Brak gruszki podciśnienia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dgkm1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 16:29

Brak gruszki podciśnienia

Post autor: dgkm1990 » czw lut 02, 2012 23:11

Witam forumowiczów ostatnio zakupiłem golfa V z silnikiem BKD i otóż po głębszym zajrzeniu pod maskę znalazłem do niczego nie podłączony wężyk z przodu silnika poszukałem po google i zauważyłem że nie posiadam tej plastikowej gruszki (bańki). Oprócz tego małego, cienkiego wężyka dookoła nie ma nic więcej ani żadnej kostki itp. Żadnych wskazań na desce rozdzielczej. Czy zakupić tą gruszkę, czy ten wężyk może tak sobie wisieć i zasysać (takie jest odczucie jak się go zatka) powietrze. Czy to na coś wpływa??? Z góry dziękuje za odpowiedź.



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Brak gruszki podciśnienia

Post autor: Łuki_79 » pt lut 03, 2012 00:06

dgkm1990 pisze:zauważyłem że nie posiadam tej plastikowej gruszki (bańki)
Chodzi tobie o to http://allegro.pl/gruszka-podcisnienia- ... 59581.html" onclick="window.open(this.href);return false;
dgkm1990 pisze:czy ten wężyk może tak sobie wisieć i zasysać (takie jest odczucie jak się go zatka) powietrze. Czy to na coś wpływa???
Lepiej aby układ podciśnienia był szczelny,sterowania turbosprężarką w chwili obecnej zapewne brak - zaślep ten wężyk śrubką M4 lub M5


Obrazek

dgkm1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 16:29

Brak gruszki podciśnienia

Post autor: dgkm1990 » pt lut 03, 2012 11:03

Dzięki zaślepię ten wężyk śrubką tak jak napisałeś. A jeszcze takie pytanie jeśli wężyk wystarczy zaślepić to właściwie poco jest ta gruszka. Pytam się ponieważ sterowanie podciśnieniem to dla mnie czarna magia.
Na razie zaślepię wężyk ale czy warto kupić tą gruszkę w przyszłości czy po prostu jest zbędna. Tyle w temacie. POZDRO!! :hmm:



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Brak gruszki podciśnienia

Post autor: Łuki_79 » pt lut 03, 2012 12:03

dgkm1990 pisze:A jeszcze takie pytanie jeśli wężyk wystarczy zaślepić to właściwie poco jest ta gruszka
http://forum.vw-passat.pl/threads/7294- ... lo-turbiny" onclick="window.open(this.href);return false; ( 4ty post)
dgkm1990 pisze:Tyle w temacie
:bigok:


Obrazek

dgkm1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 16:29

Re: Brak gruszki podciśnienia

Post autor: dgkm1990 » czw mar 15, 2012 15:50

Sorry że odgrzeję trochę kotleta ale pojawił się mały problem otóż zaślepiłem ten wężyk idący do tej gruszki i wszystko było ok dopóki nie wyjechałem na autostradę otóż auto się w ogóle nie zbiera z piątki powyżej 2000obr. Gaz do podłogi a on nic, po-prostu brak reakcji. Pomyślałem że przed zaślepieniem było wszystko OK więc znów wyciągnąłem tą śrubkę autko odrazu wyrywa do przodu jest tylko jeden problem na kompie wywala check z informacją Emission work!!!. Przypuszczam że bez tej gruszki się nie obejdzie po-prostu. :rozpacz:



Awatar użytkownika
pawel8114
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt mar 05, 2010 20:20
Lokalizacja: BI/ BBI

Re: Brak gruszki podciśnienia

Post autor: pawel8114 » sob mar 17, 2012 19:16

Łuki_79 pisze:
dgkm1990 pisze:zauważyłem że nie posiadam tej plastikowej gruszki (bańki)
Chodzi tobie o to http://allegro.pl/gruszka-podcisnienia- ... 59581.html" onclick="window.open(this.href);return false;
dgkm1990 pisze:czy ten wężyk może tak sobie wisieć i zasysać (takie jest odczucie jak się go zatka) powietrze. Czy to na coś wpływa???
Lepiej aby układ podciśnienia był szczelny,sterowania turbosprężarką w chwili obecnej zapewne brak - zaślep ten wężyk śrubką M4 lub M5



Kolego łuki79 po cos niemcy wymyslili "ta gruszke" aby bylo stale podcisnienie w ukladzie - akumulator podcisnienia turbo, masz bardzo konwencjonalne rozwiazania , uklad musi byc szczelny no to ciach srubke buahahahahaha
dgkm1990 szukaj nowego akumulatora podcisnienia turbo i problemy sie rozwiaza!!!


Obrazek

Nowe cześci samochodowe ,Warsztat ,Mechanika ,Diagnostyka grupa VAG i inne ,niskie ceny,rabaty , Bielsk Podlaski i okolice
tel 514 283 078 Paweł

http://olx.pl/oferta/vag-auto-serwis-bi ... 6ytV3.html

Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Brak gruszki podciśnienia

Post autor: Łuki_79 » sob mar 17, 2012 20:52

pawel8114 pisze:Kolego łuki79 po cos niemcy wymyslili "ta gruszke" aby bylo stale podcisnienie w ukladzie - akumulator podcisnienia turbo, masz bardzo konwencjonalne rozwiazania , uklad musi byc szczelny no to ciach srubke buahahahahaha
Akurat nie zniechęcałem do jazdy bez akumulatora podciśnienia.
pawel8114, wymontuj u siebie akumulator podciśnienia i jeździj z niezaślepionym wężykiem do czasu zakupu gruszki/akumulatora gdybyś miał np jego awarię - wciśniesz tam ową śrubkę szybciej niż się spodziewasz z powodu rozwijanej mocy


Obrazek

dgkm1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 16:29

Re: Brak gruszki podciśnienia

Post autor: dgkm1990 » ndz mar 18, 2012 19:16

Zakupiłem akumulator podciśnienia zamontowałem i tak jak napisaliście wszystko wróciło do normy zarówno dynamika auta oraz brak jakichkolwiek błędów. Dzięki za pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 237 gości