MK2 GTD pali świece

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
miniekzgr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 13:31
Lokalizacja: GrYfInO

MK2 GTD pali świece

Post autor: miniekzgr » pn lut 06, 2012 15:01

Witam! Jak e temacie.Miałem problemy z odpalaniem.zmieniłem świece bo WSZYSTKIE! były spalone.Dodam,że przehechałem na nich 20 tyś.Założyłen nowe
i po tygodniu jedna już jest spalona..


jest:
mk2 GTD--->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=352523&view=viewpoll
Audi S2 Coupe 3b
Audi S4 B5 2.7 BiT avant
mk3 GTI TDI 20 Jahre--->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=415911
mk2 GTI EDITION ONE

Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

MK2 GTD pali świece

Post autor: ja4rqu » pn lut 06, 2012 16:17

jak masz te świece podłączone? Cała instalacja grzewcza jest zrobiona tak jak ma być? Jak długo grzejesz świece przed odpaleniem? Jaka firma świec?



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: MK2 GTD pali świece

Post autor: Q_mac » pn lut 06, 2012 16:48

Zbieg okoliczności/zła marka świec. Musiałbyś mieć mocno podniesione napięcie by paliło świece w takim tempie, chyba że grzeją cały czas. Taka sytuacja może wystąpić jeśli skleją się styki przekaźnika. Sprawdź czy dochodzi napięcie do świec po odpaleniu i jaki czas tam występuje.



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

MK2 GTD pali świece

Post autor: BENITO » wt lut 07, 2012 12:47

Q_mac, Zapomniałeś o tym, ze istnieje jeszcze bezpiecznik świec w kopułce na grodzi, gdyby grzały zbyt długo to by się przepalił. Ja stawiam po prostu na kiepskie świece ,na rynku krąży mnóstwo podróbek i nawet takie za 50 zł za szt są w stanie spalić się po tygodniu jazdy, zwłaszcza jeśli mówimy o świecach tzw. szybkiego grzania.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Awatar użytkownika
miniekzgr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 13:31
Lokalizacja: GrYfInO

MK2 GTD pali świece

Post autor: miniekzgr » śr lut 08, 2012 10:59

wszystko sprawdzone.Wychodzi na to ,że świece były felerne.Założyłem NGK teraz i zobaczymy jak dalej będzie.


jest:
mk2 GTD--->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=352523&view=viewpoll
Audi S2 Coupe 3b
Audi S4 B5 2.7 BiT avant
mk3 GTI TDI 20 Jahre--->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=415911
mk2 GTI EDITION ONE

Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

MK2 GTD pali świece

Post autor: BENITO » śr lut 08, 2012 13:57

miniekzgr, NGK też jakością nie grzeszą, potrafiły się spalić po 2 tygodniach.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Re: MK2 GTD pali świece

Post autor: karol8114 » śr lut 08, 2012 21:38

A może kolega używał świeć marki "iskra"? Porażka, znam przypadek że spaliły się po kilku dniach. Osobiście polecam BERU



arwam

MK2 GTD pali świece

Post autor: arwam » sob lut 11, 2012 12:52

może też mieć uszkodzony czujnik temp. efekt taki że po każdym uruchomieniu i przednim świece grzeją



Awatar użytkownika
miniekzgr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 13:31
Lokalizacja: GrYfInO

MK2 GTD pali świece

Post autor: miniekzgr » czw sty 10, 2013 20:36

No i powtórka z rozrywki. Swiece wytrzymały 30tyś i znowu szlag trafil wszystkie.Za każdym razem zakładałem NGK.Swiece grzeją mi jakieś 15-20sekund przed uruchomieniem na zimnym.Jak auto jest na garzane nie grzeją wogole.


jest:
mk2 GTD--->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=352523&view=viewpoll
Audi S2 Coupe 3b
Audi S4 B5 2.7 BiT avant
mk3 GTI TDI 20 Jahre--->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=415911
mk2 GTI EDITION ONE

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14131
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

MK2 GTD pali świece

Post autor: Michał_1977 » czw sty 10, 2013 21:34

miniekzgr pisze:Jak auto jest na garzane nie grzeją wogole.
Może tak Ci się tylko wydaje.Kontrolka może i nie świeci,ale świece dogrzewają.
Nagrzej silnik do 90* i wtedy zamień kostki na czujnikach przy głowicy.Jeżeli temperatura na wskaźnik gwałtownie spadnie,to znaczyć będzie,że czujnik jest walnięty i to on "naprawił" świece.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

arwam

MK2 GTD pali świece

Post autor: arwam » pt sty 11, 2013 10:08

Michał_1977, dobrze prawisz ale myślę że nie maęczyć świec. sprawdzić je można wszakże w inny sposób, nagrzać silnik, zgasić i po chwili ponownie włączyć zapłon. jednocześnie obserwując lampkę na suficie, jesli przygaśnie to świece w momencie włączenia zapłonu się włączyły, i wtedy zobaczczyć na tablicy wskaźników czy świeci się kontrolka świec żarowych... jeśli się nie świeci kontrolka a świece grzeją to znaczy że uszkodzony jest przekaźnik sterujący, czyli ten nad skrzynką bezpieczników bo w MK2 z silnikami SB i RA jest osobny przekaźnik sterujący i przekaźnik prądowy na podszybiu.


jeśli świece się włączyły a kontrolka świeci na gorącym sinliku to do zmiany czujnik.


ta instalacja jest wbrew pozorom dośc prosta ale w razie awarii zdiagnozowanie przyczyny może być czasem upierdliwe.




miniekzgr pisze:.Swiece grzeją mi jakieś 15-20sekund przed uruchomieniem na zimnym.Jak auto jest na garzane nie grzeją wogole.

zwróć uwagę na pierwszą część postu, ewentualnie zapnij sobie na próbę lampkę kontrolną. jesli tu będzie wszystko "OK" do sprawdzenia napięcie ładowania.

możesz też mieć za wczesny kąt wtrysku i to też może być przyczyną uszkodzenia świec żarowych.



co do świec to ja bym proponował BERU albo oryginał B0SCH'a.
świece dobierajcie pod rok i model silnika. w starszych silnikach miałeś tylko szybkogrzejne świece, ale nie przystosowane do dogrzewania silnika po odpaleniu.
nie wystarczy że są przeznaczone pod 1.6TD

w SB masz dłuższy czas dogrzewania niż innych silnikach bo jesli dobrze pamiętam to jest to około 3min, czyli o minutę dłużej niż w AAZ.
i pytanie nr 2.
silnik jest oryginalnie w aucie lub swapowany z całą oryginalną od niego instalacją do auta?



Awatar użytkownika
miniekzgr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 13:31
Lokalizacja: GrYfInO

Re: MK2 GTD pali świece

Post autor: miniekzgr » pt sty 11, 2013 11:31

arwam pisze:Michał_1977, dobrze prawisz ale myślę że nie maęczyć świec. sprawdzić je można wszakże w inny sposób, nagrzać silnik, zgasić i po chwili ponownie włączyć zapłon. jednocześnie obserwując lampkę na suficie, jesli przygaśnie to świece w momencie włączenia zapłonu się włączyły, i wtedy zobaczczyć na tablicy wskaźników czy świeci się kontrolka świec żarowych... jeśli się nie świeci kontrolka a świece grzeją to znaczy że uszkodzony jest przekaźnik sterujący, czyli ten nad skrzynką bezpieczników bo w MK2 z silnikami SB i RA jest osobny przekaźnik sterujący i przekaźnik prądowy na podszybiu.


jeśli świece się włączyły a kontrolka świeci na gorącym sinliku to do zmiany czujnik.


ta instalacja jest wbrew pozorom dośc prosta ale w razie awarii zdiagnozowanie przyczyny może być czasem upierdliwe.




miniekzgr pisze:.Swiece grzeją mi jakieś 15-20sekund przed uruchomieniem na zimnym.Jak auto jest na garzane nie grzeją wogole.

zwróć uwagę na pierwszą część postu, ewentualnie zapnij sobie na próbę lampkę kontrolną. jesli tu będzie wszystko "OK" do sprawdzenia napięcie ładowania.

możesz też mieć za wczesny kąt wtrysku i to też może być przyczyną uszkodzenia świec żarowych.



co do świec to ja bym proponował BERU albo oryginał B0SCH'a.
świece dobierajcie pod rok i model silnika. w starszych silnikach miałeś tylko szybkogrzejne świece, ale nie przystosowane do dogrzewania silnika po odpaleniu.
nie wystarczy że są przeznaczone pod 1.6TD

w SB masz dłuższy czas dogrzewania niż innych silnikach bo jesli dobrze pamiętam to jest to około 3min, czyli o minutę dłużej niż w AAZ.
i pytanie nr 2.
silnik jest oryginalnie w aucie lub swapowany z całą oryginalną od niego instalacją do auta?

silnik jest ori w tym aucie.Ok ja popatrze jak bedzie nagrzany z tą lampką.A tez przekaźnik nad bezpiecznikami to jaki ma nr??
Ale teraz dałeś mi zagadke,bo faktycznie ostatnio mi dwóch kolesi powiedziało,że chyba mam za wczesny wtrysk..


jest:
mk2 GTD--->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=352523&view=viewpoll
Audi S2 Coupe 3b
Audi S4 B5 2.7 BiT avant
mk3 GTI TDI 20 Jahre--->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=415911
mk2 GTI EDITION ONE

arwam

MK2 GTD pali świece

Post autor: arwam » ndz sty 13, 2013 01:00

pokaż foto końcówek starych wykręconych świec z silnika. a nr przekaźnika to jeśli dobrze pamiętam "46"

na gorącym silniku jak wyciągniesz przyspieszacz to nie masz wrażenia że rozrusznik ogrzej kręci i auto gorzej odpala niż na schowanym przyspieszaczu?



Awatar użytkownika
miniekzgr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 13:31
Lokalizacja: GrYfInO

MK2 GTD pali świece

Post autor: miniekzgr » ndz sty 13, 2013 02:13

Tak stare świece były delikatnie po upalane czytaj nadgryzione..Sprawdzałem z tą lampką to jak jest nagrzany i odpalam to lampka nie przygasa.Więc to raczej nie to.Jutro popatrze z tym przyspieszaczem jak to jest.


jest:
mk2 GTD--->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=352523&view=viewpoll
Audi S2 Coupe 3b
Audi S4 B5 2.7 BiT avant
mk3 GTI TDI 20 Jahre--->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=415911
mk2 GTI EDITION ONE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości