[MK IV 99r ALH] Problem z odpaleniem. Chyba przekaźnik 109.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
n0th
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt cze 05, 2007 21:17
Lokalizacja: Trójmiasto / Mrągowo

[MK IV 99r ALH] Problem z odpaleniem. Chyba przekaźnik 109.

Post autor: n0th » czw mar 01, 2012 20:22

Witam,

od kilku dni mam problem z odpaleniem auta.

Auto zostało kupione 3 tygodnie temu. Wiedziałem, że muszę zabrać się za rozrusznik, ponieważ czasami się zawieszał. 2 dni temu po zgaszeniu auta nie mogę go odpalić.
Rozrusznik kręci, kontrolki świec działają jak należy.

Początkowo twierdziłem, że to rozrusznik, ponieważ było słychać bendiks. Po przegrzebaniu forum, doczytałem się o przekaźniku 109.
Dzisiaj sprawdziłem czy jest prąd na zaworze N109 po przekręceniu stacyjki. Po sprawdzeniu miernikiem mogłem zauważyć, że nie ma napięcia na zaworze. Prąd był za to na kablu zasilającym zawór.

Tak czy inaczej postanowiłem podpiąć zawór na krótko. Po tej operacji auto odpaliło.
Rozkręciłem tapicerkę, wyciągnąłem przekaźnik 109.
Chciałem się zabrać za przelutowanie styków, ale po rozebraniu go, stwierdziłem, że jest on inny niż ten, który przewija się przez kilka wątków na forum.
Z tego co się doczytałem są 2 rodzaje przekaźników: 1J0 906 381 A lub 357 906 381A. Ja posiadam 1J0 906 381 A.
Przekaźnik 357 906 381A: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=409329" onclick="window.open(this.href);return false;

Moje pytanie, jak zabrać się do przelutowania go, skoro nie posiada on płytki drukowanej? Jest tylko cewka.

Co więcej, czy to on jest przyczyną? Z tego co czytałem, jeżeli przekaźnik jest walnięty to nie świeci się kontrolka od świec żarowych, bądz świeci ale słabo - u mnie jest ok.

Golf mk4, 99r, 1.9 TDI, ALH

Wrzucam kilka zdjęć przekaźnika, przepraszam za jakość, ale nie mam w tej chwili możliwości zrobienia lepszych zdjęć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

MK IV 99r ALH] Problem z odpaleniem. Chyba przekaźnik 109.

Post autor: Haki » czw mar 01, 2012 20:57

Jak jest cewka - to mówiąc wprost - mogła się uwalić ... więc naprawa to nic innego jak jej przewinięcie ,,, sam tego nie zrobisz ... i wydaje mi się ,że lepszym wyborem będzie znalezienie sprawnego 109 .. jak zabawa z tym ....

Często na szrotach siedzą 109 itp przekaźniki w autkach ,,,, niby idziesz popatrzeć i ciach ... 109 w dłoni ... reszty chyba nie muszę dopowiadać :bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
n0th
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt cze 05, 2007 21:17
Lokalizacja: Trójmiasto / Mrągowo

[MK IV 99r ALH] Problem z odpaleniem. Chyba przekaźnik 109.

Post autor: n0th » czw mar 01, 2012 21:04

Intryguje mnie tylko fakt, że świeci się kontrolka od świec, czy tak też może być?
Jaki prąd powinien być na kablu do zaworu N109? U mnie przy włączonym zapłonie pokazało od 7 do 8.
Chciałbym też sprawdzić "na krótko" czy przekaźnik działa. Wychodzą z niego 4 "nóżki": 85, 87, 30, jedna nie opisana. Który jest od czego?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[MK IV 99r ALH] Problem z odpaleniem. Chyba przekaźnik 109.

Post autor: Haki » czw mar 01, 2012 23:35

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=273388" onclick="window.open(this.href);return false;


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości