Golf IV ahf wessał olej Turbina???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maks149
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: sob lis 07, 2009 20:37
Lokalizacja: Lubatowa (RKR)

Golf IV ahf wessał olej Turbina???

Post autor: maks149 » śr lut 15, 2012 19:36

Witam!
Mam problem mój ahf wessał olej POMOCY!!!!
Podczas jazdy do pracy trasa około 20km wjechałem w zaspę i żeby z niej wyjechać musiałem go troszkę pokręcić do 4tyś po wyjechaniu zgasł i nie moglem go odpalić zaaplikowałem samostarta i odpalił(wcześniej nie miałem problemu z odpalaniem) , od razu pojechałem do znajomego mechanika okolo 1km i po dojechaniu zapaliła się kontrolka oleju zgasiłem silnik i zaraz zobaczyłem że na bagnecie niema ani grama oleju chciałem zapalić silnik ale :ass: po odpięciu węży od turbiny przez mechanika (niewiem jakich) odpalił bez problemu, co to może być czy szykować się na kupno nowej turbiny czy może macie inne sugestie POMOCY!!!

Dodam jeszcze że nie dymił wcale oleju nie ubywało turbina ciągła od 2 tyś a dziś :ass:

Szukałem w szukajce i nie znalazłem posta żeby był przypadek podobny do mojego

POMOCY!!!


Audi A4 1.9 TDi BKE + 145km

DaVincI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pn cze 06, 2011 18:20
Lokalizacja: Pyrzowice(blisko lotniska)

Golf IV ahf wessał olej Turbina???

Post autor: DaVincI » śr lut 15, 2012 19:58

jak by turbina wessala ci olej to wg bys nie pojechal tym autem.Raczej to nie ona skoro nie kopcil ci.Moze uszkodziles miske i olej zwiał:P ciezko powiedzec bez ogledzin:P pozatym jesli to jednak turbina padla przez co moze ci nie odpalac to warto by sie jej przyjrzeć i rozebrac ją.Sprawdz jak wirniki sie zachowują czy nie mają luzu no mozna tez sprawdzic lopatki w srodku turbiny.


Od pasji zaczyna się wszystko!

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Golf IV ahf wessał olej Turbina???

Post autor: Haki » śr lut 15, 2012 20:05

DaVincI pisze:j to warto by sie jej przyjrzeć i rozebrac ją.Sprawdz jak wirniki sie zachowują czy nie mają luzu no mozna tez sprawdzic lopatki w srodku turbiny.
Tyle ,że tego zwykły mechanik nie powinien się nawet podejmować ... jak nie ma sprzętu , wiedzy na temat turbin , ich naprawy - regeneracji , wyważania etc ....

Jak auto u niego stoi to już pewnie znalazł - napisałeś ,że w zaspę się wbiłeś = z przodu w TDI od strony pasażera jest IC --- może on dostał


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14133
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Golf IV ahf wessał olej Turbina???

Post autor: Michał_1977 » śr lut 15, 2012 20:08

Jakby turbina podała olej na tłoki,to już nie miałbyś silnika.
DaVincI pisze:Moze uszkodziles miske
Może być,ale miałem ostatnio kilka przypadków zamarzniętych odm przez co silnik został wyrzucony z silnika bagnetem,słabą uszczelką nad głowicą lub słabym uszczelniaczem.Zrób oględziny silnika z dołu (i nie tylko z dołu),czy nie jest zlany olejem :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Golf IV ahf wessał olej Turbina???

Post autor: italiano_83 » śr lut 15, 2012 20:12

1. Sprawdź czy w układzie doładowania jest olej (turbo ic kolektor dolotowy) nie chodzi o śladowe ilości które tam zawsze są.
2. Sprawdź odmę.
3. Turbo możesz sprawdzić ściągając wąż z części zimnej i możesz złapać za oś - sprawdzić luzy i zobaczyć czy nie wali tam olejem.
4. Nie rozumiem co po piłowałeś do 4000 ... olej się sprawdza po kilkunastu minutach, musi spłynąć, aby właściwie ocenić jego poziom.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
maks149
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: sob lis 07, 2009 20:37
Lokalizacja: Lubatowa (RKR)

Golf IV ahf wessał olej Turbina???

Post autor: maks149 » śr lut 15, 2012 20:42

Italiano_83
źle mnie zrozumiałeś olej sprawdziłem jak dojechałem do mechanika wtedy jechałem najwyżej do 2tys bo warunki na więcej nie pozwalały i po odczekaniu około 5-6 minut na zgaszonym silniku (bo musiałem iść zawołać mechanika)
jutro pojadę do mechanika i sprawdzę co i jak, o ile on już nie sprawdził.
I jeszcze jedno pytanie o tym że turbo puszcza olej do komory spalania wiem, ale czy istnieje możliwość przepompowania go przez turbine do ic ???


