Nie zapala po dłuższym postoju

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

WARNER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 19, 2011 08:15
Lokalizacja: Katowice

Nie zapala po dłuższym postoju

Post autor: WARNER » czw paź 06, 2011 07:41

Witam
Mam taki problem z moim Golfem. Silnik 2.0 SDI - kod silnika BDK.
Problem objawia się w taki sposób, że po dłuższym postoju (cała noc) rano zapali na jakąś sekundę po czym gaśnie i nie bardzo chce zapalić. Trzeba go kręcić parę minut. W czasie kręcenia wyskakuje po chwili brak ciśnienia oleju, kontrolka gaśnie dopiero po chwili od momentu jak uda się go zapalić.
Na tą chwilę wymieniłem świece żarowe, filtr paliwa, wakum pompę, sprawdziłem logi z pompowtrysków, zmieniłem stację benzynową. Sprawdzałem pompę paliwa tą w baku - po odpięciu przewodu z filtra paliwa i przekręceniu kluczyka pompka pompuje paliwa ale bardzo powoli i jest go ok. 50ml (większy kieliszek). Nie wiem czy pompka w baku ma tak mało podać paliwa po przekręceniu kluczyka czy nie? Z objawów wydaje mi się, że paliwo się cofa do baku, lub układ się gdzieś zapowietrza ale w nie wiem w którym miejscu mógłby się zapowietrzyć, gdyż na przewodach nie widzę żeby gdzieś ropa się pojawiała. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być ?
Proszę pomóżcie...

--------------------------------------------------------------------------
Zrobiłem dziś ponownie odczyt i tym razem wyskoczył mi błąd:

Adres 19: CAN Gateway Plik etykiet: 1K0-907-530.LBL
Nr seryjny SW: 1K0 907 530 C HW: 1K0 907 951
Komponent: Gateway H08 0080
Kodowanie: 3D0F0B00070000
Kod serwisu: WSC 00028

Znaleziono 1 błąd:
01044 - Nieprawidłowo zakodowany sterownik
000 - -
Ramka zamrożona:
Stan błędu: 01100000
Priorytet błędu: 1
Częstość błędu: 3
Wew.licznik błędów: 79
Przebieg: 72858 km
Wskaźnik czasu: 0
Data: 2000.00.00
Czas: 14:42:16
Adres 56: Radio Plik etykiet: 1K0-035-1xx-56.LBL
Nr seryjny: 1K0 035 186 J
Komponent: Radio GR0 0014
Kodowanie: 0022200
Kod serwisu: WSC 00028

Znaleziono 1 błąd:
01303 - Urządzenie nadawczo-odbiorcze telefonu (P36)
004 - Brak sygnału / brak komunikacji


Czy ten błąd może mieć wpływ na takie zachowanie przy rozruchu ?



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nie zapala po dłuższym postoju

Post autor: t0mal » czw paź 06, 2011 22:13

Zmierz ciśnienie paliwa na zasilaniu, pompę wyjmij i sprawdź, czy zawór zwrotny nie jest zapchany.



WARNER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 19, 2011 08:15
Lokalizacja: Katowice

Nie zapala po dłuższym postoju

Post autor: WARNER » pt paź 07, 2011 07:06

Ale w którym miejscu jest zawór zwrotny ? Wakum pompę wymieniałem i nie widziałem nigdzie zaworka zwrotnego, chyba, że masz na myśli pompę w baku ?



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nie zapala po dłuższym postoju

Post autor: t0mal » pt paź 07, 2011 10:15

Pompę w baku, oczywiście



WARNER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 19, 2011 08:15
Lokalizacja: Katowice

Nie zapala po dłuższym postoju

Post autor: WARNER » pt paź 07, 2011 12:18

OK. Dzięki za info. To spróbuję w takim razie założyć zaworek zwrotny na przewodzie paliwowym między pompką w baku a filtrem paliwa.



WARNER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 19, 2011 08:15
Lokalizacja: Katowice

Nie zapala po dłuższym postoju

Post autor: WARNER » sob paź 08, 2011 19:53

Zaworek zwrotny założony wczoraj przy filtrze paliwa niestety nie pomógł. Dziś rano niestety znów problem z rozruchem.
Wyciągnąłem dziś pompę z baku, rozebrałem, wyczyściłem - trochę takiego czarnego osadu było na pompie, ale jakoś tragicznie to nie wyglądało. Jutro dam odpowiedź czy ten zabieg w czymś pomógł.



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nie zapala po dłuższym postoju

Post autor: t0mal » ndz paź 09, 2011 09:27

Nie zrozumiałeś, w pompie tej w baku jest zawór trzeba go wyczyścić.



WARNER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 19, 2011 08:15
Lokalizacja: Katowice

Nie zapala po dłuższym postoju

Post autor: WARNER » ndz paź 09, 2011 15:39

Zaworek też wyczyściłem, rozebrałem pompę i wyczyściłem wszystko co się dało ;)
Dziś poszedłem odpalić i zapalił za pierwszym podejściem, tylko, że po zapaleniu nie chodził równo, strasznie huśtało silnikiem tak jakby gdzieś powietrze było w przewodach. Nie wiem, może po dłuższej jeździe się to unormuje i zawsze się tak robi po wyciągnięciu pompy z baku ?



WARNER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 19, 2011 08:15
Lokalizacja: Katowice

Nie zapala po dłuższym postoju

Post autor: WARNER » sob paź 15, 2011 15:06

Po ostatniej przejażdżce zatankowałem go do pełna, postawiłem do garażu i zostawiłem na kilka dni, dziś poszedłem go zapalić i niestety niemiła niespodzianka. Znów powtórka z rozrywki, znów nie chce zapalić :( :banghead: Co jeszcze mogę sprawdzić, zrobić ?

-----------------
17.10.2011
Dziś rozebrałem i wyczyściłem EGR, był brudny, ale bez tragedii i nie wygląda, że to on był winien.
Proszę pomóżcie, wszelkie pomysły co można sprawdzić, zrobić mile widziane, bo mnie się koncepcje skończyły, auto nienaprawione a tu zima idzie :(



vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Nie zapala po dłuższym postoju

Post autor: vpil » pn paź 17, 2011 13:04

Spróbuj może sprawdzić czy nie ma problemu z odpowietrzaniem baku paliwa, lub podepnij na krótko butelkę z ropą do vakum pompy i sam wytworzysz sobie ciśnienie w układzie.



WARNER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 19, 2011 08:15
Lokalizacja: Katowice

Nie zapala po dłuższym postoju

Post autor: WARNER » wt paź 18, 2011 07:53

Odkręciłem korek z baku i zostawiłem go tak na całą noc, a rano niestety znów to samo - zapalił, zgasł po sekundzie a później długie, długie kręcenie żeby ponownie zaskoczył :(
Więc odpowietrzenie baku już wykluczone
Tak się zastanawiam czy ktoś się spotkał i czy jest to wogóle możliwe żeby pompa w baku tak się uszkodziła żeby dawała za mało paliwa przy rozruchu, a później w czasie jazdy już byłoby ok ? Czy wakupompa może wytworzyć takie podciśnienie żeby w czasie jazdy zaciągała paliwo z baku jeśli pompka z baku nie wyrabia ?



addeek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt sty 23, 2009 18:36
Lokalizacja: Jelenia Góra

Nie zapala po dłuższym postoju

Post autor: addeek » wt paź 18, 2011 18:14

Kolego mam DOKŁADNIE taki sam problem. Znalazłeś rozwiazanie??? Ja zamierzam jutro kupic zawór zwrotny, ale nie wiem czy to nie będzie wyrzucenie pieniędzy w błoto skoro Tobie to nie pomogło. Daj znać proszę czy doszedleś co jest przyczyną a będę bardzo wdzięczny.



WARNER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 19, 2011 08:15
Lokalizacja: Katowice

Nie zapala po dłuższym postoju

Post autor: WARNER » wt paź 18, 2011 21:17

@addeek, niestety ciągle rozwiązania nie znalazłem, zawór zwrotny to nie majątek bo zapłaciłem za niego 20zł i nawet przeźroczysty przewód założyłem za nim, ale zawór nie pomógł, a w przewodzie powietrza widać nie było więc to napewno nie to.
Z rzeczy które na tą chwilę już wykluczyłem to:
- świece żarowe (założyłem nówki NGK, wcześniej były Beru),
- filtr paliwa (założony nowy),
- waku pompa (podmieniłem na sprawną od kolegi, a do tego dowiedziałem się w ASO, że w moim Golfie była już wymieniana w ramach akcji serwisowej - wymiana z powodu cieknącej uszczelki pod deklem)
- brudny EGR (rozebrałem i wyczyściłem, ale tragedii nie było)
- odpowietrznik w baku (przestał całą noc z odkręconym korkiem, a przy rozruchu i tak problem)
- zaworek zwrotny w pompie w baku (było trochę brudu, który wyczyściłem ale gdyby nawet ten brud to powodował to i tak miałoby to znaczenie tylko w przypadku mniej niż połowy paliwa w baku, gdyż z budowy obudowy pompy wychodzi, że przy pełnym baku i tak ten zaworek nie ma znaczenia, a ilość paliwa w baku nie wpływa w żaden sposób na poprawę rozruchu)
- uszkodzenie pompowtrysków (logi dla grup 013,018,023 wyglądają OK)
Tak to wygląda u mnie na dzień dzisiejszy, jak tylko uda mi się rozwiązać ten wk...ający mnie problem to chętnie podzielę się wiedzą, bo zima tuż tuż, a przy mrozie takie długie kręcenie akumulator nie wytrzyma :(
Na tą chwilę podejrzewam zbyt małą wydajność pompy w baku, ale nie wiem jaka powinna być ta wydajność tak żebym mógł to sprawdzić.



addeek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt sty 23, 2009 18:36
Lokalizacja: Jelenia Góra

Nie zapala po dłuższym postoju

Post autor: addeek » wt paź 18, 2011 21:47

Dzięki za odpowiedź.
Ja mam silnik 1.9 tdi AHF 110 KM na pompie wtryskowej (nie mylić z pompowtryskami, nie mam tez pompy w baku - tą funkcję spełnia pompa wtryskowa). Teraz jak zaczęło być chłodniej na zewnątrz to rano odpalam samochód, po czym gaśnie po 3,4 sekundach nierównej pracy i ponowne kręcenie z minute aż odpali. Wymieniłem filtr paliwa (już dwa razy), zaworek zwrotny na filtrze (ten czarny). I dalej to samo. Po podpieciu VAGA nie wykazuje żadnych błędów. Co pojade do mechanika to samochod akurat pali na dotyk i taka to robota. Czytalem dzisiaj, że to może być wina wkładu w baku, że może to zapowietrzać układ. Ale powiem Ci, że 4 razy zdarzył mi się wczesniej taki problem na rozgrzanym silniku. Ja jutro spróbuję zamontować dodatkowy zaworek zwrotny, może w moim przypadku to coś pomoze. Jeżeli to nie pomoże to spróbuję odpalić go z buteki z ropą. Jak to z kolei nie pomoże to rozbiorę ten wkład w baku (ponoć przewierca się jakiś tam zaworek) - trochę ryzykowna sprawa. Jeden mechanik zasugerował mi, że to na 80% wina pompy wtryskowej, ze trzeba by było ją zregenerować. Ale zanim wydam 800 zł wolę sprawdzić wszystkie inne możliwości. Z kolei inny mechanik z "Bosch Service" powiedział, że te bombelki w przewodzie na pewno nie są przyczyną. Jutro dam znać jak się samochód zachowuje z tym zaworkiem zwrotnym. Nie wiem jak mam sprawdzić wtryski, kumpel ma jakiś podstawowy kabelek VAG ale zarówno ja jak i on potrafimy jedynie sprawdzić czy nie ma jakiś błędów. Pełna diagnostyka to już cieższy temat :/
Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 179 gości