AXR rzuca silnikiem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

adrianek1982
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 14, 2012 22:56
Lokalizacja: Białystok

AXR rzuca silnikiem

Post autor: adrianek1982 » czw mar 15, 2012 00:14

Witam wszystkich kolegow i kolezanki. Jestem u Was nowy, ale obiecuje, ze bede bardzo aktywnie tutaj dzialac. Ogolnie z VW TDI do czynienia mam od kiedy mam "prawko" czyli od 1999r (tata kupil 1.9 TDI 1Z Paska z 96r :D). Ale do rzeczy. Mam wydaje mi sie bardzo powazny problem z moim nabytkiem jakim jest VW GOLF 1.9 TDI AXR 74KW. Wczesniej zawsze mialem TDI VP o ktorych duzo wiem. Do dzis dnia mam Passata 00r AHH TDI, lecz moja wiedza nt. pompek jest znikoma. Dopiero co go osobiscie sprowadzilem z Niemiec. Problem polega na tym ze po rozgrzaniu silnika, wlasciwie jak zlapie tylko temperature zaczyna rzucac ostro silnikiem na boki, jakby mial za chwilke wyskoczyc (przy zimnym czasami tylko rzuci)!!! Dzieje sie tak na postoju bez roznicy czy na jalowym czy na wcisnietym sprzegle z wrzuconym biegiem. Podczas jazdu jest wszystko OK ladnie jezdzi, zero falowania obrotow, dziur w obrotach itp. Kiedy go kupywalem rozgrzalem do 90 i czasami, co jakis byly odczuwalne lekkie drgania (na postoju oczywiscie). Postawilem na wieszak wydechu. Az do dzis!!! Dodam iz auto od przywiezeienia z Niemiec (przyjechalo laweta- przejechalo moze ze 100m wjezdzajac tylko do garazu). Odlaczony byl akumulator bo wymienialem drzwi i przekladalem elektryke bo byly lekko uszkodzone. Po podlaczeniu aku zaczely sie dziac takie fanaberie. Auto ma 140.000km z pelnym serwisem, potwierdzeniami z przegladow TUV itp. Jezdzi na oleju LIQUID MOLY 5W30 i ma 3000 przebiegu na tej oliwie. Pojechalem na kompa (najnowszy BOSCH) wszystko idealnie, pompki tj trzeba, wszystkie czujniki pokazywaly wartosci idealnie, zero bledow procz jednego. Przeplywomierz zawyza wartosci X4 czyli az na 800. Po wyjeciu i przeczyszczeniu przeplywki przez magika zeszlo na 700 i przez 10 sek. nie telepalo motorem. Aha i do wymiany mam tez czujnik kata skretu (pali sie kontrolka ESP, co uwazam nie ma nic wspolnego z drgawkami, chyba ze jakies przebicie jest???) Chlopaki sie znaja naprawde dobrze na robocie. Stwierdzono (bez sciagania pokrywy zaworow), iz wytarty jest walek temu tak szarpie silnikiem. Wykluczono dwumase itp.

I tu moje pytanie do Was:
- czy uszkodzony przeplywomierz moze byc sprawca takich zamieszek i czy ktos mial podobnie i z tego wyszedl??
- czy ktos mial podobne objawy przy tym silniku i znich wyszedl bez wymiany walka i popychaczy (szukalem duzo na forum i sie nie doszukalem)???
- czy sadzicie iz naprawde wytarl sie walek przy 140.000km (rozrzad robiony przy 109.000)???
- czy macie jakies inne pomysly co i jak??

Powiem szczerze ze przeraza mnie naprawa tego walka i wsadzenie w auto okolo 2000zl, bo kupujac go zaplacilem wiecej u Gebelsa majac wielka nadzieje ze bedzie z nim na dluzszy czas wszystko OK.
Bardzo prosze o powazne potraktowanie tematu i odpowiedzi, podpowiedzi.
Z gory dziekuje adrianek1982



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

AXR rzuca silnikiem POMOCY powazna sprawa

Post autor: szysz61 » czw mar 15, 2012 00:34

Może to coś pomoże:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=80&t=354401" onclick="window.open(this.href);return false;



adrianek1982
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 14, 2012 22:56
Lokalizacja: Białystok

AXR rzuca silnikiem POMOCY powazna sprawa

Post autor: adrianek1982 » czw mar 15, 2012 00:41

wyskakuje niestety ze temat nie istnieje, jesli cos wiesz nt moich objawow prosze napisz badz wyslij priv. Dziekuje.



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

AXR rzuca silnikiem POMOCY powazna sprawa

Post autor: szysz61 » czw mar 15, 2012 00:50

W temacie jest napisane, że przyczyną telepania silników AXR może być chłodnica recyrkulacji spalin.
Winny może być także tłumik drgań koła pasowego przy wale napędowym. Aby go sprawdzić należy włączyć klimatyzację i jeżeli to jego wina drgania powinny ustać.
Gdzieś wyczytałem też, że jeśli pojawia się szarpanie i zapala się ESP, należy zerknąć na wiązkę pompowtrysków.



adrianek1982
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 14, 2012 22:56
Lokalizacja: Białystok

Re: AXR rzuca silnikiem POMOCY powazna sprawa

Post autor: adrianek1982 » czw mar 15, 2012 01:54

Dzieki serdeczne, jutro sprawdze i napisze co i jak. Czekam na dalsze podpowiedzi. Pozdrawiam



adrianek1982
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 14, 2012 22:56
Lokalizacja: Białystok

AXR rzuca silnikiem

Post autor: adrianek1982 » sob mar 17, 2012 17:32

Sprawdzilem chlodniczke spalin i egr (przeczyszczone), wymienilem przeplywke, sprawdzone doloty itp i problem nadal istnieje. Czy ktos mial podobny problem? Czy ktos potrafi cos doradzic?



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

AXR rzuca silnikiem

Post autor: krzycho85 » sob mar 17, 2012 18:30

Postaraj sie zrobić logi i wrzuć na forum. Może coś sie wypatrzy.
Miałem taki przypadek w golfie znajomego, też AXR. Ale u niego jak sie rozgrzał to korekcje rosły. Wymiana uszczelek na pompkach pomogła.



Awatar użytkownika
pawel8114
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt mar 05, 2010 20:20
Lokalizacja: BI/ BBI

AXR rzuca silnikiem

Post autor: pawel8114 » sob mar 17, 2012 18:58

Witam kolege :)
A ja obstawiam wiazke elektryczna Pompowtryskiwaczy :chytry: Przerabialem temat :jezor:
Mowisz ze sprawdzales bloki wartosci mierzony pompek?? Kiedy byly sprawdzane , jak wlasnie telapało silnikiem?? Kolego podepnij VAS , VAG i sprawdz pompki, jak bedzie nierówno pracowal, a takze na zimnym silniku.Problem tkwi w kostkach podlaczenia pompek, na cieplym niema dobrego polaczenia.

Ale najwazniejsza jest diagnoza kompem


Obrazek

Nowe cześci samochodowe ,Warsztat ,Mechanika ,Diagnostyka grupa VAG i inne ,niskie ceny,rabaty , Bielsk Podlaski i okolice
tel 514 283 078 Paweł

http://olx.pl/oferta/vag-auto-serwis-bi ... 6ytV3.html

sylweks5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr paź 12, 2011 20:19

AXR rzuca silnikiem

Post autor: sylweks5 » sob mar 17, 2012 20:20

Ja też mam problem z moim Golfem AXR, od pewnego czasu zaczęły mi się problemy, szczególnie zaraz po odpaleniu z 2-3min. Podjechałem do mechanika i okazało sie, że coś niedobrego dzieję się z 3 i 4 pompowtryskiem :/ Zalecił kupno lepszego paliwa, niżeli standardowe i wlewkę oleju mineralnego na bak paliwa. Moje pytanie, czy może jakiś się osad zebrał w pompowtryskach i jak to najlepiej udrożnić i ile tego oleju wlać ? Bo jakoś wyleciało mi z głowy zapytać ile wlać oleju, by nie przesadzić .



adrianek1982
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 14, 2012 22:56
Lokalizacja: Białystok

AXR rzuca silnikiem

Post autor: adrianek1982 » ndz mar 18, 2012 19:05

Dzieki koledzy za podpowiedzi, tez myslalem o tej wiazce od pompek. Paliwo ostatnio zalalem shell v power i dodalem uszlachetniacz do pompowtryskow stp i zero zmiany. Zauwazylem, ze kiedy szarpie silnikiem rzygasa minimalnie FIS co jakis czas chyba bedzie cos w elektryce. Pozdrawiam bede informowal na biezaco. :okej:



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

AXR rzuca silnikiem

Post autor: krzycho85 » ndz mar 18, 2012 19:09

Sprawdź masę na silniku i na nadwoziu.



adrianek1982
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 14, 2012 22:56
Lokalizacja: Białystok

AXR rzuca silnikiem

Post autor: adrianek1982 » pn mar 19, 2012 21:29

Listwa sprawdzona OK, masa wszystko OK. Bylem dzis u elektryka i powiedzial ze to najprawdopodobniej wina wtrysku. Ze gniazdo wytarlo sie badz cos z jednym z wtryskow. Czy przy takim uszkodzeniu wystepowallyby takie objawy. Auto idealnie odpala i nic nie szarpie podczas jazdy. Co uwazacie koledzy???



Awatar użytkownika
pawel8114
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt mar 05, 2010 20:20
Lokalizacja: BI/ BBI

AXR rzuca silnikiem

Post autor: pawel8114 » pn mar 19, 2012 23:24

Powiedz kolego jak sprawdzal ci ta wiazke od pompowtrysków??? druga sprawa, sprawdzales wtryski jak pracuje poprawnie i jak rzuca silnikiem?? Inaczej to wrozenie z fusow puki niepodepniesz kompa i niesprawdzisz .


Obrazek

Nowe cześci samochodowe ,Warsztat ,Mechanika ,Diagnostyka grupa VAG i inne ,niskie ceny,rabaty , Bielsk Podlaski i okolice
tel 514 283 078 Paweł

http://olx.pl/oferta/vag-auto-serwis-bi ... 6ytV3.html

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

AXR rzuca silnikiem

Post autor: Haki » pn mar 19, 2012 23:57

VAG - grupa 23 i zrobienie BIP-ów pompek ... + wiązka na podmianę ...

zerknij w temacik http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=237928" onclick="window.open(this.href);return false; + http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 62&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości