audi a4 b6 1.9tdi 130km pompa paliwa nie podaje

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

domik89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lut 05, 2010 16:35
Lokalizacja: wioska

audi a4 b6 1.9tdi 130km pompa paliwa nie podaje

Post autor: domik89 » śr gru 07, 2011 00:29

hey ostatnio przeliczyłem sie i zbrakło mi chyba paliwa auto zgasło po zalaniu za 50zł auto nie odpala nie jest zapowietrzone. dostałem sie do pompy paliwa w baku w kostce jest prąd po podłączeniu pompki na kable do aku. pompa pompuje i auto zapla i pracuje ok. bezpieczniki tez sprawdziłem co może być?? tak jakby komputer nie włączał pompy albo myślał że paliwa nie ma ;/ licze na solidna pomoc z powodu że auta nie moge zawieść na lawecie(jest za niski nie wjedzie) do warsztatu żadnego a mam ładny kawałek.



Awatar użytkownika
OLGRAN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr paź 28, 2009 17:11
Lokalizacja: Oleśnica

audi a4 b6 1.9tdi 130km pompa paliwa nie podaje

Post autor: OLGRAN » śr gru 07, 2011 10:29

Sprawdz przekaźnik od pompy paliwa nr 167. Przekaźnikiem pompy steruje komputer silnika.Ale po włączeniu stacyjki pompa chodzi tylko ok. 2 sekund.Następnie załącza się dopiero po uruchomieniu silnika.Wyjmij przekaźnik i sprawdź woltomierzem co się dzieje na pinie zasilania cewki przekaźnika.Jeśli po przekręceniu stacyjki pojawi się ok +12V przez sekundę to zobacz czy cewka przekaźnika dostaje masę.Jeśli jest i to i to musisz podmienić przekaźnik - być może jest wadliwy.


Golf IV Variant 1.9 TDI PD 2003 r Special
BYŁ- GOLF PLUS 1.9 TDI COMFORTLINE 2006 r

domik89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lut 05, 2010 16:35
Lokalizacja: wioska

audi a4 b6 1.9tdi 130km pompa paliwa nie podaje

Post autor: domik89 » śr gru 07, 2011 20:28

Z wielkim podziękowaniem.
Przyczyna auto nie dawno było postawione do polerki lakiernik nie wiem jak to zrobił ale przy myciu myjką zalał puszkę od kompa i przekaźników wodą i wszystko pływało poszły 3 sztuki. Na przyszłość dla kogoś kto będzie go szukał jest on pod komputerem na podszybiu w rzędzie są 4sztuki u mnie drugi od strony silnika był od pompy. Pozdrawiam problem rozwiązany. :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 231 gości