 12:43
Lokalizacja: LJA
Kontakt:

Uszczelka pod głowicą ???

Post autor: rybaka669 » pt mar 23, 2012 11:42

kolego W&M-PITER a co bedzie jak okaze sie ze płyn sie podnosi do góry?



Awatar użytkownika
W&M-PITER
niskamiska.pl
niskamiska.pl
Posty: 510
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:04
Lokalizacja: Olsztyn

Uszczelka pod głowicą ???

Post autor: W&M-PITER » sob mar 24, 2012 09:52

wtedy to bankowo uszczelka lub pęknięta głowica co bardzo mało prawdopodobne


SPRZEDAM RADIO GAMMA V + ODTWARZACZ CD STAN BDB + kostka na wyjście do wzmacniacza
Sprzedam Tanio : BRA Golf IV Boczki czarne bez elektryki 5d stan idealny
:dzida: :dzida: :dzida: :dzida: :dzida:

dafr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt mar 17, 2009 20:09
Lokalizacja: Mosina

Uszczelka pod głowicą ???

Post autor: dafr » śr mar 28, 2012 14:13

witam, of kilku dni testuje auto I oto moje spostrzezenia: bez wzgledu na to czy auto gonie czy jade spokojnie to weze sa tak samo twarde, za kazdym razem plyn jest wciskany w zbiorniczek, plynu nie ubywa, jak auto postoi calą noc to jak odkrecam korek to slysze i czuje taki strzal w korku, jak auto jest nagrzane i przegazuje auto to noc nie bulgocze, wiec mysle czy jednak nie zmienic korka na ori, tylko nie wiem kto robil korek. stworze tez zestaw do pomiaru cisnienia w układzie chlodzenia, wiem se cisnienie powinno byc od 1.25-1.5 tylko jaka miara bar czy atm ? licze na jakies sugestie. slyszalem o mechaniku w poznaniu kolo r.starołęka ktory rzekomo jest dobrym diagnosta czy ktos moze się wypowiedziec na jego temat lub polecic kogos kto mi powie o co chodzi z tymi wezami. Pozdrawiam



fredekostrowiec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt mar 20, 2012 18:00

Uszczelka pod głowicą ???

Post autor: fredekostrowiec » sob kwie 07, 2012 19:22

kolego według mnie uszczelka głowicy do wymiany, sprawdz czy nie wyrzuca płynu przez przelew zbiorniczka i zwróć uwagę na to czy w nagrzewnicy nie bulgocze płyn ( objawy twardych węży wskazują na uszczelkę i dostawanie się spalin do układu chłodzenia, miałem podobne objawy w moim pasku )



Awatar użytkownika
ozyrysh
kieroVWca boroVWca
kieroVWca boroVWca
Posty: 689
Rejestracja: sob mar 13, 2010 20:50
Lokalizacja: Niedźwiedź
Kontakt:

Uszczelka pod głowicą ???

Post autor: ozyrysh » sob kwie 07, 2012 22:48

ja również obstawiam uszczelkę pod głowicą, u mnie był jeszcze taki objaw że jak pogoniłem auto autostradą to bez klimy było ok a jak klima włączona to przy deptaniu po ok 50 km wywalało mi płyn i musialem dolać i jechać dalej
aż któregoś dnia ciśnienie było tak duże że któryś z wężyków pekł i chłodzenia ot tak nie było :? wymieniłem uszczelkę pod czapką i teraz zrobiłem już ok 15 tys i jest wszystko w porządku a co do węży teraz są cały czas miękkie czy zimny czy gorący.



dafr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt mar 17, 2009 20:09
Lokalizacja: Mosina

Uszczelka pod głowicą ???

Post autor: dafr » śr kwie 11, 2012 10:29

dziekuję wszystkim za zainteresowanie się moim problemem, zdecydowałem się na wymianę uszczelki jednak chciałbym zapytać co tam jeszcze trzeba wymienić przy przebiegu 300 000 km, widziałem kiedyś jakąś post w którym byli to ładnie omówione ale teraz nie mogę go odnaleźć więc jesli ktos mógłby napisać co trzeba zrobić wraz z wymianą uszczelki to byłbym wdzięczny, wiem że trzeba wymienić uszczelniacze i prowadnice, proszę o pomoc



dafr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt mar 17, 2009 20:09
Lokalizacja: Mosina

Uszczelka pod głowicą ???

Post autor: dafr » śr kwie 11, 2012 10:29

dziekuję wszystkim za zainteresowanie się moim problemem, zdecydowałem się na wymianę uszczelki jednak chciałbym zapytać co tam jeszcze trzeba wymienić przy przebiegu 300 000 km, widziałem kiedyś jakąś post w którym byli to ładnie omówione ale teraz nie mogę go odnaleźć więc jesli ktos mógłby napisać co trzeba zrobić wraz z wymianą uszczelki to byłbym wdzięczny, wiem że trzeba wymienić uszczelniacze i prowadnice, proszę o pomoc



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Uszczelka pod głowicą ???

Post autor: Fahoo » czw kwie 12, 2012 06:38

najwazniejsze to:
-użyć nowych śrub do głowicy
-uszczelka erling-tyle samo karbów co oryginalnie zdjęta z silnika-nie kombinować z odprężeniami :hmm:
-wymienic uszczelniacze i sprawdzić luz na prowadnicach zaworowych
-wymienić popychacze
-dotrzeć zawory
-splanowac głowice

aha do asv nie kupisz uszczelki dekla zaworów wiec warto złozyć to na mase uszczelniajaca
koszt 500-700zl na gotowo


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Uszczelka pod głowicą ???

Post autor: przemlin » czw kwie 19, 2012 11:38

dafr, jak bedziesz wymieniał uszczelkę to sprawdź chłodnice ..., czy ma odpowiednią drożności , powinna mieć swobodny przepływ, to chłodnica właśnie może być przyczyną .



dafr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt mar 17, 2009 20:09
Lokalizacja: Mosina

Uszczelka pod głowicą ???

Post autor: dafr » sob kwie 28, 2012 15:36

witam kolega fahoo napisał że koszt to 500-700 zł a mi mechanik wyliczył koszt robocizny 400-500 zł plus około 700-800 zł na głowice tzn w skład głowicy wchodzą elementy wymienione w poście powyżej. Czy to mi się opłaca ?? czy nie lepiej poszukać innej głowicy na allegro po regeneracji. i jakie glowice posuja do asv to znaczy od jakich modeli ? Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 160 gości