Audi A4 1.9 TDi BKE + 145km

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14133
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Golf IV ahf wessał olej Turbina???

Post autor: Michał_1977 » śr lut 15, 2012 20:49

maks149 pisze: o tym że turbo puszcza olej do komory spalania wiem, ale czy istnieje możliwość przepompowania go przez turbine do ic ???
Przez turbo do silnika,to tylko przez IC,ale wtedy na pewno by dymił,a piszesz,że nie dymił


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
maks149
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: sob lis 07, 2009 20:37
Lokalizacja: Lubatowa (RKR)

Golf IV ahf wessał olej Turbina???

Post autor: maks149 » śr lut 15, 2012 22:01

Coś się musiało stać z tym olejem tylko nie wiem gdzie on się dostał i co było przyczyną jego zniknięcia :rozpacz:

A co kolega Haki ma na myśli pisząc że ic dostało???


Audi A4 1.9 TDi BKE + 145km

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14133
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Golf IV ahf wessał olej Turbina???

Post autor: Michał_1977 » śr lut 15, 2012 22:22

maks149 pisze:co było przyczyną jego zniknięcia
Dlatego napisałem Ci,żebyś oglądaną z wszystkich stron silnik,czy olej nie wyciekł z powodu zamarzniętej odmy.Gdy odma zamarza,to komora silnikowa nie ma odpowietrzenia i wywala olej wszystkimi słabymi punktami.
maks149 pisze:co kolega Haki ma na myśli pisząc że ic dostało?
A to,że jak przywaliłeś w zaspę,to mógł ucierpieć,bo jest nisko


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Misio1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 21:10
Lokalizacja: Brzesko

Golf IV ahf wessał olej Turbina???

Post autor: Misio1988 » czw lut 16, 2012 10:34

tak jak kolega powyzej, ostatnio tez mi odma zamarzla i poszlo wszystko przez wydech, olej prawie caly wyplulo, sprawdz odme , jak zamarznieta to przeczysc zalej olejem i zobacz czy ubywa czy nie ;)



DaVincI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pn cze 06, 2011 18:20
Lokalizacja: Pyrzowice(blisko lotniska)

Golf IV ahf wessał olej Turbina???

Post autor: DaVincI » czw lut 16, 2012 17:14

odmy raczej nie przeczysci bo z tego co wiem to odma jest w górnej pokrywie silnika i jej sie nie wyciaga:P dobrym sposobem na odme jest założenie oil cath tank czy jakos tak to sie pisało:P a co do oleju to skoro odma sie zatkała to musiało ci to wypluc gdzies a skoro nie kopcil czyli silnik ani turbina oleju nie przemielila wiec uciekło ci w slabych punktach silnika lub przez ic.Sprawdz wszystko dolkadnie a napewno znajdziesz miejsce wycieku.


Od pasji zaczyna się wszystko!

Misio1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 21:10
Lokalizacja: Brzesko

Golf IV ahf wessał olej Turbina???

Post autor: Misio1988 » pt lut 17, 2012 14:25

jak nie przeczysci jak przeczysci a dokladniej przewody... i w zimie oil catch tank nie jest dobry bo mialem sam i mi przez to zamarzla.. w lecie rewelacyjna sprawa.



Awatar użytkownika
maks149
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: sob lis 07, 2009 20:37
Lokalizacja: Lubatowa (RKR)

Golf IV ahf wessał olej Turbina???

Post autor: maks149 » sob lut 18, 2012 09:19

:rozpacz: Niestety mechanik powiedział że turbina ale jej nie rozkręcał ani nie wyciągną tylko ściągną węża i poruszał łopatkami a ja dalej w to nie wierze że to popsuta turbina bo gdy by mi padła turbina to by kopcił od jakiegoś czasu i później coraz bardziej(chyba że się mylę) a on nic a na dodatek ciągła od 2 tyś , trzeba będzie uważać żeby mnie nie chciał oszukać jeszcze się go zapytam czy wie gdzie się podział olej
I teraz do was pytanie czy turbina mogła gdzieś indziej wywalić olej niż na ic ???
:rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz:


Audi A4 1.9 TDi BKE + 145km

Misio1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 21:10
Lokalizacja: Brzesko

Golf IV ahf wessał olej Turbina???

Post autor: Misio1988 » ndz lut 19, 2012 19:56

do wydechu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości