ARL zgasł podczas jazdy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lukibse
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: czw lip 01, 2010 19:38
Lokalizacja: 0-22
Kontakt:

ARL zgasł podczas jazdy

Post autor: lukibse » pt lut 03, 2012 12:42

Otóż problem wygląda tak. Temperatury mamy jakie mamy, więc mogą być problemy z akumulatorem. Wsiadłem rano do samochodu, kontrolka świecy żarowej normalnie się zapaliła, samochód odpalił na dotyk (alternator podaje dobre ładowanie, akumulator również - plusem jest to, że jest to żelowa Optima). Z tym nie było problemów. Jadąc odpaliłem ogrzewanie tylnej szyby co by odparowała, podgrzewanie fotela i webasto co by szybciej dogrzać silnik. Przejechałem jakieś 10km, wszystko było w porządku. Silnik dogrzał się do swoich optymalnych 90 stopni, więc wyłączyłem webasto i zapiąłem dmuchawę - no bo zimno. Przejechałem kilkaset metrów i nawet nie ogarnąłem w którym momencie zgasł silnik, dojeżdżając do progu zwalniającego (jechałem na luzie więc nie byłem w stanie tego wyczuć i dopiero po chwili jak ruszyłem kierownicą poczułem, że nie mam wspomagania, spojrzałem na deskę rozdzielczą patrze kontroli się palą, zgasł). No to myślę - prąd pewnie. Wyłączyłem radio, dmuchawę i wszytko inne co zabiera prąd. Odpalam. Rozrusznik kręci normalnie, bez żadnego charczenia, bardzo żwawo - najmniejszych problemów, ale silnik nie chce odpalić. Sprawdziłem klemy, pasek od alternatora - wszystko ok. Przyczyna nieznana. Pokręciłem rozrusznikiem jeszcze parę razy ale efekt i objawy cały czas te same. No to telefon do ojca, holowanie do domu (minęła godzinka mniej więcej bo jeszcze pojechałem na egzamin do szkoły w międzyczasie). Wróciliśmy do domu, już nie chciał kręcić za bardzo i miał problemy no bo wcześniejszymi próbami odpalania akumulator dostał po dupie, także krokodylki i próba odpalenia po kablach od drugiego auta. Kręci normalnie, kręci, i po chwili (8-10 sekund kręcenia) słychać że załapuje no i po chwili odpalił. Dałem mu pochodzić kilka minut, zgasiłem, znów odpala normalnie bez żadnego problemu. Pobawiłem się prądem, że tak powiem, dmuchawa, webasto, ogrzewanie szyby, światła, radio - nie gaśnie, wszystko w porządku, odpala i pracuje ładnie tak jak wcześniej.

I teraz moje pytanie - o co ku##a chodzi...?!



Awatar użytkownika
pawel1987
TDI POWER
TDI POWER
Posty: 130
Rejestracja: czw maja 11, 2006 17:25
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

ARL zgasł podczas jazdy

Post autor: pawel1987 » pt lut 03, 2012 13:27

Witam
przedwczoraj mój znajomy jechał LT-kiem do pracy. Przejechał ok 15 km i silnik zgasł. Auto zostało odholowane do mechanika, który stwierdził, że filtr paliwa był dawno nie zmieniany i cały ten syf w nim zamarzł. Wymiana filtra pomogła. Może u Ciebie bedzie ten sam problem?


Obrazek

Awatar użytkownika
lukibse
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: czw lip 01, 2010 19:38
Lokalizacja: 0-22
Kontakt:

ARL zgasł podczas jazdy

Post autor: lukibse » pt lut 03, 2012 13:31

ale u mnie nic nie trzeba było teraz wymieniać żeby ponownie odpalił, było tak jak napisałem, więc nie wiem jaka może być przyczyna. poza tym filtr paliwa był wymieniany jakieś 2 m-ce temu.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

ARL zgasł podczas jazdy

Post autor: DejaVu » pt lut 03, 2012 14:36

Też obstawiam filtr paliwa- nawet jeśli był zmieniany :bajer: U mnie było tak: w lipcu zmieniałem olej itd. filtra paliwa nie zmieniłem bo podobno najlepiej robić to przed zimą :chytry: Tyle że tej zimy jakoś nie było więc o wymianie zapomniałem .Jako że mamy drogą ropę to tankowałem od przemytników z Rosji , pojawiły się pierwsze przymrozki , rano odpala od strzała jadę do pracy , po pracy zakupy i do domu - golfa dopada niemoc zdycha jest ciemno i nie widzę czy jest paliwo w przewodzie czy jest pusty? stoję z pół godziny czekając na brata aby mnie z holował - próbuje zakręcić po chwili załapuje , jadę do domu po drodze CPN tankuję Verwę :grin: Myślę chrzanić przemytników tżeba przeprosić Polską ropę :foch: 3tankowanie rano w drodze do pracy było chyba z -6* po pracy jak zwykle zakupy i w połowie drogi powtórka z rozrywki! zdycha pusty przewód , czeka, parę minut - jadę parę kilometrów znowu zdycha i tak 3razy , i co ciekawe paliwo z pompy wraca do filtra rozrusznik kręci jak głupi ale golf nie zapala , po chwili paliwo płynie sobie z filtra do pompy można zapalić normalnie , ale jest piana z bąblami podjeżdżam kawałek i znów wędrówka paliwa.Wymieniłem filtr i okazało się również że 2lata temu ''fachowcy'' podczas wymiany oleju itd. kasę wzięli ale filtra nie zmienili! I to coś co spuściłem z filtra przez noc połowa zamarzła w nie ogrzewanym pomieszczeniu :kac:


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
lukibse
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: czw lip 01, 2010 19:38
Lokalizacja: 0-22
Kontakt:

ARL zgasł podczas jazdy

Post autor: lukibse » pt lut 03, 2012 18:26

no dobra sprawdzę filtr paliwa i zobaczymy, jeśli nie pomoże będę kombinował dalej. napiszę jak coś się wyjaśni. no chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły/przypuszczenia?



Awatar użytkownika
lukibse
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: czw lip 01, 2010 19:38
Lokalizacja: 0-22
Kontakt:

ARL zgasł podczas jazdy

Post autor: lukibse » pt lut 03, 2012 21:19

a jeszcze jedno przyszło mi do głowy - czy może to być wina jakiegoś przekaźnika? jeśli tak to jakiego?



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

ARL zgasł podczas jazdy

Post autor: przemlin » pt lut 03, 2012 21:33

Może być tak , że padła pompa paliwa w baku.



Awatar użytkownika
lukibse
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: czw lip 01, 2010 19:38
Lokalizacja: 0-22
Kontakt:

Re: ARL zgasł podczas jazdy

Post autor: lukibse » pt lut 03, 2012 21:35

przemlin pisze:Może być tak , że padła pompa paliwa w baku.
wtedy ponownie by nie odpalił a teraz działa normalnie bez zarzutu, więc to nie może być przyczyną. wygląda na coś z elektryką chyba?



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

ARL zgasł podczas jazdy

Post autor: bongo » pt lut 03, 2012 22:02

Może jakiś glut zablokował dopływ paliwa, jak działa teraz dobrze to się nie przejmuj.



Awatar użytkownika
lukibse
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: czw lip 01, 2010 19:38
Lokalizacja: 0-22
Kontakt:

ARL zgasł podczas jazdy

Post autor: lukibse » pt lut 03, 2012 22:19

no zobaczymy, w ten weekend mam egzaminy więc do szkoły pojadę pewniejszą furą ojca, bo potem bieda jak nie dotrę, a dzisiaj prawie nie zdążyłem :D będę sprawdzał w tygodniu czy dalej nic się nie dzieje



Awatar użytkownika
dzidzia2011
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: ndz wrz 04, 2011 22:30
Lokalizacja: Sochaczew

ARL zgasł podczas jazdy

Post autor: dzidzia2011 » czw lut 16, 2012 19:06

Powiem ci że miałem identycznie tylko że to jest wina filtru paliwowego ponieważ jak dobrze wiesz diesel na odcinkach takich 15-20km nie ma mowy o porządnym obiegu paliwa i przez te temperatury tak się robi najlepiej wlewaj dodatki oraz przeleć się nim od czasu do czasu gdzieś dalej i mocniej mu dodaj gazu



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

ARL zgasł podczas jazdy

Post autor: Fahoo » pt lut 17, 2012 13:40

zarzuc vaga i zobacz czy zapisało jakieś błędy


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
dzidzia2011
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: ndz wrz 04, 2011 22:30
Lokalizacja: Sochaczew

ARL zgasł podczas jazdy

Post autor: dzidzia2011 » pt lut 17, 2012 20:24

Nie zapisze na 1000% bo u mnie tak samo było ;/ i nie mogłem dojść od czego



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

ARL zgasł podczas jazdy

Post autor: Fahoo » pt lut 17, 2012 23:58

dzidzia2011, a skad ty wiesz?jak nie sprawdzi sie to nie bedzie wiadomo


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości