Jaki olej do skrzyni w 1Z?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mihu2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt mar 15, 2005 17:11
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Jaki olej do skrzyni w 1Z?

Post autor: mihu2000 » śr mar 22, 2006 20:58

Witam potrzebny mi olej do skrzyni, ide do sklepu motoryzacyjnego a koles mi daje jakis uniwersalny i mowi ze jest super co wierzyc mi sie nie chce zabardzo w to. Dowiedzialem sie ze pasuje mobil VS 200 lecz jest bardzo drogi :( moze znacie jakies odpowiedniki Texaco lub BP za pomoc dzieki :pub:
Ostatnio zmieniony ndz sty 14, 2007 14:59 przez mihu2000, łącznie zmieniany 1 raz.



mkris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn lis 28, 2005 10:57
Lokalizacja: Ense

Post autor: mkris » pt mar 24, 2006 19:25

Witam!
Do skrzyni biegow 75W-90 vollsynthetisch - a jakiej firmy to Twoja sprawa tylko pamietaj o lepkkosci :okej:



Awatar użytkownika
mihu2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt mar 15, 2005 17:11
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: mihu2000 » sob mar 25, 2006 18:12

wielkie dzieki +1 pkt :)



woojas25
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 23:46
Lokalizacja: z libiąża

Post autor: woojas25 » pn mar 27, 2006 23:14

stary jak nie musisz to nie zmieniaj odkrec korek wlewu i wsadz palec jak olej czysty to go zostaw,a co do oleju to zalej np elfem 75 kosztuje okolo 17 zl 0.5 l ,ale jak nie musisz to nie wymieniaj



mkris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn lis 28, 2005 10:57
Lokalizacja: Ense

Post autor: mkris » wt mar 28, 2006 09:10

Zalerzy ile juz auto ma przejechane.
Jak ja kupilem golfa 3 mialem problemy z biegami - wziolem kupilem nowy olej spuscilem caly stary i wlalem nowy i problemy znikly. (Niby sie nie zmienia oleju - ale widzisz jaki mialem problem i nagle po zmianie znikl ) :bigok:



tsuchonski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 28, 2006 14:26
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: tsuchonski » śr mar 29, 2006 10:25

Mkris jak możesz to powiedz na czym polegał twój problem z biegami przed wymianą oleju? Mam też golfa III TDI ma przejechane 168 tys. km i czasami ciężko wchodzą mi biegi szczególnie pierwszy bieg. Być może jest to przyczyna oleju w skrzyni, ale z drugiej strony miałem poprzednio seata toledo który ma w zasadzie podobną skrzynię miał przejechane dużo więcej, oleju nigdy nie wymieniałem a biegi chodziły rewelacyjnie.



mkris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn lis 28, 2005 10:57
Lokalizacja: Ense

Post autor: mkris » śr mar 29, 2006 10:31

tsuchonski pisze:Mkris jak możesz to powiedz na czym polegał twój problem z biegami przed wymianą oleju? Mam też golfa III TDI ma przejechane 168 tys. km i czasami ciężko wchodzą mi biegi szczególnie pierwszy bieg. Być może jest to przyczyna oleju w skrzyni, ale z drugiej strony miałem poprzednio seata toledo który ma w zasadzie podobną skrzynię miał przejechane dużo więcej, oleju nigdy nie wymieniałem a biegi chodziły rewelacyjnie.
Ja na moim mam przejechane 300tys. :hmm: i rowniez byl problem z jedynka (ciezko czasami wchodzila a do tego czasami zaskrzeczala jak weszla) pozniej poszly problemy z trojka (ale tylko czasami) owszem sprzeglo bralo wysoko. Spuscilem stary olej (ale zostawilem sobie go) i wlalem nowy i brakowalo okolo 0,5L po tej zmianie problemy znikly!

Zasadniczo sie oleju nie zmienia tylko dolewa ale jak masz zbedna kase to mozna wymienic caly olej.

Pozdrawiam.



zakrzes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 13, 2006 15:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zakrzes » czw mar 30, 2006 12:41

A powiedzcie ile w ogole wchodzi oleju do skrzyni w MKIII (1,9D)?

Nosze sie z zamiarem zmiany oleju lub zastosowania jakiegos "cudu" w plynie do naprawy skrzyn, poniewaz jak puszcze gaz to przy malej predkosci (toczenie) na kazdym biegu slychac dziwne zgrzytanie - problem znika, gdy nawet lekko dadam gazu, czyli samochod zacznie bardzo powoli przyspieszac. Podejrzewam, ze moze to byc jakis luz miedzy zebami. A moze to cos na mechanizmie roznicowym. Podejrzewam jeszcze przeguby, ale jest to chyba najmniej prawdopodobne. Niestety nie znam przebiegu samochodu, ale podejrzewam ze min. 200tys km.

Pozdrawiam,
Zakrzes



mkris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn lis 28, 2005 10:57
Lokalizacja: Ense

Post autor: mkris » czw mar 30, 2006 12:46

zakrzes pisze:A powiedzcie ile w ogole wchodzi oleju do skrzyni w MKIII (1,9D)?

Nosze sie z zamiarem zmiany oleju lub zastosowania jakiegos "cudu" w plynie do naprawy skrzyn, poniewaz jak puszcze gaz to przy malej predkosci (toczenie) na kazdym biegu slychac dziwne zgrzytanie - problem znika, gdy nawet lekko dadam gazu, czyli samochod zacznie bardzo powoli przyspieszac. Podejrzewam, ze moze to byc jakis luz miedzy zebami. A moze to cos na mechanizmie roznicowym. Podejrzewam jeszcze przeguby, ale jest to chyba najmniej prawdopodobne. Niestety nie znam przebiegu samochodu, ale podejrzewam ze min. 200tys km.

Pozdrawiam,
Zakrzes
sprawdz czy wogole tam masz jakis olej :grin:
Ja do mojego TDI wlalem niecale 2L niektorzy twierdza ze wchodzi cale dwa litry. Wiec pierwsze rzecza jaka zrob to sprawdz poziom oleju w skrzyni.



zakrzes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 13, 2006 15:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zakrzes » czw mar 30, 2006 19:35

Mysle, ze bez oleju zachowywalaby sie strasznie i najprawdopodobniej juz by sie rozpadla. Mimo to faktycznie, moze to byc tylko za niski poziom oleju - sprawdze to jaknjszybciej i dam znac na forum.
Pozdrawiam,
Zakrzes



mkris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn lis 28, 2005 10:57
Lokalizacja: Ense

Post autor: mkris » czw mar 30, 2006 19:38

zakrzes pisze:Mysle, ze bez oleju zachowywalaby sie strasznie i najprawdopodobniej juz by sie rozpadla. Mimo to faktycznie, moze to byc tylko za niski poziom oleju - sprawdze to jaknjszybciej i dam znac na forum.
Pozdrawiam,
Zakrzes
i tak zrob!
Mi brakowalo okolo 0,5L moze ktos powie malo moze ktos powie duzo,a ja powiem ze te 0,5L po wlaniu zmienily moje problemy (tylko ze ja caly wymienilem)



mkris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn lis 28, 2005 10:57
Lokalizacja: Ense

Post autor: mkris » pt mar 31, 2006 09:49

MichalK pisze:1. Do MK3 AFN stosuje sie ta sama specyfikacje oleju do skrzyni ?
2. Ktory olej bedzie lepszy, syntety czy polsyntetyk ?

http://www.motul.auto.pl/motul_produkty ... _w_90.html

http://www.motul.auto.pl/motul_produkty ... _w_90.html
Czytaj!

Do skrzyni biegow 75W-90 vollsynthetisch



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pt mar 31, 2006 09:58

w książce serwisowej piszą:

" nie przewiduje się okresowego sprawdzania poziomu ani wymiany oleju"

rodzaj olej przekładniowy wg SAE80 lub SAE 75W/80 wg API GL4

skrzynia typu 085 - pojemność 3,1 L
skrzynia typu 020 - pojemność 2 L

[ Dodano: Pon Kwi 03, 2006 10:08 ]
mkris pisze:
MichalK pisze:1. Do MK3 AFN stosuje sie ta sama specyfikacje oleju do skrzyni ?
2. Ktory olej bedzie lepszy, syntety czy polsyntetyk ?

http://www.motul.auto.pl/motul_produkty ... _w_90.html

http://www.motul.auto.pl/motul_produkty ... _w_90.html
Czytaj!

Do skrzyni biegow 75W-90 vollsynthetisch
mkris: jak się sprawdza poziom oleju w skrzyni ? jest jakiś bagnet czy śrubka?

ja mam problemy ze zgrzytającym wstecznym po rozgrzaniu silnika i chyba wymienie olej...skoro Tobie pomogło...

jak wysoko bierze Ci sprzęgło? - bo mnie nisko?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 162 gości