Problem z silnikiem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

roberto19991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 18:23

Problem z silnikiem

Post autor: roberto19991 » czw paź 06, 2011 11:37

Witam!
Pożyczyłem koleżance swojego Golfa 1.6 TD z pompą SB, bo wyjeżdżała do Ustronia na jakiś zjazd nauczycieli. Wracając chciała być miła i zatankować mi auto. Zatankowała zamiast ropy, benzynę 98 za 50zł. Odjechała ze stacji, zobaczyła, że jest problem, zostawiła auto. Pojechaliśmy po nie, zaholowaliśmy do garażu, spuszczaliśmy bak, lecz całego nie dało się, postanowiliśmy iść na stację z karnistrem, wzieliśmy 10 litrów, wlaliśmy do golfa, odpalił, lecz dziwnie się zachowuje, brak obrotów, nie ma możliwości, żeby nie ruszyć z tzn 'rykiem', gdy uda mi się wkręcić go na obroty, gaśnie. Słychać tłoki, autem trzęsie jak nigdy dotąd. Nie wiem co w tym momencie zrobić, mógłby mi ktoś z Was, doświadczonych ludzi, pomóc?
Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
gluchy1984
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 21, 2007 22:00
Lokalizacja: Warszawa

Problem z silnikiem

Post autor: gluchy1984 » czw paź 06, 2011 11:48

Ja miałem kiedys podobną sytuację tylko w oplu 1.7 isuzu, na jakies 20 l ON poszło z 5 l benzyny. oczywiście pierwsze co to dolanie do pełna ON i trochę chałasił na tym baku, ale później wróciło do normy wsio. Może niech sie wypowie ktoś jeszcze ale moim zdanie duzo tego raczej w baku nie zostało więc dolej ropą ile się da i wyjezdzić, albo spóścić z baku dobrze wymieszane to co jest i znów zalać z 10 l tej ropy. Zawsze to juz mniejsze stężenie benzyny będzie.



Awatar użytkownika
pacopsycho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw paź 06, 2011 12:35

Problem z silnikiem

Post autor: pacopsycho » czw paź 06, 2011 14:32

spuscic ile sie da , zalac rope do pelna i przezyje chlop :)



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Problem z silnikiem

Post autor: t0mal » czw paź 06, 2011 22:17

Ja miałem w swoim 10l benzyny - dolałem oleju na full i nic się nie działo - ważne żeby nie próbować uruchamiać silnika na benzynie, bo będzie trzeba wypłukać filtr, pompę i przewody, o ile pompa się nie zatrze.
Także zlej korkiem na spodzie filtra benzynę, przepłucz pompę wtryskową olejem napędowym przy pomocy np dużej strzykawki podpiętej pod zasilanie (około 2 litry oleju powinny wystarczyć), i zalej oleju napędowego w bak. Jeśli pompa się nie zatarła, a benzyny w paliwie nie będzie więcej niż 20% to silnik powinien normalnie pracować.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości