AAZ zle odpala zimny po kilku godz stania. FILMIKI

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
xxxMODZELxxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn lis 30, 2009 09:01
Lokalizacja: Ełk [NEL]

AAZ zle odpala zimny po kilku godz stania. FILMIKI

Post autor: xxxMODZELxxx » czw mar 15, 2012 14:31

Witam w zwiazku z tym ze nie znalazlem dokladnej odp na forum i wydalem na golfa wiecej niz Pudzianowski na suplementy, zakladam nowy temat.

Golf 1995r 1.9TD AAZ. Silnik jest ok. 2 lat po generalnym remoncie. rozrzad wymieniony swiece sprawdzone i odpala tak: " onclick="window.open(this.href);return false;
Widac jak lapie odrazu ale sie dusi i dymi na siwo. Trwalo to kilka minut mozna bylo gazowac i cudowac ale nic to nie dawalo.

Pojechalem do innego mechanika wymienil filr paliwa, przewody paliwowe i ustawil pompe wtryskowa. Kreci prawie lapie ale nie moze zalapac: " onclick="window.open(this.href);return false;
Podczas krecenia dymi na czarno. Jak juz zalapie to chodzi rowno i nie dymi. Nie wiem co mu jest akumulator dobry, rozrusznik po regeneracji z 2 tyg temu, filtry niedawno wymieniane. Nie ma powietrza w przewodach przed pompa wstawiony zaworek zeby nie cofalo paliwa. Cieply silnik lub po kilku godz stania odpala bez problemu. Postoi noc i dalej to samo.

Pomocy i dzieki za zainteresowanie tematem. Czekam na dzien kiedy bedzie palil na dotyk:)


Szerokiej drogi? Dzięki, ale wąską też dojadę:)

Awatar użytkownika
IRAS AAZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:58
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie CSE
Kontakt:

AAZ zle odpala zimny po kilku godz stania. FILMIKI

Post autor: IRAS AAZ » czw mar 15, 2012 17:41

Powietrza napewno nie ma? A jaka mesz pompe? Bo mój brat ma tez 95 r i ma jakies czujniki w powpie od kata wtrysku czy cos tam i tez przy odpaleniu zrywa sie tak jak twój tylko mniej ale te same objawy. Mysle ze to cos te pompy sa nie chalo? I jekie masz ssanie? Podaj najlepiej foto pompy.


Aktualnie skoda ale golfik w pamięci

Awatar użytkownika
xxxMODZELxxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn lis 30, 2009 09:01
Lokalizacja: Ełk [NEL]

AAZ zle odpala zimny po kilku godz stania. FILMIKI

Post autor: xxxMODZELxxx » czw mar 15, 2012 18:01

Na pewno nie ma powietrza bo sprawdzalem. Pompa wtryskowa normalna (bost pin mozna wymieniac) ssanie automatyczne, nie mam dzwigni. wczesniej odrazu lapal i nierowno chodzil a teraz odwrotnie nie chce zapalic jak zapali to rowno chodzi juz nie wiem co mu jest :(


Szerokiej drogi? Dzięki, ale wąską też dojadę:)

maciyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pn mar 30, 2009 22:44
Lokalizacja: Brzegi

AAZ zle odpala zimny po kilku godz stania. FILMIKI

Post autor: maciyk » czw mar 15, 2012 18:33

Co ten mechanik ustawiał w pompie wtryskowej, rozrząd masz dobrze ustawiony, może też ścinać klina na wale



Awatar użytkownika
xxxMODZELxxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn lis 30, 2009 09:01
Lokalizacja: Ełk [NEL]

AAZ zle odpala zimny po kilku godz stania. FILMIKI

Post autor: xxxMODZELxxx » czw mar 15, 2012 18:39

Na pewno ustawial obroty bo wczesniej za wysokie byly, klin mialem szlifowany i kolo pasowe nie lata zreszta uwazam na to bo wymusilo remont silnika ale to stare dzieje.


Szerokiej drogi? Dzięki, ale wąską też dojadę:)

Awatar użytkownika
IRAS AAZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:58
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie CSE
Kontakt:

AAZ zle odpala zimny po kilku godz stania. FILMIKI

Post autor: IRAS AAZ » czw mar 15, 2012 19:19

To jak masz ssanie automatyczne to nie masz normalnej pompy.Dawaj foto pompy


Aktualnie skoda ale golfik w pamięci

arwam

AAZ zle odpala zimny po kilku godz stania. FILMIKI

Post autor: arwam » czw mar 15, 2012 21:01

sprawdź czy świece nie są spalone i czy bezpiecznik świec nie jest spalony, oraz czy świece otrzymują prąd.
ewentualnie jak tu jest w porządku to zasil pompę w paliwo wprost z bańki i będziesz wiedział. czy to nie jest wina zatkanego filtra itp. jak już odpali i sięnagrzeje nie masz problemów z mocą?



Awatar użytkownika
powertrain
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob cze 02, 2007 17:58
Lokalizacja: bielsko biała

AAZ zle odpala zimny po kilku godz stania. FILMIKI

Post autor: powertrain » czw mar 15, 2012 21:26

mi to wygląda na brak wyciagniętego przyspieszacza ,a jak jest automaczne to coś padło w pompie.... albo świece nie grzeją wszystkie,AAZ ma grzanie wstępne po zamknięciu drzwi kierowcy,sprawdż po dłuzszym postoju najlepiej rano czy przy zamknięciu drzwi kierowcy przygasa światełko albo jeszcze inaczej otwórz drzwi i niciśnij ten wł na słupku co niby zapala światełko w środku po otwarciu drzwi ale w naszych gofrach też włącza grzanie wstępne.jak nie będzie słychać pstrykniecia przekaznika czyli nie grzeją i mógł paść modół taki czarny pod maską za akumulatorem i on moze powodwać takie fazy.Mogły też paść końcówki wtryskiwaczy i sie zwieszaja na zimnym i nie równo przez to pracuje,a siwy dym to nie spalona ropka ktorej nagle jest za duzo w komorze
dodam jeszcze że mam podobne jaja przy zapalaniu zimnego silnika tak od plus 5 do temp minusowych ale jak wyciagne przyspieszacz to problem znika, a grzanie wstępne u mnie raz działa raz nie,moze tez mam padnięty modół,wklej foto pompy



arwam

AAZ zle odpala zimny po kilku godz stania. FILMIKI

Post autor: arwam » czw mar 15, 2012 21:57

powertrain pisze:mi to wygląda na brak wyciagniętego przyspieszacza
przy tych temp nie ma to znaczenia jak jest dobrze poskładany i ustawiony. to nie jest odprężony silnik



Awatar użytkownika
xxxMODZELxxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn lis 30, 2009 09:01
Lokalizacja: Ełk [NEL]

AAZ zle odpala zimny po kilku godz stania. FILMIKI

Post autor: xxxMODZELxxx » pt mar 16, 2012 08:45

arwam pisze: zasil pompę w paliwo wprost z bańki i będziesz wiedział. czy to nie jest wina zatkanego filtra itp
Filt paliwa wymienialem z 3 dni temu.

Zaraz pojade postawie na warsztat i sprawdze te swiece. Jak to nie pomoze to chyba tylko w Polske i szukac czarodzieja...
arwam pisze:jak już odpali i sięnagrzeje nie masz problemów z mocą?
Jezdzi i przyspiesza normalnie ale V max 135-140 nie wiem czy to max tych silnikow.


Szerokiej drogi? Dzięki, ale wąską też dojadę:)

Awatar użytkownika
xxxMODZELxxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn lis 30, 2009 09:01
Lokalizacja: Ełk [NEL]

AAZ zle odpala zimny po kilku godz stania. FILMIKI

Post autor: xxxMODZELxxx » pt mar 16, 2012 14:05

zdjecia pompy wtryskowej
Wymieniam swiece zarowe zobaczymy co bedzie rano...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0b5 ... 9514a.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8b5 ... 1d596.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/845 ... 7bf9a.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/469 ... 88eda.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Szerokiej drogi? Dzięki, ale wąską też dojadę:)

Awatar użytkownika
IRAS AAZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:58
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie CSE
Kontakt:

Re: AAZ zle odpala zimny po kilku godz stania. FILMIKI

Post autor: IRAS AAZ » pt mar 16, 2012 20:58

arwam pisze:Jezdzi i przyspiesza normalnie ale V max 135-140 nie wiem czy to max tych silnikow.
CO :bajer: mój 180 tyle ze ma gov moda i ic ale jeszcze byn szed wiecej chyba


Aktualnie skoda ale golfik w pamięci

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

AAZ zle odpala zimny po kilku godz stania. FILMIKI

Post autor: Michał_1977 » pt mar 16, 2012 21:14

xxxMODZELxxx pisze:Na pewno ustawial obroty bo wczesniej za wysokie byly
Nikt z Was nie wpadł na pomysł,że mechanik mógł się yebnąć i zmniejszył obroty śrubą dawki?
Zwiększ dawkę i silnik nabierze wigoru.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
IRAS AAZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:58
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie CSE
Kontakt:

AAZ zle odpala zimny po kilku godz stania. FILMIKI

Post autor: IRAS AAZ » pt mar 16, 2012 23:05

No jak idzie tylko 140 to napewno jest cos nie tak. A jak go przegazujesz na postoju to dymi na czarno? Co to za mechanik jakis pewny ?czy adam słodowy


Aktualnie skoda ale golfik w pamięci

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 209 gości