syczenie pod maską?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maciek_w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 18, 2006 12:04
Lokalizacja: lodz

syczenie pod maską?

Post autor: maciek_w » ndz mar 19, 2006 12:56

Witam, od niedawna posiadam Golfa II 1,6 TD, podczas przyspieszania gdy obroty osiągają ok 3,5tys i wciskam gaz nieco mocniej aby szybciej zwiększyć prędkość, pojawia się dźwięk przypominający spuszczanie powietrza z koła, po zdjęciu nogi z gazu znika,
czy ktoś wie co dolega maojemu autku i jak to naprawić
dzięki za info
pozdrawiam



Awatar użytkownika
szerszeniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 21:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: szerszeniak » ndz mar 19, 2006 13:46

Cieżko powiedzieć bo może to być normalna praca turbiny albo dziurka gdzieś pomiedzy turbiną a kolektorem dolotowym jesli to 2 to musisz poszukać czy przewodu gumowe doprowadzającepowietrze nie są gdzieś przetarte albo czy sie gdzieś cybancik nie zsunoł albo pekł ze starości i puszcza przy wiekszym ciśnieniu. Jesli masz intercooler to przyjrzyj mu sie uważnie czasem dziurka sie robi własnie w nim. niewiem jak jest u ciebie ale może to być zawór upustowy tylko ze on raczej w dieslu nie jest az tak bardzo słyszalny. a wczesniej tzn przy niozszych obrotach to nie występuje?


sprzedam pompe wtryskową 1,6TD silnik SB
felgi 15" BBS i całe auto http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1942956

Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » ndz mar 19, 2006 13:58

Tak jak wyzej! sprawdzic wszystkie połącznia przewodów w układzie dolotowym! Łącznie z węzykiem idącym do pompy wtryskowej. Druga sorawa ze łopatki tez mogą nie byc w idealnym stanie a wtedy tez słychac turbo troche bardziej niz normalnie! Ale jak samochód ciagnie dobrze to nie ma sie co zabardzo przejmowac!
Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » ndz mar 19, 2006 14:04

zawór ciśnienia też może puszczać


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

robert24
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: śr sty 12, 2005 23:05
Lokalizacja: głuchołazy
Kontakt:

Post autor: robert24 » ndz mar 19, 2006 15:44

u mnie syczało i była to dziura w IC


MOC jest bogiem PREDKOSC nalogiem NITRO zabawa TURBO podstawa
[200PS; 420NM]

maciek_w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 18, 2006 12:04
Lokalizacja: lodz

Post autor: maciek_w » śr mar 22, 2006 17:13

szerszeniak, tylko w oklicach 3,5 tys obrotów gdy wciskam gaz jak do wyprzedzania, razem z dźwiękiem jakby samochód tracił na dynamice jednak po delikatnym odjęciu gazu i przyspieszaniu bez nerwowych ruchów ciągnie bez zarzutu.

[ Dodano: 22 Mar 2006 16:16 ]
dzieki wszystkim za podpowiedzi, popatrze i posłucham jak znajde konkretną przyczynę napisze, pewnikiem i tak pojade do lekarza żeby sam obejrzał samochód.
pozdro



Awatar użytkownika
szerszeniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 21:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: szerszeniak » śr mar 22, 2006 20:43

myśle ze to moze być zawór upustowy ale nie na turbinie tylko ten obok bespieczeństwa najpierw tego bym spróbował czy jest z nim ok tu masz linka do dyskusji na ten temat a nawet znajdziesz tam prosta instrukcje jak go wyregulować http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=30
powodzenia napisz czy jest jakaś poprawa


sprzedam pompe wtryskową 1,6TD silnik SB
felgi 15" BBS i całe auto http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1942956

maciek_w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 18, 2006 12:04
Lokalizacja: lodz

Post autor: maciek_w » ndz mar 26, 2006 19:15

wkręciłem śrubę na tym zaworze o pół obrotu i żadnej różnicy nie było, trochę się obawiam sam kręcić dalej więc dałem spokój i wróciłem do poprzedniego ustawienia a nawet trochę bardziej wykręciłem śrubę i efekt był taki że zmniejszyły się obroty biegu jałowego natomiast przeyspieszanie jakby bez zmian nadal syczy gdy wciskam gaz do dechy na 4 lub 5 biegu, spróbuję jeszczy wykręcić o pół obrotu i zobaczę czy coś to zmieni. Mam trochę pietra czy czegoś nie rozwalę od tego kręcenia. Syczenia nie słychać gdy przygazowuję silnik na postoju tak więc szukanie jakichś nieszczelności jest utrudnione. Za tydzień odkręce śrubę i dam znać co się działo.
pozdro
MAciekszerszeniak,



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Ssssssssssssssssssssssss

Post autor: Razal » pn mar 27, 2006 07:30

robert24 pisze:u mnie syczało i była to dziura w IC
U mnie też syczało i też był nieszczelny IC - dodatkowym spostrzeżeniem był czarny dym z wydechu w czasie przyśpieszania np. na drugim i trzecim biegu, albo na obciążonym silniku podczas podjeżdżania gdzieś pod góre w czasie dodawania gazu :hmm:

Najpierw uszczelniłem go - nastąpiła duża poprawa, znaczy wszystkie objawy ustąpiły i zero kopcenia i syczenia :). Szukałem IC w super stanie i znalazłem :) - teraz tylko wymiana jak się zrobi cieplej (bo to troche zabawy - trzeba ściągnąć zderzak przedni lampe itp.. a jeszcze troche zimno ;)). Tak czy inaczej narazie go wyczyściłem, przedmuchałem i sobie czeka, aż aura będzie lepsiejsza ;)

Zwróć też uwagę na stan przewodów i wężyków doprowadzonych i odprowadzonych od turbo :hmm: Tam można napotkać nieszczelność także :hmm:

POZDRAWIAM :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 189 gości