Silnik gaśnie na wysokich obrotach. Jaka przyczyna ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marci_n*
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 30, 2011 21:07

Silnik gaśnie na wysokich obrotach. Jaka przyczyna ?

Post autor: marci_n* » śr lis 30, 2011 22:22

Witam, mam problem z moim golfem 4, silnik: 1.9 110KM 98'. Silnik pracuje niby normalnie przy normalnej codziennej jezdzie ale na luzie gdy go przegazuje gwałtownie ponad te 2800-3000 to silnik gaśnie i ma potem problem odpalić, dzieje sie tak nie tylko na luzie ale tez w trakcie jazdy jak chce mu troszke wstawić i ostrzej ruszyc czy przeciagnac troszke na biegu to dzieje sie dokładnie tak samo :/ Proszę o pomoc ? co to moze byc za przyczyna ? Podejrzewam filter powietrza ale nie wiem czy moze byc to wina samego filtra czy obudowy ? A moze to zupełnie cos innego ? Jesli znacie rozwiazanie tego problemu proszę o pomoc :) Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Silnik gaśnie na wysokich obrotach. Jaka przyczyna ?

Post autor: Łuki_79 » śr lis 30, 2011 22:59

Uruchom silnik,maska silnika do góry i obserwuj przeźroczysty wężyk idący od filtra paliwa do pompy wtryskowej a druga osoba niech pociśnie do tych 3000 rpm.Obserwuj czy cały czas idzie tym wężykiem paliwo czy powietrze.
P.S Kiedy wymieniałeś filtr paliwa?


Obrazek

marci_n*
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 30, 2011 21:07

Silnik gaśnie na wysokich obrotach. Jaka przyczyna ?

Post autor: marci_n* » śr lis 30, 2011 23:10

Filter wymieniałem 13 miesięcy temu, wiem że powinien juz być wymieniony ale to zaczeło sie dziac duzo wczesniej niz 5-7 miesiecy po wymianie filtra...



kociolyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 28, 2011 20:10

Silnik gaśnie na wysokich obrotach. Jaka przyczyna ?

Post autor: kociolyk » czw gru 01, 2011 14:26

czy w tym momęcie gdy silnik zaczyna gasnąć samochód dymi na czarno?



marci_n*
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 30, 2011 21:07

Silnik gaśnie na wysokich obrotach. Jaka przyczyna ?

Post autor: marci_n* » czw gru 01, 2011 15:28

jak go przegazuje i zgasnie to za samochodem jest czarna chmurka dymu... dodam ze mam cały układ wydechowy przelotowy bez zadnego kataliozatora



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Silnik gaśnie na wysokich obrotach. Jaka przyczyna ?

Post autor: Adamm » czw gru 01, 2011 15:45

podwiesza Ci zawory bo szklanki za wolno z oleju sie oprozniaja, albo nie dziala zawor bezp w pompie oleju


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

marci_n*
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 30, 2011 21:07

Silnik gaśnie na wysokich obrotach. Jaka przyczyna ?

Post autor: marci_n* » śr gru 07, 2011 12:34

Okazało się ze to jednak wina filtra powietrza, stary filtr marki bosh jak wiemy made in china zastapiłem nowym niemieckiej firmy Mann i teraz sielnik pracuje na wysokich obrotach jak trzeba, nie dymi nie gasnie i nie przerywa. Pozdrawiam.



Karol Mk 3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob sie 15, 2009 21:22
Lokalizacja: Raszyn

Silnik gaśnie na wysokich obrotach. Jaka przyczyna ?

Post autor: Karol Mk 3 » sob sty 21, 2012 02:11

witam. u mnie jest podobnie jak mu dam wiecej gazu ponad 3tys. obrotów i gwałtownie rusze to wpada na nierowne obroty, jest czarny dym i gasnie. odpalam go ponownie i jest ok. polecacie wymienic ten filtr powietrza? ostatni raz tak mialem jak zaslepilem egr i go przegazowalem. wywalilo troche sadzy i chodzil na nierownych obrotach ale po chwili juz normalnie pracowal. dodatkowo czasami smierdzi takim starym przepalonym olejem. co to moze byc?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 215 gości