MK3 po wymianie pompy chodzi jeszcze gorzej

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

koperson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sty 12, 2010 16:01
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

MK3 po wymianie pompy chodzi jeszcze gorzej

Post autor: koperson » czw lis 17, 2011 19:43

Witam

VW golf 3 . Silnik 1z 1.9 TDI rocznik 1994 .

Tak jak w temacie , do wczoraj miałem problem z pompą wtryskową w moim golfie . Pompe wystarczyło uszczelnić . Wszystko zrobione u mechnika , na pierwszy rzut oka było super ... ale .... juz przy odpalaniu auta zauważyłem ze dluzej kręcił zanim zaskoczył , to jest pierwszy objaw . Pomyślałem sobie ze auto stało 3 dni nie ruszane więc miał prawo dluzej kręcić jednak na drugi dzień było to samo .
Drugi objaw ktory mnie okropnie przestraszył , to auto okropnie trzęsie budą (silnikiem chyba) szczególnie na trasie na 4 i 5 biegu . Jakby nie miał mocy pociągnąć go na obroty .
Trzecia sprawa to wogole (na luzie) silnik chodzi delikatnie jakby ktos mu dawał minimalnie gazu i odpuszczał - tak jest cały czas . Obrotomierz nie skacze ale auto chodzi tak jakby sie mu dodawało delikatnie gazu .

Potrzebuje waszej oceny co mechanik mógł zrobić zle ? Jaka powinna być prawidłowa dawka paliwa w moim aucie ? Moze on ustawił złą dawkę ? Czy możliwe ze przestawił rozrząd , źle zablokował ?

Szczerze mowiąc aż strach jezdzic takim samochodem na trasie kiedy trzęsie sie cały . Mam wrażenie jakby miał sie rozleciec na części pierwsze , albo jakby poduszki pod silnikiem były nie tak .

Pomóżcie , zebym mogl pojechac do niego i go delikatnie mowiac - opierdzielić



twromek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: pn maja 21, 2007 18:10
Lokalizacja: Oderwalde
Kontakt:

MK3 po wymianie pompy chodzi jeszcze gorzej

Post autor: twromek » czw lis 17, 2011 20:23

Zmień mechanika i wszystkie objawy przejdą :)



koperson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sty 12, 2010 16:01
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

MK3 po wymianie pompy chodzi jeszcze gorzej

Post autor: koperson » czw lis 17, 2011 20:28

Wykazałeś sie niebywałą wiedzą . Imponujące !

Prosze o jakieś normalne wnioski innych forumowiczów ;)



Awatar użytkownika
don vittorio
rock n roll
rock n roll
Posty: 248
Rejestracja: czw lut 04, 2010 20:23
Lokalizacja: kuj-pom

MK3 po wymianie pompy chodzi jeszcze gorzej

Post autor: don vittorio » czw lis 17, 2011 21:02

To jak w końcu: wymieniałeś pompę na inną czy zdemontowałeś i uszczelniłeś? Po montażu było VAGowanie? Tak naprawdę to idziesz dobrym tropem: wygląda to na przestawiony kąt (za póżny?)i złą dawkę (za dużą?). Jak była inna pompa, to może nastawnik miała zasyfiały. Kąt ok 42 na VAGu, dawka 4,2. Zobacz, ustaw i dawaj dalej.


"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.

Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”

koperson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sty 12, 2010 16:01
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

MK3 po wymianie pompy chodzi jeszcze gorzej

Post autor: koperson » czw lis 17, 2011 21:07

Miał zrobić kompletne uszczelnienie pompy , nie kupowałem nowej , tylko wymieniłem uszczelki (tzn mechanik miał to zrobić) .



twromek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: pn maja 21, 2007 18:10
Lokalizacja: Oderwalde
Kontakt:

MK3 po wymianie pompy chodzi jeszcze gorzej

Post autor: twromek » czw lis 17, 2011 21:29

koperson, masz do mnie pretensje, imponujące.
Chodzi o to, że oddajesz auto do mechanika który nie umie ustawić pompy a pewnie co dopiero jej rozebrać a teraz wystraszony pytasz na forum co mogło pójść nie tak. Zmień mechanika na jakiegoś ogarniętego, forumowego i będzie ok :)



koperson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sty 12, 2010 16:01
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

MK3 po wymianie pompy chodzi jeszcze gorzej

Post autor: koperson » czw lis 17, 2011 21:34

Czlowieku , to chyba logiczne ze dałem cos do roboty nie odpowiedniej osobie , nie musisz mi tego nawet pisać tutaj . Ale skąd miałem wiedzieć ze źle zrobi , jasnowidzem nie jestem . Powiedział ze zrobi wiec zostawiłem auto bo zalezało mi na czesie gdyż miałem wyjazd do Warszawy . Pouczać mnie nie musisz . Wiadome ze nic wiecej do roboty mu nie dam i na pewno zmienie mechanika na innego



Awatar użytkownika
don vittorio
rock n roll
rock n roll
Posty: 248
Rejestracja: czw lut 04, 2010 20:23
Lokalizacja: kuj-pom

MK3 po wymianie pompy chodzi jeszcze gorzej

Post autor: don vittorio » czw lis 17, 2011 21:41

W temacie masz "MK3 po wymianie pompy chodzi jeszcze gorzej" dlatego pytam...
Sprawdź na początek kąt i dawkę i pochwal się tu.koperson, twromek ma trochę racji. Jeśli pompa była tylko uszczelniana, to powinno wszystko banglać jak przed demontażem :chytry:


"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.

Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”

koperson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sty 12, 2010 16:01
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

MK3 po wymianie pompy chodzi jeszcze gorzej

Post autor: koperson » pt lis 18, 2011 10:18

No racja , w nerwach człowiek robi błędy , źle sie wyraziłem przy pisaniu tematu . Pompa miała być tylko uszczelniona , o tyle prosiłem mechanika . No ale samochod zostawiłem u niego ponieważ musialem czekac 2 dni zanim mnie wezmie na warsztat . Więc tak naprawde nie wiem co on tam zrobił .
Ale z tego co mowił to pompe i tak musiał wyciagnąć zeby wymienić w niej wszystkie uszczelki .

Jedno wiem na pewno ze wiecej tam nie pojade :-( Cóż zrobić , jestem mlodym kierowcą , na mechanice nie znam sie ... tylko troszke teorii co wyciągne z forum lub z usterek ktore miałem wczesniej . Mechanikiem tez nie jestem i nie mam nawet odpowienich kluczy zeby sie za cokolwiek zabrać . Więc musiałem komuś zaufać kto miał mi to zrobić .

Dziś dopiero okolo 16 jade do znajomego podłączy mi Vag to moze czegos sie dowiemy .

Bo tamten mechanik powiedział ze dopiero w poniedziałek mam sie zgłosić zeby "poprawić" błędy



Awatar użytkownika
don vittorio
rock n roll
rock n roll
Posty: 248
Rejestracja: czw lut 04, 2010 20:23
Lokalizacja: kuj-pom

MK3 po wymianie pompy chodzi jeszcze gorzej

Post autor: don vittorio » pt lis 18, 2011 11:35

"tamten mechanik" powinien naprawić co spieprzył od ręki :rozpacz: a nie w poniedziałek. Pewnie teraz zasięga dopiero rady i wiedzy z netu. VAG to dobre posunięcie. Zczytaj wartości i ewtl skoryguj na wartości prawidłowe i potem zobacz jak auto bangla. Jest jeszcze jedna możliwość: nie chcę być złośliwy ale może "tamten mechanik" zamontował Tobie tak naprawdę inną, nie Twoją pompę... :grrr:


"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.

Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”

koperson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sty 12, 2010 16:01
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

MK3 po wymianie pompy chodzi jeszcze gorzej

Post autor: koperson » pt lis 18, 2011 12:28

Nie znam sie na mechanice aż tak zebym wiedział czy wstawił inną pompe czy zrobił mi tylko te uszczelki , ale patrząc po pompie mozna by wnioskować ze jednak pompe mam swoją . Ponieważ tam gdzie sie lala ropa on troche mi wyczyścił , ale jendak ślady zostały . Bo czysta idealnie nie jest i akurat w tych miejscach gdzie sie lało

Acha i jeszcze jedno pytanie dość ważne - czy podczas wymiany wszystkich uszczelek trzeba wyjmować pompe ? Czy da sie to zrobic bez wyjmowania ?



Awatar użytkownika
don vittorio
rock n roll
rock n roll
Posty: 248
Rejestracja: czw lut 04, 2010 20:23
Lokalizacja: kuj-pom

MK3 po wymianie pompy chodzi jeszcze gorzej

Post autor: don vittorio » pt lis 18, 2011 12:52

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=269082" onclick="window.open(this.href);return false; patrz na to i sam sobie odpowiedz.


"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.

Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

MK3 po wymianie pompy chodzi jeszcze gorzej

Post autor: Adamm » pt lis 18, 2011 15:37

koperson, zeby uszczelnic cala pompe trzeba wyjac pompe a co za tym idzie rozpiac rozrzad,

dodatkowo zdejmuje sie przy tym nastawnik wiec dawka paliwa tez sie rozjechala

zapewne mechanik nie majac kompa ustawil i kat wtrysku i dawke na "oko" tak byleby odpalil i wio

za mala dawka bedzie powodowala zmulenie auta
za duza plywanie wolnych obrotow

jedyna rada porzadnie zvagowac auto


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

koperson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sty 12, 2010 16:01
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

MK3 po wymianie pompy chodzi jeszcze gorzej

Post autor: koperson » pt lis 18, 2011 18:42

Podłączyliśmy golfa pod Vag . Dawka oraz kąt wtrysku były ok . Zastanawia nas tylko fakt ze na 4 cylindrze jest brak jakiejkolwiek dawki....

Byłem u mechanika , majstrował cos przy nastawniku ale to nie pomogło . Moze tylko delikatnie obniżył to trzęsienie . Ale jednak dalej trzęsie jak wciska sie mocniej gazu . Obiecał ze zrobi wszystko jak należy tylko musze mu znowu zostawić auto .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości