Stuki/Trzesawki podczas rozruchu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

expander1000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt sie 01, 2008 17:42
Lokalizacja: BOGATYNIA
Kontakt:

Stuki/Trzesawki podczas rozruchu

Post autor: expander1000 » czw lis 24, 2011 10:57

Witam Szanownych forumowiczów.Zacznę od tego iż przeszukałem forum i owszem byly podobne problemy ale tylko"podobne"
Mianowicie raz na powiedzmy 5 rozruchów zaczyna kilka razy silnie stukać coś w silniku z moich obserwacji i nasłuchów stuki wydobywają sie z silnika od strony kierowcy.Nie dzieje sie to w czasie jazdy ani na postoju tylko i wyłacznie przy kreceniu-jak odpali stukanie przechodzi.Zdaża sie tez ze muszę go pokrecić ok.5-10sek zanim wogole odpali.Jedyne co mi przychodzi do glowy - i tu moje nastepne pytanie:Czy akumulator o slabej mocy rozruchowej(w pelni naładowany) moze sie do tego przyczynic??Dodam ze mam on cos okolo 55Ah(zdaje sobie sprawe iz jest on zamaly jak na diesla ale z takim niestety kupilem).Co moge sprawdzic,od czego zacząć.Prosze Was o Pomoc.

GOLF IV
1998r
1.9TDI
110km



Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Stuki/Trzesawki podczas rozruchu

Post autor: krzysiek1aa » czw lis 24, 2011 12:22

Pewnie popyhacze stukają od kiedy masz ten samochód ?? teras jest dosyć chłodno i olej szybko się ochładza robi się gestszy i stuka przy opdpalaniu 5-15s zależy od przebiegu, akumulator raczej temu nie jest winny predzej temu odpalaniu ale może być też przestawiony kąt wtrysku warto to sprawdzić wagiem. Ile ma przebiegu to autko??


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

expander1000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt sie 01, 2008 17:42
Lokalizacja: BOGATYNIA
Kontakt:

Re: Stuki/Trzesawki podczas rozruchu

Post autor: expander1000 » czw lis 24, 2011 13:03

Tzn.Autko nawet w cieple dni stukało ale teraz sie nasiliło(kupilem go 8 miesiecy temu) .Golfik staruszek to i przebieg nie mały tj. ~305.tyś.
Olej wlałem mobila 10W40,nie wiem czy przy tym przebiegu nie powinienem mineralnego wlac?

Widze ze nie dodalem w pierwszym poscie ze dzieje sie to raczej na cieplym silniku:)



Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Stuki/Trzesawki podczas rozruchu

Post autor: damian-ppp » czw lis 24, 2011 16:41

A nie dzieje się to przypadkiem kiedy auto stoi pod skosem, np. prawą stroną na krawężniku? U mnie w takiej sytuacji pojawiają się jakieś stuki podczas kręcenia rozrusznikiem - albo któraś poduszka pod silnikiem siada, albo podczas kręcenia silnik dotyka gdzieś osłony....


Mam VAG-a i VAG TACHO, w razie potrzeby pisać na PW :-)

Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Stuki/Trzesawki podczas rozruchu

Post autor: krzysiek1aa » czw lis 24, 2011 22:30

Olej masz dobry mineralny mógłby zaszkodzić turbinie, a stukanie pewnie by sie nasiliło, żeby wymienić popychacze i uszczelniacze w głowicy trzeba zdemontować rozrząd , prawdopodobnie troche się poprawi


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Stuki/Trzesawki podczas rozruchu

Post autor: damian-ppp » pt lis 25, 2011 14:25

Stuki pojawiają się jedynie w momencie kręcenia rozrusznikiem czy są również chwilę po rozruchu i stopniowo się uspokajają? Jeśli jedynie podczas kręcenia popychacze według mnie można wykluczyć... Bardziej prawdopodobna będzie jakaś poduszka pod silnikiem...


Mam VAG-a i VAG TACHO, w razie potrzeby pisać na PW :-)

arwam

Stuki/Trzesawki podczas rozruchu

Post autor: arwam » pt gru 02, 2011 11:27

a w momencie gaszenia silnika nigdy nic nie stuknie?
jak tak to ( wersja optymistyczna) albo poduszka ( wersja pesymistyczna) padająca dwumasa



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości