Turbo wyczyszczone i dalej problem. Pomocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maska11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt paź 12, 2010 19:30
Lokalizacja: T-ka

Turbo wyczyszczone i dalej problem. Pomocy

Post autor: maska11 » pn lis 21, 2011 18:13

Witam.
Mam Golfa IV 1,9 TDI 90 km ALH z 2000 roku. Miałem problem z przeładowaniem, czyli standardowo przy około 3000 obr. turbo się wyłączało silnik przechodził w tryb awaryjny, po zgaszeniu i zapaleniu ponownie wszystko ok, do póki nie doszły obroty do 3tys. Mechanik polecił mi wyczyszczenie turbo bo bo zakres działania cięgna czy jak to się tam nazywa, był za mały. Po wyciągnięciu turbo faktycznie okazało się że turbo ma kupę nagaru który trzeba oczyścić. Po dokładnym oczyszczeniu turbo, wymianie wszystkich uszczelek związanych z tą czynnością, turbo ciągnie jak szalone, dopiero okazało się jaka rakieta z niego. Ale po jakimś miesiącu znów notlauf :( z małym wyjątkiem, po zagaszeniu i zapaleniu ponownie wystarczy przygazować ostro na jałowym i przeładowanie się nie pojawia, jakby coś się zatykało, ale to moje gdybanie bo się na tym nie znam. I w sumie teraz przed każdą trasą przygazowuję i przeładowania nie ma, ale nie na tym polega naprawa, chciałbym się tego problemu pozbyć. Proszę poradźcie coś.
Ostatnio zmieniony pn lis 21, 2011 20:39 przez maska11, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Turbo wyczyszczone i dalej problem. Pomocy

Post autor: seba198666 » pn lis 21, 2011 18:51

te turbiny nie mają zmiennej geometrii łopatek więc sie nie zacinają(mechanik naciągnął cie na nie potrzebne koszty).n75 zawór sterujący pracą turbiny sie zacina lub gruszka przy turbinie.ale skoro była wyciągana to pewnie sprawdzili.wiec albo zawór n75 albo któryś wężyk idący od niego do turbiny jest nie szczelny
Ostatnio zmieniony pn lis 21, 2011 19:39 przez seba198666, łącznie zmieniany 1 raz.


seba

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Turbo wyczyszczone i dalej problem. Pomocy

Post autor: daniel.wwe » pn lis 21, 2011 19:10

Powodem trybu awaryjnego w Twoim silniku jest albo nieszczelność na jednym z 2 wężyków, które od N75 idą do turbosprężarki albo wadliwie działający sam N75. Na próbę możesz połączyć ze sobą przewód czerwony i niebieski i zobaczysz czy będzie poprawa


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

maska11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt paź 12, 2010 19:30
Lokalizacja: T-ka

Re: Turbo wyczyszczone i dalej problem. Pomocy

Post autor: maska11 » pn lis 21, 2011 19:58

seba198666 pisze:te turbiny nie mają zmiennej geometrii łopatek więc sie nie zacinają(mechanik naciągnął cie na nie potrzebne koszty).n75 zawór sterujący pracą turbiny sie zacina lub gruszka przy turbinie.ale skoro była wyciągana to pewnie sprawdzili.wiec albo zawór n75 albo któryś wężyk idący od niego do turbiny jest nie szczelny

A to Cię kolego zaskoczę bo mam zmienna geometrie



maska11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt paź 12, 2010 19:30
Lokalizacja: T-ka

Re: Turbo wyczyszczone i dalej problem. Pomocy

Post autor: maska11 » pn lis 21, 2011 20:00

daniel19843 pisze:Powodem trybu awaryjnego w Twoim silniku jest albo nieszczelność na jednym z 2 wężyków, które od N75 idą do turbosprężarki albo wadliwie działający sam N75. Na próbę możesz połączyć ze sobą przewód czerwony i niebieski i zobaczysz czy będzie poprawa
Co do wężyków to mam wszystkie czarne wiec nie wiem co do czego



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Turbo wyczyszczone i dalej problem. Pomocy

Post autor: damcio151 » pn lis 21, 2011 20:02

maska11 pisze:A to Cię kolego zaskoczę bo mam zmienna geometrie
w takim razie nie masz AGR



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Turbo wyczyszczone i dalej problem. Pomocy

Post autor: daniel.wwe » pn lis 21, 2011 20:29

maska11 pisze:A to Cię kolego zaskoczę bo mam zmienna geometrie
Jeśli masz AGR-a to nie masz zmiennej geometrii i tyle. I nie wiem co tam ten mechanik czyścił. Chyba że masz ALH to wtedy turbo będzie ze zmienną geometrią.


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

maska11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt paź 12, 2010 19:30
Lokalizacja: T-ka

Re: Turbo wyczyszczone i dalej problem. Pomocy

Post autor: maska11 » pn lis 21, 2011 20:35

daniel19843 pisze:
maska11 pisze:A to Cię kolego zaskoczę bo mam zmienna geometrie
Jeśli masz AGR-a to nie masz zmiennej geometrii i tyle. I nie wiem co tam ten mechanik czyścił. Chyba że masz ALH to wtedy turbo będzie ze zmienną geometrią.

Zmienną geometrie mam na 100% bo widziałem turbinę na stole, a obok leżała turbina od passata 150 KM wiec miałem porównanie.Wiec niech będzie że mam ALH.



DaVincI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pn cze 06, 2011 18:20
Lokalizacja: Pyrzowice(blisko lotniska)

Turbo wyczyszczone i dalej problem. Pomocy

Post autor: DaVincI » pn lis 21, 2011 21:48

i znow sie ktos zabiera od dupy strony.Po co czysciles turbine skoro nie zrobiles logów, nie sprawdziles zaworu n75, nie sprawdziłes gruszki sterującej geometrią łopatek, rur dolotowych oraz czujnika cisnienia?

sprawdz najpierw te elementy ktore wymienilem a dopiero pozniej czepiaj sie turbiny bo zle zaczynasz to wszystko i przedewszystkim zrob logi.Jak dla mnie to zle ustawiona gruszka turbiny.Byla wymianiana czy jak? jesli nie to moze byc uszkodzona.przy jakiej predkosci ci odcina?


Od pasji zaczyna się wszystko!

Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Turbo wyczyszczone i dalej problem. Pomocy

Post autor: seba198666 » pn lis 21, 2011 23:10

kolego jaki ty masz silnik jesli AGR to zmiennej geometrii nie ma(wiem co mówie mam takiego w domu...seat ibiza). jak nie jesteś pewny to w bagażniku pod dywanikiem w okolicy koła zapasowego powinna być biała naklejka na niej będziesz miał kod silnika.

A jest tak jak koledzy piszą wyżej mechanik zaczyna od złej strony bo łapię tryb awaryjny to musi być turbina.... :grrr: .powinno się zaczynać od podpiecia kompa i logów dynamicznych ale prawda jest taka że wiekszość mechaników nawet nie wie co to takiego,potrafią tylko skasować błędy :grin:
Najlepiej podjedz do kogoś kto ma vag com i sie z tobą przejedzie robiąc logi wtedy bedzie można coś konkretnie powiedzieć. W innym przypadku bedziesz wymieniał wszystko po kolei a przecież nie o to chodzi


seba

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Turbo wyczyszczone i dalej problem. Pomocy

Post autor: Sztomel » wt lis 22, 2011 07:24

maska11 pisze:I w sumie teraz przed każdą trasą przygazowuję i przeładowania nie ma, ale nie na tym polega naprawa, chciałbym się tego problemu pozbyć. Proszę poradźcie coś.
Musisz logi dynamiczne wykonać by było widać jak to turbo dmucha.
maska11 pisze:Po dokładnym oczyszczeniu turbo, wymianie wszystkich uszczelek związanych z tą czynnością, turbo ciągnie jak szalone, dopiero okazało się jaka rakieta z niego
No bez przesady :)


Obrazek

maska11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt paź 12, 2010 19:30
Lokalizacja: T-ka

Turbo wyczyszczone i dalej problem. Pomocy

Post autor: maska11 » wt lis 22, 2011 20:12

Jutro jak się uda to pod kompa podłącze i zobaczymy co tam wyjdzie.

Zauważyłem przetarty wężyk wychodzący z N75, ale jeszcze szczelny, jutro wymienię wszystkie wężyki, tylko nie wiem jaka średnica ich musi być.



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Turbo wyczyszczone i dalej problem. Pomocy

Post autor: Łuki_79 » wt lis 22, 2011 20:17

maska11 pisze:tylko nie wiem jaka średnica ich musi być.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=414480" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

maska11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt paź 12, 2010 19:30
Lokalizacja: T-ka

Re: Turbo wyczyszczone i dalej problem. Pomocy

Post autor: maska11 » wt lis 22, 2011 20:23

DaVincI pisze:i znow sie ktos zabiera od dupy strony.Po co czysciles turbine skoro nie zrobiles logów, nie sprawdziles zaworu n75, nie sprawdziłes gruszki sterującej geometrią łopatek, rur dolotowych oraz czujnika cisnienia?

sprawdz najpierw te elementy ktore wymienilem a dopiero pozniej czepiaj sie turbiny bo zle zaczynasz to wszystko i przedewszystkim zrob logi.Jak dla mnie to zle ustawiona gruszka turbiny.Byla wymianiana czy jak? jesli nie to moze byc uszkodzona.przy jakiej predkosci ci odcina?
Nim turbo wyczyściłem pod kompa samochód był podłączony, ale nie wnikałem w to bo się na tym nie znam. Co do czyszczenia turbo to uważam że było to nieuniknione, jak zobaczyłem co się dzieje w środku to się przeraziłem taka zawalona była, wiec czyszczenie tak czy inaczej było konieczne. Wiem że turbo i gruszka są w porządku. Odcina przy prędkości około 120km/h i piątym biegu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 181 gości